basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bolem - 09-01-2012

(09-01-2012, 09:50 AM)jb90 napisał(a): OMSON zobaczymy po kilku dniach, tygodniach Wink Rzadko się zdarza, żeby nowo założone świeże sznurki nie brzmiały jak świeże sznurki Wink Obym się mylił, bo skoro rzeczywiście będą dobre to dobrze Big Grin Dosyć tanie są więc kolejny plus Wink
mateusz mial serie filmikow na ten temat Smile



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 09-01-2012

Hmm a może zamiast klepać się po łbie wytłumaczycie co napisałem nie tak ? O_o O co Wam wszystkim ciągle chodzi ?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 09-01-2012

(09-01-2012, 09:50 AM)jb90 napisał(a): OMSON zobaczymy po kilku dniach, tygodniach Wink Rzadko się zdarza, żeby nowo założone świeże sznurki nie brzmiały jak świeże sznurki Wink Obym się mylił, bo skoro rzeczywiście będą dobre to dobrze Big Grin Dosyć tanie są więc kolejny plus Wink

Ja grałem ostatnimi czasy na niklach Dunlopa (na pudełko stoi: Made in California). Było tego kilka kompletów. Bardzo dobre sznurki (zbliżone brzmieniowo do DR L0-Riders - pewnie z racji hexagonalnego rdzenia?). Natomiast te EBS tianium-nickiel, są wg moich preferencji o schodek wyżej niż Dunlop, jeśli chodzi o brzmienie.

W kwestii nowych sznurków - czasem zdarzało mi się założyć nówki, brzmiące słabiej niż styrane DRy... Tak było z dwoma kompletami Rotosów...
Struna E (bo o kompletach do czwórki w tym momencie mowa), brzmiała jak flak, na dodatek w jednym przypadku nie stroiła sama ze sobą... mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - herp - 09-01-2012

(09-01-2012, 11:53 AM)jb90 napisał(a): Hmm a może zamiast klepać się po łbie wytłumaczycie co napisałem nie tak ? O_o O co Wam wszystkim ciągle chodzi ?

Kup trochę czerwonych Warwicków.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 09-01-2012

A nie lepiej spalić parę banknotów ? Na to samo wyjdzie Wink Miałem kiedyś czerwone warwicki. szorstkie jak papier ścierny, brzmiały niecały tydzień za 2 przestały stroić 6 dych w dupę. Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 09-01-2012

5 lat temu tyle mnie kosztowały, ale wtedy nie znałem się jeszcze za dobrze na tym wszystkim i kupiłem ot tak bo nowe. Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - herp - 09-01-2012

No to nie mów, że świeże struny nie majją prawa brzmieć jak stare, tak jak pare postów wyżej.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 09-01-2012

(09-01-2012, 09:50 AM)jb90 napisał(a): Rzadko się zdarza, żeby nowo założone świeże sznurki nie brzmiały jak świeże sznurki Wink

Gdzie ty tu widzisz, żebym mówił, że nie mają prawa ? Huh Może okulary ?
I najważniejsze: Czy kiedykolwiek mówiłem, że nie mają prawa brzmieć jak stare ? Ja natrafiłem na dość zdechły sound nowych strun może ze 2 razy, a więc przez te parę lat mojej gry to jest imo rzadko.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - herp - 09-01-2012

Rzadko. Na jedno wychodzi. Jeżeli co druga paczka czerwonych warwicków brzmi słabo i Twoim zdaniem jest to rzadko, to ja nie mam nic do gadania.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 09-01-2012

Ja wypowiedziałem się ogólnie o strunach. Nie o czerwonych W. Rzadko a wcale też różnica imo. Nie dość, że z oczami to jeszcze z czytaniem ze zrozumieniem masz chyba problem. Albo zwyczajnie na siłę chcesz dojść jakichś swoich racji, których nie masz (w tym przypadku). Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - herp - 09-01-2012

Hej, hej, hej, to już osobisty pocisk a nie dyskusja. Radzęw nie robić sobie osobistych wycieczek.

Czy nowe czerwone Warwicki to nie nowe struny. Proszę bez wycieczek osobistych w moim kierunku.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 09-01-2012

Zapewne masz rację (że nowe red W to nowe struny Wink natomiast ich jakość wykonania/cena/brzmienie na starcie budzi zastrzeżenia Wink ), ale nie mają one nic wspólnego z długością "życia" ebs-ów, która jest przedmiotem dyskusji. Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - herp - 09-01-2012

GDZIE TO NAPISAŁEŚ? Huh

Nie widzę tam słowa EBS.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 09-01-2012

Nie rozumiem możesz jaśniej ?

A ciut jaśniej, bo na prawdę nie wiem o co w tym momencie ci chodzi.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - herp - 09-01-2012

(09-01-2012, 09:50 AM)jb90 napisał(a): OMSON zobaczymy po kilku dniach, tygodniach Wink Rzadko się zdarza, żeby nowo założone świeże sznurki nie brzmiały jak świeże sznurki Wink Obym się mylił, bo skoro rzeczywiście będą dobre to dobrze Big Grin Dosyć tanie są więc kolejny plus Wink

Gdzie tu piszesz że to EBSy?