basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pinio - 01-25-2013

Bierz Paka, bo ja też się nimi zachwycałem parę wątków wcześniej i nadal nie zmieniam zdania. Dobre są i niedrogie. Za często sznurków nie zmieniam, ale jak będziesz miał w dobrej cenie, to po co płacić niemcom za to samo?? Mam set do 5 bez tapperowanej. Na TB bodaj piali z zachwytu, ale właśnie w wersji bez pocieniania owijki. Tapperowane ponoć dużo krócej są żywotne. Nie miałem, tylko tak przeczytałem (kilka osób o tym pisało).


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bunialski - 01-25-2013

Ja bym może stalówki łyknął. Nie wiem co to za sklep ale drożej od rotosów:
http://www.musicdealer.pl/struny/do-gitary-basowej-2/ebs-45-105-stainless-steel-bass-strigs.html

Maczos tańszy, ale wciąż droższy od roto.

http://www.maczosbass.pl/product-pol-51425-EBS-SS-CM4-Stainless-Steel-045-105-.html

Kurna rdzeń ze szwedzkiej stali hmm... może by jednak spróbować. Tylko że pewnie sztywne będą bo ma heksagon.




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pbass - 02-02-2013

(01-25-2013, 10:45 AM)OMSON napisał(a): Od siebie poleciłbym szczególnie EBS titanium-nickiel [...]

Jak grozilem tak zrobilem i wlasnie zalozylem sobie te EBSy na Squiera Affinity, a dokladnie "Northern Light Titanium Nickel, Classic Medium CM4 45-105, New Edition 2011" - ufff.., ale tak pisalo na kartoniku Smile Jakies kolosalnej roznicy do tych dwuletnich oryginalnych (chyba Fendery 7250ML) nie stwierdzilem. Moze troche jasniej brzmia te EBSy, moze maja ciut wiecej druta, wydwalo mi sie, ze byly klarowniejsze, szczegolnie E zyskalo, bo na starych bylo troche zamulone, ale nie jest to jak mowilem nic wielkiego (oceniane na probie zespolu, grane przez Ampega B-200R).

Nagralem na szybkiego probki przed i po zmianie strum (prosto w interfejs audio), ale nie mialem nawet jeszcze czasu tego posluchac.




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Alekone - 02-07-2013

hej !

w związku z tym że jestem głupia i leniwa to nie chce mi się czytać tych 214 str.

Mam jedno pytanie:

w sumie od zawsze używam takich strun do basu:
http://allegro.pl/ernie-ball-2833-45-105-struny-basowe-nowe-polecam-i2989192417.html

ale ostatnio jakoś zachciało mi się trochę grubsiejszych to chciałam zamówić takie:
http://allegro.pl/struny-basowe-ernie-ball-regular-slinky-do-basu-4-i3005008965.html

ale nie wiem o co kaman bo na pomarańczowych pisze że "hybrid" a na tych nowych "regular". A ja za chuja sie nie znam na strunach i nie wiem o co chosi, a chce takie jak miałam tylko grubsiejsze G i D.

pomóżcie blondynie


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pbass - 02-07-2013

(02-07-2013, 12:04 AM)Alekone napisał(a): hej !

w związku z tym że jestem głupia i leniwa to nie chce mi się czytać tych 214 str.

Mam jedno pytanie:

w sumie od zawsze używam takich strun do basu:
http://allegro.pl/ernie-ball-2833-45-105-struny-basowe-nowe-polecam-i2989192417.html

ale ostatnio jakoś zachciało mi się trochę grubsiejszych to chciałam zamówić takie:
http://allegro.pl/struny-basowe-ernie-ball-regular-slinky-do-basu-4-i3005008965.html

ale nie wiem o co kaman bo na pomarańczowych pisze że "hybrid" a na tych nowych "regular". A ja za chuja sie nie znam na strunach i nie wiem o co chosi, a chce takie jak miałam tylko grubsiejsze G i D.

pomóżcie blondynie

Ty, to jest w sumie bardzo proste. Powies sobie bas na szyji i spojrz w dol (zakladam, ze mleczarnia nie stoi ci w drodze). Teraz widzisz 4 (cztery) struny. Na gorze jest najgrubsza a na dola najchudsza. I teraz od gory (ale udaje sie tylko po pijaku):
piErwsza
drugA
Drzecia
i chuj Go wie

Jesli chcesz miec G i D grubsze to musisz patrzyc na dwa pierwsze numery na opakowaniu. Tak, tak - dwa pierwsze. Oni je produkuja na trzezwo stad tez widza wszysko na opak. A wiec te pierwsze co podalas to 45-65-85-105 a drugie 50-70-85-105. Teraz juz latwo wywnioskowac, ze musisz kupic ten drugi zestaw. Ot i cala filozofia.
Aaaa.. jeszcze jedno - nie pij tyle!








RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Alekone - 02-07-2013

... kurwa no wiem !!! nie o to mi chodzi noooo.... nie jestem taka tempa Big Grin

czytaj ze zrozumieniem Big Grin czy jest różnica mieczy "hybrid" a "regular" ?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - goly - 02-07-2013

To tylko przymiotniki dla zestawów o określonym rozmiarze. Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Alekone - 02-07-2013

(02-07-2013, 12:47 AM)goly napisał(a): To tylko przymiotniki dla zestawów o określonym rozmiarze. Big Grin

o, no i jest konkret odp ! dziękuję Smile

to dobrze, bo pomarańczowy kolor opakowania mi sie już znudził mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pbass - 02-07-2013

(02-07-2013, 12:50 AM)Alekone napisał(a): dobrze, bo pomarańczowy kolor opakowania mi sie już znudził mrgreen

A widzisz - mowilem nie pij tyle!




