basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 05-21-2010

(05-21-2010, 02:22 PM)szczegut napisał(a):
(05-21-2010, 02:02 PM)paka napisał(a): mazdah, no wlasnieBig Grin

ja dano nie mialem takiego banana na twarzy, jak na pierwszej od dluzszego czasu probie z roundamiEmotka_1864

ja z kolei zagrałem już 3 próby na flatach i coraz bardziej mi się podobają. Na razie zostają bo czegoś takiego jeszcze nie słyszałem. Teraz to precel już w ogóle jest plug'n'playmrgreen

Moja pierwsza próba z roundami będzie w środę. Na flatach gram prawie od 2 lat, z tygodniową przerwą na dwa koncerty Wink Było kilkanaście koncertów (albo i -dzieści), kilkaset prób... pewnie za jakiś miesiąc-dwa założę znów flaciska Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Xoov - 05-21-2010

Fendahy flaty przez ile brzmią metalicznie? Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - reav - 05-22-2010

(05-21-2010, 10:05 PM)Xoov napisał(a): Fendahy flaty przez ile brzmią metalicznie? Big Grin

nie brzmią metalicznie w ogóle Big Grin


chyba że z TYM


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 05-22-2010

brzmia, metalicznie. mlaskaja przez jakis czas, ale to ze 2-4 probyBig Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - szczegut - 05-22-2010

@Paka
A Ty w MM jakich flatów używasz?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 05-22-2010

aktualnie mam mam nikle eb 45-100, ale ostatnio gralem na flatach fendera w tym samym rozmiarze (najcienszy set w ich odswiezonej ofercie). jeszcze wczesniej mialem zalozone chromesy, z mm dogaduja sie imo gorzej niz fendery.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - szczegut - 05-22-2010

Kurcze, to muszę popróbować też z innymi flatami. Z WD pamiętam, że raczej niezbyt pochlebnie wypowiadano się na temat chromes'ów a ja jestem nimi oczarowany. Po prostu nie mam odniesienia do innych. A jak sobie pomyślę, że może być jeszcze fajniej to aż mnie skręca. Flaty super sprawa. Fendery następne w kolejce.
A do tej pory używałem takiego zestawu jak Ty, czyli ernie balle nikle 45-100, przejechałem wiele różnych strun i te mi najbardziej odpowiadały. Do momentu założenia flatówWink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 05-22-2010

ja mysle, ze chromesy w preclu lepiej gadaja. po prostu one troche wiecej poduchy w dole, a mm sam z siebie taz tez ma bardzo miekki, lejacy dol i polaczenie tych strun i tego basu to zle polaczenie;d

w ogole ciezko opanowac temat flatow na mm.

a fendery maja wiecej pazura w dole, jest go troche mniej (dolu w ogole), maja tez brudny srodek (ten, od ktorego jest "skurwiel", ktory moze sie przydac w graniu rockowym). choc jesli chromesy dobrze sklejaja ci sekcje z gitarami, to nie musisz szukac;d fendery beda bardziej czytelne i tyleWink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 05-22-2010

mi chromesy za bardzo kapciuwały na preclu
fendery mają więcej pazura i lepiej gadają z przesterami (wyraźniej zaznaczony atak)


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - szczegut - 05-22-2010

jak pisałem wcześniej - nie próbowałem ich jeszcze z Polish Love. We wtorek podłączę i zobaczę. Ta poducha w dole o której pisał Paka bardzo mi się podoba. Do chodzi do tego miękki atak kostki i robi się taki... nie umiem inaczej określić - Gossip'owy bas. Kręci mnie to.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - herp - 05-22-2010

Ja będe teraz testował Thomastiki, które podesłał mi Mazdah. Muszę iść na pocztę po paczkę.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Hubert - 05-25-2010

A ja właśnie założyłem Fendery o takie: http://www.maczosbass.pl/prod,543,ML_.050__.065__.085__.100.htm

I podpiszę się pod tym co Burn napisał już wiele razy. Chromesy mają kapcia, taka buła z nich jest, a w Fenderach jest o wiele więcej pazura, na razie sprawdziłem na kompie w domu, bo na próby jeszcze nie uczęszczam, ale i tak już mi się bardzo podobają Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - imperfect - 05-25-2010

popatrz Hubert, a jeszcze niedawno pisałeś że chromesy to najlepsze flaty i koniec, nie ma dyskusji Smile nawet chciałem wtedy pytać skąd ta pewność skoro nie próbowałeś innych Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 05-25-2010

hubert, na osady czas przyjdzie po tym, jak sie fendery rozegrajaBig Grin co prawda faktycznie ma miejsce to o czym mowisz, ale po slowach "o wiele wiecej" wnioskuje, ze po prostu porownujesz rozegrane flaty do swiezych flatowBig Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Hubert - 05-25-2010

Być może tak jest jak mówisz, ale mam nadzieję, że nawet jak się rozegrają, to będą mieć podobny charakter Smile