basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zakwas - 12-11-2012

Nie, nie Ais, nie mamy krzyżyka przed A, tylko bemol przed H (w Twoim przypadku przed B). Jak to nazwiesz? Bes? A jak dasz krzyżyk to co? Bis?
Bzdura.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - goly - 12-11-2012

Ja się posiłkuję językiem lengłidż. Tłumaczysz gościowi formę i masz np Gmaj7. Co mu powiem? G majorseptymowy? Dżi mejdżer sewen mówię. Podobnie dźwięk wyższy o pół tonu od A, a tyleż niższy od B/H, to w moim dialekcie bi flet. Nie było zastrzeżeń. Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zakwas - 12-11-2012

No ale jesteśmy w Polsce i mówimy po polsku do Polaków, pomijam sytuacje kiedy trzeba się dogadać z hamerykańcem...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 12-11-2012

Biedaki! Nie stać ich na dobrą wymowę!

Jeszcze raz podpytam o sznurki - jak wychodzi porównanie DR do Roto? Chodzi mi o żywotność i sprawdzalność w metylu. Pakowane będą do precla, strojenie od C standard.



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 12-11-2012

DR zdecydowanie trwalsze. Przynajmniej Hi Beam i Loriders od Roto 66.
Roto 77 zdecydowanie najtrwalsze z nich wszystkich Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 12-11-2012

DRy Hi Beam trwalsze, bardziej 'okrągłe' w brzmieniu i mają jaśniejszą górkę, ale mniej zadziorną


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 12-11-2012

(12-11-2012, 08:51 AM)zakwas napisał(a): Nie, nie Ais, nie mamy krzyżyka przed A, tylko bemol przed H (w Twoim przypadku przed B). Jak to nazwiesz? Bes? A jak dasz krzyżyk to co? Bis?
Bzdura.

Tak. Bes i Bis. W czym problem bo nie kumam?Smile Mnie wystarczy wiedza, że bemol obniża o półton (-es), a krzyżyk podnosi (-is).


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Frytas - 12-11-2012

Heh, przypomniało mi się nieporozumienie na pierwszej probie w zespole.
Gitarzysta myslał po "polsku", ja "angielsku".
Wyszlo to dopiero na koniec próby, a nastepnego dnia wylecialem bo "gram nie w tonacji i nie ogarniam gryfu" Smile

Tak wiec mam doswiadczenie na przyszlosc, ze nalezy najpierw sie zapytac gitarzyste jak rozumie dzwiek "B" Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Dex - 12-11-2012

(12-11-2012, 12:11 PM)OMSON napisał(a):
(12-11-2012, 08:51 AM)zakwas napisał(a): Nie, nie Ais, nie mamy krzyżyka przed A, tylko bemol przed H (w Twoim przypadku przed B). Jak to nazwiesz? Bes? A jak dasz krzyżyk to co? Bis?
Bzdura.

Tak. Bes i Bis. W czym problem bo nie kumam?Smile Mnie wystarczy wiedza, że bemol obniża o półton (-es), a krzyżyk podnosi (-is).

Zaraz Tubas wpadnie i wyjaśni :megusta:


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - barabas - 12-11-2012

ja nie wiem które nazewnictwo jest Europejskie, a które Hamerykanskie, ale mie w orkiestrze, jak grałem na trąbce, nauczono że jest A, B, H, C i tego się trzymam Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - 3cina - 12-11-2012

Czy pakuje któryś z producentów struny w komplety 60 75 95 125?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Frytas - 12-11-2012

Roto ma komplet 40 60 75 95 125, wiec jedna bedziesz musial wypieprzyc

Ernie Ball tez ma taki set.

I Dadario tez... Nie znam sie na piatkach, ale wychodzi na to ze to chyba jakas standardowa dlugosc do piatki


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 12-11-2012

Potwierdzam. Fodera bodaj też.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Frytas - 12-11-2012

Ogolnie wystarczy wpisac w google "40 60 75 95 125 bass strings" Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Stiff - 12-11-2012

Przeszukując wątek, zauważyłem że rozważany jest temat na podstawie firm. Potrzebuję niewielkiego porównania strun niklowanych, stalowych, o rdzeniu sześciokątnym, okrągłym itp. Mogło by być to umieszczone w jakimś widocznym miejscu dla potomnych, a może jest i jestem ślepy?
Pozdro!