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Alekone - 02-07-2013

(02-07-2013, 01:07 AM)pbass napisał(a):
(02-07-2013, 12:50 AM)Alekone napisał(a): dobrze, bo pomarańczowy kolor opakowania mi sie już znudził mrgreen

A widzisz - mowilem nie pij tyle!

oj tylko winko... Emotka_2403 już skończyłam Big Grin

ale jest tego plus, w końcu zmienię struny

nie lubię za bardzo brzmienia super nowych strun, ale przyda się wymienić, bo mam instrumenty w których nie wymieniałam strun... 4 lata Big Grin



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pbass - 02-07-2013

(02-07-2013, 01:10 AM)Alekone napisał(a):
(02-07-2013, 01:07 AM)pbass napisał(a):
(02-07-2013, 12:50 AM)Alekone napisał(a): dobrze, bo pomarańczowy kolor opakowania mi sie już znudził mrgreen

A widzisz - mowilem nie pij tyle!

oj tylko winko... Emotka_2403 już skończyłam Big Grin

Wiesz jak jest: po piciu jest przed piciem Big Grin


Cytat:ale jest tego plus, w końcu zmienię struny

nie lubię za bardzo brzmienia super nowych strun, ale przyda się wymienić, bo mam instrumenty w których nie wymieniałam strun... 4 lata Big Grin

Cienka jestes - moj jeden instrumenta ma od 7 lat te same struny Big Grin Bo tez nie cierpie brzmienia nowych strun.









RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Alekone - 02-07-2013


Cytat:ale jest tego plus, w końcu zmienię struny

nie lubię za bardzo brzmienia super nowych strun, ale przyda się wymienić, bo mam instrumenty w których nie wymieniałam strun... 4 lata Big Grin

Cienka jestes - moj jeden instrumenta ma od 7 lat te same struny Big Grin Bo tez nie cierpie brzmienia nowych strun.


[/quote]

o, to dobrze, czuję się teraz z tym lepiej, to mogę sie przyznać...
od kiedy kupiłam akustyk basowy (6lat temu) ani razu nie zmieniałam mu strun, ma je od poprzedniego właściciela.
mojemu błękitnemu zmieniłam struny tydzień temu po 9 latach... Tongue


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pbass - 02-07-2013

(02-07-2013, 01:19 AM)Alekone napisał(a): o, to dobrze, czuję się teraz z tym lepiej, to mogę sie przyznać...
od kiedy kupiłam akustyk basowy (6lat temu) ani razu nie zmieniałam mu strun, ma je od poprzedniego właściciela.
mojemu błękitnemu zmieniłam struny tydzień temu po 9 latach... Tongue

To teraz mnie dobilas i zalamany ide spac. Ale zakladam, ze te na akustyku to flaty. Racja, je sie zmienia jak sie urwa. Interesowaly by mnie tylko te 9-letnie na "blekitnym". Tez flaty?




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Alekone - 02-07-2013

(02-07-2013, 01:24 AM)pbass napisał(a):
(02-07-2013, 01:19 AM)Alekone napisał(a): o, to dobrze, czuję się teraz z tym lepiej, to mogę sie przyznać...
od kiedy kupiłam akustyk basowy (6lat temu) ani razu nie zmieniałam mu strun, ma je od poprzedniego właściciela.
mojemu błękitnemu zmieniłam struny tydzień temu po 9 latach... Tongue

To teraz mnie dobilas i zalamany ide spac. Ale zakladam, ze te na akustyku to flaty. Racja, je sie zmienia jak sie urwa. Interesowaly by mnie tylko te 9-letnie na "blekitnym". Tez flaty?

akustyk akurat dobrze gada odziwo...

co do flatów to...nie wiem , jestem tempa w strunach, no takie zwykłe struny, z tego co pamietam wtedy nie mialam chajsu i jakies szajsy kupiłam Big Grin

ale ten blekitny bas leżał przez dobre 2 lata nieużywany, więc jak go osatnio ogarnełam to te struny nie wydawały już żadnych dźwieków Tongue


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Basstard - 02-08-2013

(02-07-2013, 12:44 AM)Alekone napisał(a): ... kurwa no wiem !!! nie o to mi chodzi noooo.... nie jestem taka tempa Big Grin

czytaj ze zrozumieniem Big Grin czy jest różnica mieczy "hybrid" a "regular" ?

Regular to regularne, czyli zakładasz je w równych odstępach od siebie, a hybrid - jak sama nazwa wskazuje - mają zamontowany silnik elektryczny, dzięki któremu będziesz bardziej eko i w Kaliforni będziesz płącić niższy podatek od grania na basie a w niektórych europejskich miastach będziesz mogła grać na nim w samym centrum.

(02-07-2013, 01:10 AM)Alekone napisał(a): nie lubię za bardzo brzmienia super nowych strun, ale przyda się wymienić, bo mam instrumenty w których nie wymieniałam strun... 4 lata Big Grin

Flaty załóż. Ale nie wiem, czy robią w wersji hybrydowej... Tongue