basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Poisoned - 06-18-2010

(06-18-2010, 12:32 PM)szczegut napisał(a): wiesz co mam takiego wypasa, myjkę przemysłową w pracy. Z takimi tańszymi rzeczywiście może być lipa...
Tak myślałem Sad
Pozostają więc domowe metody...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 06-18-2010

Ja mam karszera w firmie, napierdala pod ciśnieniem konkretnym i na struny to akurat średnio coś daje... próbowałem już wielu rzeczy i najlepiej działa przemyć wodą z szarym mydłem szybko i tyle. Jak jest dobry komplet strun to 5-6 razy da się to zrobić zanim zaczną umierać. Tylko czyszczę nie po pół roku, tylko jak jeszcze nie są kompletnym trupem - to duża różnica. Bez tego musiałbym co tydzień zmieniać - a jak jest wilgotno i duszno i gram mocno to co próbę :/


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Gruby - 06-18-2010

Gram na weselach, bas jest grany/stoi w różnych warunkach. Kurzy się, jest wilgoć, łapy się pocą.

Denaturatu używam co 2-3 tygodnie.

Na D'Addario potrafię przegrać cały sezon.

Teraz na Sadowskim mam założone D'Addario co były na Musicmanie i sezon wesel położyły. Musiałem założyć coś na szybko, bo miał stalowe Warwicki czterdziestki, które mi całkiem do tego basu nie pasowały.
Dały radę te "denaturowane" struny, to co wrzucałem do próbek basów jest na nich nagrane.

Denaturat jest ok. Ja w nim trzymam struny około 3-4 godziny.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - hennoh - 06-25-2010

panowie,
jakiś TAŃSZY odpowiednik elixirów a przede wszystkim niech takie gładkie będą
???
Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 06-25-2010

ja dzis kupiłem takie coś:
[Obrazek: 3115.png]
mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mrbass - 06-25-2010

(06-25-2010, 10:45 AM)Burning napisał(a): ja dzis kupiłem takie coś:
[Obrazek: 3115.png]
mrgreen

To grasz jeszcze na elektryku


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 06-25-2010

Jeśli chodzi o struny z jakąśtam powłoką to masz:
-Ernie Ball Coated, czyli to, co zarzucił Burn
-Rotosound Nexus, te są pokrywane czarną powłoką. Ciężko, jeśli w ogóle dostępne w Polszy
-DRy Extra Life, już bardziej osiągalne, i tu masz dość spory wybór, jeśli chodzi o kolor powłoki. Bez większego problemu dostaniesz niebieską, czarną, czerwoną, różową i błękitną. U Maczosa przynajmniej, nie wiem jak w innych sklepach.
-Warwicki EMP, czyli Czarne Warwicki, ale jeszcze powlekane.

Jak to cenowo wygląda, nie jestem pewny EB, Rotosów, ale DRy są w podobnej cenie jak Elixiry, a Warwicki są nawet droższe.
Czyli na dobrą sprawę, z zamiennikami Elixirów, TAŃSZYMI, jak to podkreśliłeś, może być problem. Chyba że zamówisz kilka kompletów zza wielkiej wody, wtedy może być taniej.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 06-25-2010

mrbass - prezent ślubny dla gitarula SpecialGuest, żeby nie grał znów pół roku na zardzewiałych.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Basstard - 06-25-2010

(06-25-2010, 10:53 AM)mrbass napisał(a): To grasz jeszcze na elektryku

No, i na hydrauliku też gra...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Viking - 06-26-2010

Panowie !
Stroję się A B F# B E, czyli drop B, nie używam struny B (zestrojonej do A) bo w dropie mi lepiej grać, ale struna B mi przeszkadza, więc szukam jakichś struny (np set do szóstki z wywaloną B) lub setu do piątki EADGC - dobrze brzmiących, w miarę sztywnych. Stalówki najchętniej Smile
Jakieś pomysły ?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 06-27-2010

D'Adario chromes?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 06-27-2010

hmm.. imho mamy problem: Drop B?
do stylistyki, którą uprawia Viking flaty na pewno odpadają Big Grin
imho powinieneś kupić cienki set do 5tki i nastroić B F# B E A


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Viking - 06-27-2010

(06-27-2010, 08:40 PM)Burning napisał(a): hmm.. imho mamy problem: Drop B?
do stylistyki, którą uprawia Viking flaty na pewno odpadają Big Grin
imho powinieneś kupić cienki set do 5tki i nastroić B F# B E A

też nad tym myślałem...
najcieńsze Rotosy jakie znalazłem na stronie to:
RS665LB 35 55 70 90 120
i
RS665LC 40 60 75 95 125

dadzą rade w strojeniu drop B F# B E A ?? nie za duże naprężenie będą wywierały na gryf ?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Domo - 06-27-2010

Co to w ogóle za strój, dalej nie kumam o co w nim biega, prawie jak BAGDAD Wink
Co do strun to ostatnio d'addario 50-135 do A zestroiłem i bardzo fajnie się spisują, polecam. Zwłaszcza od Drakena, w dobrej cenie. Bas mam 34''.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - artur - 06-27-2010

ja też gram na dropp H i mam 5 Fis H Fis H E czarne wariwcki standart Wink 45 - 135? thumbol 34 cale daję rade - jak nie wierzycie to spytajcie wahrockera, dlatego mi polecał thumba nt. Smile Niektóre basy cienko znoszą niskie stroje na cienkich stringach ( np. W streamer LX ). Drugą ważną sprawą jest ustawienie - idź do lutnika na setup.