basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 04-25-2013

Zbychoo, chociaż Twój precel zajebiście gadał na flatach, to do takiego stroju o którym piszesz walnij roundy. EB są okej, ale ja wolę Dunlopy obecnie. Także też warto obadać ten najgrubszy set. Tylko pamiętaj, że trzeba rozszerzyć siodełko (można potraktować strunę jako pilnik).


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Zbychoo - 04-25-2013

precel zostaje na flatach jak jest. dobrze siedzi w tej kapeli jak tak gramy ( nie mam pojecia czemu). to do czerwonego Fernandesa J od MateuszaWink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 04-25-2013

115 mogą być za luźne. Jak chcesz, to Ci mogę na próbę oddać stare struny od szóstki albo od jazza od 130. Nie mam kłopotu z wypadaniem najgrubszej struny.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Majek - 04-29-2013

Porównywał ktoś stalówki Ken Smith do DRów? Do tej pory grałem na DR Hi-beam 45-125. Ale zastanawiam się czy wypróbować coś z marki Ken Smith...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 04-29-2013

Gram na nich od dłuższego czasu. Agresywne struny to są Tongue


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 04-29-2013

Więc tak.
Ken Smith mają sporo zadziora w niskim środku, ładny dół i mocno zarysowaną górę.
Używam ich do grania metalu, więc sprawdzają się, jak dla mnie. Są dosyć żywotne, nie zerwała mi się ani jedna (miałem pięć setów bodaj). Dosyć twarde są - setek używałem do D z powodzeniem, 115 mam w C, i nie ma flaka. Taperowane 130 w C są w sam raz (taperowane generalnie zazwyczaj są "luźniejsze"). Starzeją się ładniej od Roto 66 (mam dwie struny z setu Metal Master i cztery z setu Roto 665 od 120, przy czym najgrubsza struna w Roto poszła kilka tygodni temu i zamieniła ją używana w preclu 115, która pokazała ogromnego pazura, mimo, że nie była odświeżana ani razu, a set Roto - dwukrotnie i skutecznie przez dwa tygodnie).
To tyle z moich rozważań metafizycznych.

http://basscity.eu/thread-623.html - tu recka taperowanych.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 04-29-2013

Ken smith dobre struny.

Pamiętam jak byliśmy z Igorem w Bassmencie i kupił nowe dadario, założył, a potem zdjął i założył miesięczne smithy wyprane w denaturacie i brzmiały "świerzej"Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 04-29-2013

Dokładnie. Dobrze reagują na gotowanie w płynie do mycia naczyń.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - obserwacja - 05-02-2013

Bardzo ciekawa propozycja. Testuję je trzy dni(około 4,5 gry). Grają równo i solidnie, może to kwestia dobrego setu.Szału nie ma ale za swoją cenę na pułap średniej półki mogą się łapać spokojnie.
http://allegro.pl/struny-do-gitary-basowej-craftman-nickel-w-638-i3193020538.html
[Obrazek: 5l5usn.jpg]


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 05-05-2013

Strunę B lepiej wziąć 125 czy 130...

Bo 120 w C jest okej, mogłaby być ciut sztywniejsza, w B nie daje rady, to nie wiem, czy lepsza będzie 125 czy jednak 130 do B. Jak myślicie?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - 3cina - 05-05-2013

Miałem 125 w C a potem w B. W obu przypadkach się "jakoś" sprawdzało ale tak myślę że o tylko półśrodek do osiągnięcia celu bo zawsze ta najgrubsza odstawała brzmieniowo od pozostałych.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Gorphal - 05-05-2013

Ja w drop-B gram na
[Obrazek: rs665lc_300.jpg]

Idealnie nie jest, ale B w miarę znośna, a jednocześnie reszta nie jest jakoś tragicznie naciągnięta.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 05-05-2013

Może zapytaj o set custom 35-55-70-90-130?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 05-05-2013

(05-05-2013, 03:15 PM)low napisał(a): Strunę B lepiej wziąć 125 czy 130...

Bo 120 w C jest okej, mogłaby być ciut sztywniejsza, w B nie daje rady, to nie wiem, czy lepsza będzie 125 czy jednak 130 do B. Jak myślicie?

Lepiej weź .130 Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - wtf - 05-08-2013

Wcześniej do tego nie przywiązywałem uwagi zbytnio ale od pewnego dłuższego już czasu zauważam różnicę w głośności poszczególnych strun w moim basie.
O ile przy strunach G, D, A ta różnica jest znikoma to struna E prawie zawsze brzmi głośniej od pozostałych w basie na tyle, że dźwięk z niej jest nawet lekko przesterowany przy mocniejszym rozkręceniu volume (kiedy bas wpięty w kompa) i struna E jakby "pełniej" wybrzmiewa.
Nagrywając starałem się szarpać każdą strunę z taką samą siłą więc wina artykulacji odpada.
Audacity:
[Obrazek: basyr.jpg]

Czy to jest normalne czy to coś nie tak z basetlą?
Prawie przy każdym komplecie zachodzi to zjawisko i nie wiem czy wcześniej go nie było czy też nie zwracałem na to uwagi po prostu.
Mam w basie trochę gówniano osadzony gryf (strona gryfu od struny E jest o kilka mm niżej osadzona w korpusie niż strona od struny G), czy to może być powodem (zakładając, że ta sytuacja jest odejściem od normy)?

EDYT:
Wszelkie kombinacje z wysokością strun/pikapa przerabiałem i nie rozwiązuje to "problemu".