basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 06-28-2012

(06-28-2012, 09:03 AM)mazdah napisał(a): Fender - daddario = jeden ch, a jak cena dobra to myślę że w końcu będzie nieźle. Obstawiam z 8/10 grywalnych kompletów.
mam wspomnienia z dadario podobne jak z hartke, a fendery mialem pare razy i nic nie mialem im do zarzucenia, z tym ze mialem chyba te predadario, ale z tego co wiem te co ma mi kumpel zalatwic tez sa predaddario



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 06-28-2012

Łe to brać tym bardziej ile udźwigniesz!


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - SUVV - 06-28-2012

Qwa... Mateusz... jakie predadario? pierdzielisz jak potłuczony Wink nie czytaj tych bzdur na forach internetowych...


P.S to że kulki są kolorowe to nie znaczy ze robi je jedna firma - szczególnie że nie brzmią tak samo.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 06-28-2012

ja tego nie powiedzialemSmile to mazdah mowi ze robi je dadario;p a te co ja kupic chce leza juz dlugo na magazynie wiec wnioskuje ze sa ze starej serii


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - SUVV - 06-28-2012

No jeszcze lepiej... słuchasz Mazdaha? Huh Tongue


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 06-28-2012

Przyjrzyj się kiedyś dobrze nowemu Fenderowi lub Squierowi wiszącemu w sklepie, skieruj wzrok na karteczki przyczepione do klucza na główce Tongue

EDIT: Wystarczy poszperać w necie. Np tu http://www.tdpri.com/forum/bad-dog-cafe/273831-fender-strings-question.html - i zwrócić uwagę na wypowiedzi kolesia o nicku vcode. Nie można zajrzeć w profil, ale w jednym ze swoich postów wyjaśnia kim jest (był) w FMIC.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - SUVV - 06-28-2012

mazdah... ok, wiem o czym mówisz... ale ja mówię o sznurkach prosto z pudełek. Porównywałem Dadarki z Ferdkami (nowymi) i jest ogromna różnica...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 06-28-2012

Ja nie twierdzę, że to wszystko jest to samo - te same modele w innych pudełkach (chociaż część pewnie się pokrywa, zwłaszcza że odkąd przesiedli się na daddario pozmieniały się opcje grubości strun w taki sposób, że teraz mniej więcej pokrywają się z grubościami strun daddario)

Natomiast twierdzę (i nie tylko ja, bo wiceprezes Fendera także) że robi je d'addario. Tak jak flatwoundy Sadowsky robi LaBella - w tym wypadku są to dość różnie brzmiące struny.




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - SUVV - 06-28-2012

Mejbi... Wink ale wg innej specyfikacji i z innych trochę materiałów - stąd różnica w dotyku i brzmieniu...

A to robi wielką różnicę.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 06-28-2012

Ja nie sprawdzałem, Ty sprawdzałeś więc wierzę w tej kwestii Tobie.
Chociaż o ile się nie mylę, zarówno D jak i F mają te same typy - niklowaną stal, stal, nikiel i flaty.


No i technologia taka sama, więc jeżeli się trafiają trefne daddario to i fendery trefne trafiać się będą.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - maczos - 06-29-2012

(06-28-2012, 10:39 AM)mazdah napisał(a): Ja nie twierdzę, że to wszystko jest to samo - te same modele w innych pudełkach (chociaż część pewnie się pokrywa, zwłaszcza że odkąd przesiedli się na daddario pozmieniały się opcje grubości strun w taki sposób, że teraz mniej więcej pokrywają się z grubościami strun daddario)

Natomiast twierdzę (i nie tylko ja, bo wiceprezes Fendera także) że robi je d'addario. Tak jak flatwoundy Sadowsky robi LaBella - w tym wypadku są to dość różnie brzmiące struny.

joł... siur to prawda - Fendery są robione przez d'addario. Co jednak nie oznacza, że to te same struny i takie same struny. Każda z tych firm ma inne specyfikacje i grubości ( owszem bywają podobne ) ale moim zdaniem nie grają tak samo .

a co do trefnosci strun - to fakt - tanim zdarza się to częściej ale dlatego są tanie. natomiast coraz częściej odnotowuję skargi na tzw top firmy . nie bede wymieniał bo nie mogę Smile




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Paweł Wszołek - 06-29-2012

ja mialem ostatnio padnieta strone w DR'ach black beauties Wink
takze i w drozszych niestety Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bolem - 06-30-2012

(06-29-2012, 11:04 PM)Paweł Wszołek napisał(a): ja mialem ostatnio padnieta strone w DR'ach black beauties Wink
takze i w drozszych niestety Wink

jezusmaria

strzał w kolano

kurcze, dać te 130 zł na struny i mieć jedną padniętą, skandal to jest

i co gorsza, nic nie można z tym zrobić


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 06-30-2012

(06-30-2012, 12:04 AM)Bolem napisał(a):
(06-29-2012, 11:04 PM)Paweł Wszołek napisał(a): ja mialem ostatnio padnieta strone w DR'ach black beauties Wink
takze i w drozszych niestety Wink

jezusmaria

strzał w kolano

kurcze, dać te 130 zł na struny i mieć jedną padniętą, skandal to jest

i co gorsza, nic nie można z tym zrobić


Ja raz uraczyłem niklowe Lo-Riders ze skundloną struną B .130 - na dodatek kiepsko stroiła... Akurat ten set dostałem w sklepie gratis za zwłokę w sprowadzaniu głowy G-K (przynajmniej nie wtopiłem kasy).
Nie mniej - dało mi to do myślenia...



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 06-30-2012

(06-30-2012, 12:04 AM)Bolem napisał(a): kurcze, dać te 130 zł na struny i mieć jedną padniętą, skandal to jest

i co gorsza, nic nie można z tym zrobić

No i to jest ból jak cholera, bo w cywilizowanych krajach idziesz do sklepu i Ci wymieniają.
A później jeszcze piszesz maila do producenta i dostajesz parę darmowych kompletów z przeprosinami od szefa firmy.