basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - ralf-p - 05-08-2012

(05-08-2012, 07:30 AM)paka napisał(a): bardzo chetnie opisze wrazenia co do dragonow, ale z porownaniem do elixirow problem jest taki, ze nigdy nie mialem zalozonychSmile

no to jeszcze wszystko przed Tobą Tongue Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 05-08-2012

(05-07-2012, 10:40 PM)ralf-p napisał(a):
(05-07-2012, 08:00 PM)jarox200 napisał(a): Elixiry świeżość trzymają długo.
Nie polecam do grania kostką, gdyż powłoka schodzi.
Są raczej gumiaste niż sztywne.

przyłączam się do opinii Smile w mojej eks robocie w 4 letnim BTB 475 brzmiały niemal jak nowe mimo miejscowych ubytków w owijce Smile sam mam elixiry 45-130tw u siebie od dwóch koncertów - spodobało mi sie ich wyrównanie w brzmieniu i "przyjazność" w dotyku Tongue oby wytrzymały bezawaryjnie do końca sezonu Emotka_2755

Aż tak długo wytrzymują ? No to się cieszę Wink Mnie roundy (EB Slinky) trzymały góra 9 miechów (już nie mówie o brzmieniu bo to zniknęło po miesiącu nawet nie, ale o strojeniu). Chyba wiem już jakie sznurki kupić Big Grin a no i również czekam na porówananie tych powlekanych DRów do Elixirów !


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - ralf-p - 05-08-2012

(05-08-2012, 08:06 AM)jb90 napisał(a): Aż tak długo wytrzymują ? No to się cieszę Wink Mnie roundy (EB Slinky) trzymały góra 9 miechów (już nie mówie o brzmieniu bo to zniknęło po miesiącu nawet nie, ale o strojeniu). Chyba wiem już jakie sznurki kupić Big Grin a no i również czekam na porówananie tych powlekanych DRów do Elixirów !

w tym wystawowym BTB ze strojeniem nie było żadnych problemów a brzmienie ciągle mocno świeże Smile jak nie grasz kostką to warto spróbować te struny Smile Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 05-08-2012

Recka R.Cocco w alei testerów + dwa sample dźwiękoweSmile http://basscity.eu/thread-1387.html


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zee - 05-08-2012

(05-03-2012, 10:03 PM)bratekr napisał(a): A co z nimi nie tak?

Jakieś takie nijakie są. 66 urywają dupsko, więc myślałem że w tych trochę życia będzie. W końcu to nie struny za 50 złotych.
Takie płaskie, nie mają rąbnięcia, nie są głuche tylko grają jakoś tak nie po mojemu. Ja zużyte stalówki trochę.
Pewnie są dość trwałe ale tego się już nie dowiem bo lecą do mnie niklowe Daddario od Paki więc zaraz mój grat zacznie brzmieć po mojemu.




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 05-08-2012

Zależy jeszcze jakie KS. Te taperowane to przecinaki są. Jasne cholernie i naprawdę wyraźne. Rock Masters to taka trochę hybryda - ciemno brzmiące i trwale stalówki o charakterze zbliżonym do nikli, ale zachowujące dzwon w górze. I mają fantastyczne struny najgrubsze (mam .145). Rewelacja jak dla mnie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - FleaStyle - 05-10-2012

Miałem sobie kupić polecane przez wszystkich ernie balle , ale jako że podobno mają dużo góry - której w tym momencie nie potrzebuje - więc czy w tym przedziale cenowym znajdzie sie coś bez dużej ilosci górki? Co powiecie o DR'ach NEON? Akurat niedługo dwa koncerty więc można na scenie troche uwagi na siebie zwrócić , jak nie grą to czym innym trzaSmile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 05-10-2012

zdejmij gacie - dziołchy będą w niebo wzięte :mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - FleaStyle - 05-10-2012

Wole opcje ze skarpetką


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bisq - 05-10-2012

Panowie, pytanie mam następujące:

Ernie Ball Stainless Steel
Rotosound Swing Bass 66
Dunlop Stainless Steel,
D'Addario ProSteels

Rozmiar 45, 65, 85, 105. Jak te sety mają się do siebie pod względem sztywności i twardości?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 05-10-2012

Roto luźniejsze na moje od EB.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 05-11-2012

EB w tym rozmiarze są fajne sztywne, ale da się slapować itp. - tak jak lubię. Stalówki d'addario są luźniejsze ale pizgaja górą (która z czasem matowieje). Na Roto i Dunlopach nie grałem więc się nie wypowiadam - wszystko zależy od tego czy grasz paluchami/kostką/klangiem i jak mocno zarywasz. W każdym razie na EB w tym rozmiarze można i delikatnie muskać i szaleć jak zwierzę Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - depravedsouls - 05-11-2012

roto 66 lepiej kapac w acetonie czy dynksie?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zakwas - 05-11-2012

W acetonie ogólnie lepiej - mocniejszy rozpuszczalnik.

Ale ogólnie te Rotosy się kiepsko odświeżają niestety... :<


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 05-11-2012

imho roto lepiej reagują na dyktę niż na aceton