basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 12-30-2012

(12-30-2012, 12:35 AM)pbass napisał(a): O! Warto wiedziec, bo gdzies mi leza w szafce po tym jak kiedys na targach za dyszke € kupilem je prosto od EBSuf Smile Ale, czy to nie sa struny z duzym "dzwonem"?

Czy ja wiem - ja gram metal? Smile Ta formuła niklowo-tytanowo brzmi kapitalnie w mojej ocenie. Mają spory punch i ładny dzwonek (ale nie taki agresywny, jak w stalówkach). Dół jest raczej zbity, nie rozlewa się mydlanie. Zależy czego szukasz po prostu Wink Jak dla mnie to idealne struny pod względem cena/brzmienie/balans (przesiadłem się na nie z niklowych Dunlopów, które wypadają podobnie). Powiem Ci, że mam teraz EBS-y w obydwu basówkach...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Heluś - 12-30-2012

Poszukuję strun z selektywnym środkiem, polecacie coś?
Zawsze grałem na roto66 (od 8 miesięcy mam E 85 albo 90) ale przesiadam się na inny rodzaj muzyki i potrzebuję trochę większego puncha na środkowym paśmie niż strzelającej stalowej góry (bas to pritzel mim) Wink .


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - handy - 12-30-2012

D'addario Chromes Flat Wound Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Heluś - 12-30-2012

Właśnie myślałem nad flatami dosyć mocno,ale wiem że też są półszlify.
Nie chce żeby zbyt zamuliły. Teraz kupiłem nikle roto i zobaczę, może będzie okej.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zakwas - 12-30-2012

(12-30-2012, 01:17 AM)mazdah napisał(a):
(12-29-2012, 11:06 PM)Mateusz napisał(a): Nie lece w chuja, wyrownalem nieco glosnosc bo co ciekawe bodajze rotosy graly 2x ciszej niz resze - moze ktos wie dlaczego?

Nie mam pojęcia, ale to normalne. Moje też gadały ciszej. Może to kwestia stopu? Może nie dwa razy ciszej, ale trzeba było dać o pół kreski więcej gainu na piecu żeby wyrównać poziom.

Tragedia, jakieś chujowe struny pewnie.... mrblue



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 12-30-2012

Heluś, dobry precel na dobrych flatach będzie miał punch i nie zmuli
ja do grania doomowego z jedną gitarą używałem flatów Ernie Ball, choć też jestem zwolennikiem roundów.
Niklowane rotosy mi nigdy nie podchodziły, w niklach szedłbym raczej w EB lub EBS Titanium.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Heluś - 12-30-2012

Ja od 3 lat ogółem używam stalówek roto66, ale czas na zmianę, nie potrzebuję tyle stalowej góry.
Zobaczę z tymi niklami co tam z eq podziałam, jak nie to po raz pierwszy flaty Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - ralf-p - 12-30-2012

a ja sie przymierzam do flatów LaBella 760FL...i mam nadzieje że sie sprawdzą w preclu w mojej chałturniczej kapeli Tongue


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 12-30-2012

ja rotosów66 używam od 6-7lat, ale na preclu lądowały różne flaty
Chromesów nie polecam, bo nie mają w ogóle zadziora, mają bułkowaty dół i górę, ale jakąś dziwną.
Fendery mają fajny mruk, ale on z czasem ginie. EB mają mega cios w dole i fajny środek. LaBelle najbardziej klasyczne.
Jeśli nie sprzedam precla to następne będą roto77.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 12-30-2012

(12-30-2012, 06:00 PM)ralf-p napisał(a): a ja sie przymierzam do flatów LaBella 760FL...i mam nadzieje że sie sprawdzą w preclu w mojej chałturniczej kapeli Tongue

Nie slapuj za dużo, a siądą PRZECUDNIE :] Najlepsze flaty do precla ever, nie ma opcji żeby nie zagadały :]




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - sledz - 12-30-2012

(12-30-2012, 04:18 PM)Heluś napisał(a): Poszukuję strun z selektywnym środkiem, polecacie coś?
Zawsze grałem na roto66 (od 8 miesięcy mam E 85 albo 90) ale przesiadam się na inny rodzaj muzyki i potrzebuję trochę większego puncha na środkowym paśmie niż strzelającej stalowej góry (bas to pritzel mim) Wink .

Obczaj moją recenzję DM Helix w odpowiednim dziale Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Saimon - 01-03-2013

Kumpel kupił synowi Ibaneza GSRM ze skalą 28,6". Możecie polecić jakieś struny do tak nietypowej skali i gdzie je można dostać?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 01-04-2013

(01-03-2013, 09:56 PM)Saimon napisał(a): Kumpel kupił synowi Ibaneza GSRM ze skalą 28,6". Możecie polecić jakieś struny do tak nietypowej skali i gdzie je można dostać?

Może tu?

http://taniestruny.pl/s?q=short+scale&cp=1


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 01-07-2013

Pany - przeprosiłem się dzisiaj ze stalówkami Roto66 Wink
Kiedyś bardzo je lubiłem w jazz basie, tylko dałem se siana, jak trafiłem dwa razy z rzędu padnięte najgrubsze struny... Planuje je do Statusa wsadzić - jak znowu coś będzie nie tak z grubasami - to uroczyście ogłaszam, że więcej tego GÓWNA nie kupię :p


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Stiff - 01-07-2013

Co dzisiaj miałem pecha. Kupiłem w sklepie w lublinie DRy Hi Beamy, zachodzę do domu i patrzę a tam Short Scale. Jutro pójdę oddać, jednak nie otrzymałem przy zakupie paragonu. Jeżeli nie będę mógł zwrócić sznurków to czy takie zagrają w Jazzie? A może ktoś potrzebowałby nówki-sztuki struny do krótkiego basu?