basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Poisoned - 09-30-2013

(09-30-2013, 03:05 PM)zakwas napisał(a): Oba sposoby i tak działają na krótką metę, ale przed koncertem można sobie odświeżyć w awaryjnej sytuacji. Wink

Właśnie o to chodzi - nie zawsze chce mi się prać między koncertami, teraz już nie będę musiał.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 09-30-2013

ZAstanawia mnie tylko czemu na odwiezonych strunach slychac poglos pomieszczenia, a na starych nie, jakby na starych nagrywal w linie, a na nowych czesciowo zbierał ambient


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - obserwacja - 09-30-2013

(09-30-2013, 03:44 PM)Mateusz napisał(a): ZAstanawia mnie tylko czemu na odwiezonych strunach slychac poglos pomieszczenia, a na starych nie, jakby na starych nagrywal w linie, a na nowych czesciowo zbierał ambient

Zadaj mu to pytanie na kanale YT

Ogarnia ktoś jak to w ogóle wytłumaczyć bardziej naukowo ?




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Maciejeq - 09-30-2013

Podejrzewam że owijka trochę się kurczy, co rusza ten syf w środku. No i jak na takim półflaku sobie postukasz o progi/podstrunnicę to pewnie ten syf wypada i tyle. Ja to widzę tak Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - maRcin - 09-30-2013

No proszę. Robię ten patent od kilkunastu lat co najmniej, ale na napiętych strunach. Spróbuję z opuszczonymi.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jasiekl - 10-01-2013

szału nie ma, ale w sumie jest ok


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 10-01-2013

(09-30-2013, 03:44 PM)Mateusz napisał(a): ZAstanawia mnie tylko czemu na odwiezonych strunach slychac poglos pomieszczenia, a na starych nie, jakby na starych nagrywal w linie, a na nowych czesciowo zbierał ambient

Ta - mi się wydawało, że jaja sobie robi i dodaje jakieś eq albo zbiera pomieszczenie dodatkowo w tych drugich próbkach.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 10-01-2013

WYMYŚLIŁEM DOWCIP!

Mówicie poluzować struny i nawalać na maksa (niekoniecznie sensownie)?

To dlatego Fieldy nie musi zmieniać strun...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - JAZZ-BASS - 10-01-2013

Grał ktoś na strunach Fodery (stalowych)?
Ciekaw jestem opinii...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Stasiu - 10-01-2013

(10-01-2013, 04:34 PM)JAZZ-BASS napisał(a): Grał ktoś na strunach Fodery (stalowych)?
Ciekaw jestem opinii...

tylko nikle miewałem Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - JAZZ-BASS - 10-01-2013

O niklach te chętnie poczytam... :-)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Stasiu - 10-01-2013

dość agresywne w brzmieniu, dużo niskiego środka, fajna, dzwoniąca góra. sztywniejsze niż EB, jednakże mniej żywotne, przez co wróciłem do Ernie Balli Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paluch1986 - 10-01-2013

Próbowałem zgodnie z tym filmikiem na odświeżanie, ale chyba nie działa na struny co 2 razy były już kąpane w denaturacie, spróbuję za jakiś czas na brudnych niepranych Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - JAZZ-BASS - 10-01-2013

(10-01-2013, 06:35 PM)Stanislav. napisał(a): dość agresywne w brzmieniu, dużo niskiego środka, fajna, dzwoniąca góra. sztywniejsze niż EB, jednakże mniej żywotne, przez co wróciłem do Ernie Balli Smile

Dzięki Emotka_2497
Ja właśnie zamówiłem komplecik stalówek.
Jak pogram trochę to podzielę się spostrzeżeniami - choć mało obiektywnie, bo od tylu lat gram na DR-ach że tylko z nimi mogę porównać... innych strun po prostu już nie pamiętam.




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 10-01-2013

Co do strun Fodery:

Pamiętam na 1szych Basstubrachach Igorro przyjechał z sandbergiem ze zdechłymi strunami Fodery, przy okazji byliśmy w bassmencie i zanabył tam nowe stalówki D'addario. Brzmiały tak słabo, że z tego co pamiętam wziąl te fodery i wrzucił do kanistra z dynskem i troche potrząchał a jak wyschły i je założył to brzmiały 2x żywiej od nowych dadario (mam nadzieje, że nie pokręciłem histori). W każdym razie jakościowo struny są naprawde super (chyba, że to jeden taki egzemplarz).