basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 06-20-2013

Dunlopy są spoko i mają ekstra cenę. Sam używam setu do piątki (okrojonego do 65-130) w BEAD, wcześniej miałem 60-120 (fabrycznie) do CFA#D# i z obu jestem bardzo zadowolony. Relacja brzmienie/sztywność/cena bdb.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 07-11-2013

Wczoraj przylecialy do mnie Circle K Smile W zwiazku z opiniami, ze sa ciut luznawe, wzialem sobie zawyzony rozmiar i mam 166 najgrubsza w tym momencie, nastrojona do niskiego G. Sprezysta, elastyczna, dzwieczna - po zalozeniu i ustawieniu basu bardzo dobre wrazenie zrobily (nie bylo problemu z ustawieniem menzury!). W weekend nagrywamy singiel, zobaczymy jak sie sprawdza.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 07-11-2013

Czad! Smile Wrzuciłbyś na szybko jakieś proste próbki (uderzone puste struny po kolei)?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 07-11-2013

Nie ma mnie do wieczora w domu, ale jak wrócę i nie zapomnę to coś nagram Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - 3cina - 07-11-2013

(07-11-2013, 09:01 AM)Asmo napisał(a): mam 166 najgrubsza w tym momencie

[Obrazek: 604b120328_what_the_fack_.jpg]

jak na tym grać?




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 07-11-2013

(07-11-2013, 10:25 AM)Asmo napisał(a): Nie ma mnie do wieczora w domu, ale jak wrócę i nie zapomnę to coś nagram Smile

Raczej się nie wysilisz Wink Pim-pam-pum-pem-pął! mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 07-11-2013

Mam cztery struny, a nie pięć mrgreen

3cina: Normalnie, palcami, kostką, slapowa nie umiem, wiec nie powiem. Nie ma zbyt dużej różnicy, między takimi grubasami, a zwykłymi "setkami", choć to może kwestia przyzwyczajenia.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 07-11-2013

(07-11-2013, 11:05 AM)Asmo napisał(a): Mam cztery struny, a nie pięć mrgreen

Nie przejmuj się Emotka_2755



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 07-11-2013

https://soundcloud.com/asmo_unanswered/circle-k-drop-g

tu próbencja, najpierwej kostką, potem palcami, tak jak chciałeś Tongue
Dokładna rozmiarówka to .166 .112 .082 .061. I naprawdę, wszystkie są tak samo naprężone po nastrojeniu slina


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 07-11-2013

Ta G odstaje w chuj, ale ja nie rozumiem jak mozna basy tak nisko stroic nie slucham takiej muzyki, nie wypowiadam sie i nie znam sie, to jest dla mnie totalny freak. Grajac taka muze musisz zmieniac struny (ktore kosztuja pewnie 150zl) co tydzien bo ta gruba tak szybko padaTongue


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 07-11-2013

No to też nie mój klimat - mi strój zwykły albo barytonowy wystarcza, no ale co kto lubi.

A tak w ogóle to aby stroi w trakcie grania?

Ja z H i E musze uważać, a co dopiero G....


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 07-11-2013

Mateusz, komfort taki, ze struny można na sztuki kupować. A odstaje w jakim sensie? Bo jeśli chodzi o głośność to ok, odstaje, bo nie przylożyłem się, żeby wszystko zagrać tak samo mrgreen Jak dla mnie jest git. A co do żywotności - okaże się, 145 Galli trzymała mi 3-4 tygodnie bez wymiany naprawdę dobrze. Liczę, że te będą przynajmniej tak samo dobre.

Wujku Grozo, stroi, ale trzeba uważać. Struny są tak grube, że z moimi dość małymi dłońmi trzeba uważać, żeby ich nie bendować. Już wcześniej musiałem się nauczyć dociskać dokładnie na progu, żeby nie zaczęła struna fałszować. Dalej nie jest idealnie, ale dla mnie to nie wysiłek zmarnowany.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Viking - 07-11-2013

ja najchętniej bym się zatrzymał na C# i drop B mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 07-11-2013

Odstaje pod wzgledem - brzmienia ,glosnosci, "stablilnosci" (faluje), sustain tez - zaraz po uderzeniu gasną harmoczne


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Fabian - 07-11-2013

Uwazam tak samo, tam jest sam kapciowaty dol, nie ma po chwili w ogole harmonicznych, ale co kto lubi. Jak trzeba, to trzeba!