basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Dex - 09-03-2013

(09-03-2013, 11:11 AM)Doman napisał(a): Ja sobie życie ułatwiłem, gram na .130-.45 (śliskie nikle) strojone w górę do C# (C#F#BEA) - sztywno w chuj, ale mi to nawet lepiej z tym.
Dół jest bardzo zwarty i nic się nie leje, jest elegancko.

Ciekawe jaki wpływ mają tak napięte struny na gryf.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Doman - 09-03-2013

Taki że trzeba regulować. Pisałem zarówno do Spectora jak i Laklanda w tej sprawie i od obu odpisali że będzie dobsz. Wink

EDIT: A GMRa tak wygło że szybciutko przestawiłem go na E std, to nie jest wiosło do takiego strojenia. mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zakwas - 09-03-2013

Nie no, ton w górę to jeszcze nie dramat. Manualnie może być ciężko, ale gryf przeżyje bez problemu. Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - BObas - 09-04-2013

(09-03-2013, 10:30 AM)zakwas napisał(a): IMO, struny poniżej .100 nie mają odpowiedniego dołu. Można go wykręcić, jasne, ale grubsze struny brzmią lepiej w dole i chuj! Big Grin
Grałem kiedyś cały czas na "setkach", ale raz musiałem kupić grubsze bo innych nie było i masa w brzmieniu dolnych dźwięków zmieniła się w moim odczuciu kolosalnie.
Polecam spróbować na wlasnym secie. Wink

Teraz jak dostaję struny cieńsze niż 105 to się boczę, nawet A 85 musi być, bo inaczej mi dziwnie. Wink przy .95 nie umiem grać, kiedyś mi pasowaly manualnie, ale E brzmieniowo odpadła i więcej takich nie kupiłem.

Zależy od gitary. Kiedyś mnie ten temat zainteresował i znalazłem artykuł w którym Geddy Lee mówi, że kiedy grał na Walu używał cieńszych strun, właśnie ze względu na niższe częstotliwość. Na Jazzie zaklada 45 - 105. Na Ricku nie wiem, podejrzewam, że podobnie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - sledz - 09-04-2013

Ej, są jakieś niklowe sznurki które brzmią jak stalówki? Mam w wiośle Ernie balle niklowe, E mi zdechła i założyłem inny drut - wygląda jak niklowy, a brzmi jak stalówka i to dobra w ryj stalówka, lepsza od niejednej oryginalnej stalówki, całkiem jak Rotosy. Przy okazji stwierdzam że EB ssą ciągną druta.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jetofuj - 09-04-2013

Ja tam jestem wierny Lo-Riderom. Moim zdaniem są dużo trwalsze od EB i Rotosów...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 09-04-2013

(09-04-2013, 11:02 AM)jetofuj napisał(a): Ja tam jestem wierny Lo-Riderom. Moim zdaniem są dużo trwalsze od EB i Rotosów...

Podzielam zdanie. Emotka_2755 Przestałem je kupować, bo za drogie. Ale do tej pory jest to absolutny #1 wśród strun, jak dla mnie Big Grin Przy czym, mnie chodzi o niklowe Lo-Ridersy (stalówki to takie rozlazłe gówno, jak dla mnie). Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - herp - 09-04-2013

Trwałe, dość sztywne roundy?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - herp - 09-06-2013

(09-04-2013, 05:27 PM)herp napisał(a): Trwałe, dość sztywne roundy?

Anyone?




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bolem - 09-06-2013

(09-04-2013, 05:27 PM)herp napisał(a): Trwałe, dość sztywne roundy?

kup EB i nie kombinuj. Moim zdaniem .100 do e są w sam raz, kup 105 będzie sztywno


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - herp - 09-06-2013

Nie chcę odczuwać przesiadki z flatów. A DRy, Black Beauties albo HiBeam?




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 09-06-2013

Z jakich flatow?
Z TI?
DRy Hi Beam 40-100 zapewnią Ci mniej więcej taką samą sztywność, używałem ich kiedyś naprzemiennie.
Czyli będą bardzo luźne Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - herp - 09-06-2013

No wlasnie o to chodziło. Chyba kupie wlasnie DRy.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Marcin S - 09-06-2013

jak o to chodziło jak pytałeś o "dość sztywne" Tongue


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bjorn - 09-06-2013

@Herp Thomastiki Powerbass 107 Wink

http://allegro.pl/struny-bass-powerbass-thomastik-infeld-4-str-set-i3525996686.html ten koleś ma je tanio. Dobre struny, miałem, polecam.