basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 06-27-2010

(06-27-2010, 09:48 PM)Domo napisał(a): Co to w ogóle za strój, dalej nie kumam o co w nim biega, prawie jak BAGDAD Wink
B drop nie jest ani szczególnie rzadki, ani niezwykły. Bury Me In Smoke chociażby jest w tym stroju.

(06-27-2010, 09:48 PM)Domo napisał(a): Co do strun to ostatnio d'addario 50-135 do A zestroiłem i bardzo fajnie się spisują, polecam. Zwłaszcza od Drakena, w dobrej cenie. Bas mam 34''.
Ciekawe ile ci będą trzymały, bo ponoć D'Addarki szybko padają niestety.
Ale Draken to jest pierwszorzędny sprzedawca, D'Add czy Ernie Balle od niego są w naprawdę świetnej cenie.

A teraz stestuję Super Slinky do 5tki na jazzie 4. Bo te Power Slinky są naprawdę żywotne i dobrze brzmiące, tylko trochę za luźne jednak.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Viking - 06-28-2010

(06-27-2010, 10:02 PM)artur napisał(a): ja też gram na dropp H i mam 5 Fis H Fis H E czarne wariwcki standart Wink 45 - 135? thumbol 34 cale daję rade - jak nie wierzycie to spytajcie wahrockera, dlatego mi polecał thumba nt. Smile Niektóre basy cienko znoszą niskie stroje na cienkich stringach ( np. W streamer LX ). Drugą ważną sprawą jest ustawienie - idź do lutnika na setup.

lutnik mi nie potrzebny bo nie o to chodzi
mi po prostu nie potrzebna się staje struna B, która zestrojona jest do F#, czy nawet A
dlatego pytam o struny żeby zamiast struny B wsadzić E zestrojoną do drop B, bo tak mi się wygodniej gra, niż gdybym miał standardowe BEADG...

łopatologicznie, mam tak:
F# - nie używam, nie potrzebna i przeszkadza
B - używam cały czas
F# - używam cały czas
B - mniej, ale też używam
E - rzadko, ale bywa

a chcę tak:
B
F#
B
E
A

i jakie struny byście polecili ? i jakiej grubości ?
mrgreen
jakby ktoś jeszcze nie wiedział to: Spector Euro 5, skala 35" Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Domo - 06-28-2010

low - miałem wcześniej ten sam model ale mniejszy rozmiar, było całkiem ok. D'addario mogą się zdawać, że szybko padają bo jak są nowe to mają baardzo dużo góry, jak dla mnie aż za dużo, np Sadowskie stalowe od nowości mają bardziej zrównoważone brzmienie ale robią je w małej ilości rozmiarów niestety.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 06-28-2010

(06-27-2010, 09:43 PM)Viking napisał(a): najcieńsze Rotosy jakie znalazłem na stronie to:
RS665LB 35 55 70 90 120
i
RS665LC 40 60 75 95 125

dadzą rade w strojeniu drop B F# B E A ?? nie za duże naprężenie będą wywierały na gryf ?
dla mnie ostatnio B .130 juz nieco za miękka się robi.. ale to chyba z przyzwyczajenia do precla Wink
myślę, że .090 w F# za sztywna nie będzie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - ANTonio - 06-28-2010

Dostałem od kolegi Mazdaha paczkę chromesów. Wczoraj założyłem je na spawarę i powiem, że to jest ten sound. Gdybym nie używał kciuka w graniu to grałbym zapewne na flatach, bo strasznie mi podeszło ich brzmienie. Troszkę wkurwia mnie ta inna faktura strun, bo są mniej śliskie niż roundy, ale to pewnie kwestia poćwiczenia. Generalnie jak Furio mi precla przyśle to lądują one na nim i zakładając, że gada on podobnie do mojej spawary będę miał swój sound Smile
Jeszcze raz Emotka_2497 dla Mazdaha za strunki

Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - hennoh - 06-28-2010

kupione w ciemno Cool
[Obrazek: erniebasscoated45105.jpg]


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 06-28-2010

jesli masz porownanie do niklow tej samej firmy to prosze zdaj relacjeSmile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Dex - 06-28-2010

Gram w stroju F# B E A D, wam też robią się rysy na podstrunnicy od strun? Najmocniej widać to na pierwszych 3 progach


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 06-28-2010

pewnie masz miękkie struny i dotykasz podstrunicy - przy sztywniejszych niszczą się tylko progi


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - hennoh - 06-28-2010

(06-28-2010, 11:31 AM)paka napisał(a): jesli masz porownanie do niklow tej samej firmy to prosze zdaj relacjeSmile

będę miał porównanie do elixirów, napiszę


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Aga - 06-28-2010

(06-28-2010, 11:07 AM)hennoh napisał(a): kupione w ciemno Cool

Powlekane czymś jak Elixiry? Gdzie kupiłeś? Nie widzę nic takiego u maczosa.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - hennoh - 06-28-2010

powlekane czy jakoś tam, ponoś nie tak gładkie, ale trzymają nieźle... zobaczymy

Draken na allegro


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Aga - 06-28-2010

Dzięki. Ciekawa jestem. Daj potem znać jak się sprawują w porównaniu z elixirami.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - sledz - 06-28-2010

Napisałbym w KSZ, ale musiałbym czekać kilka dni Wink

Oddam lub wymienię na piwo stalowe struny G: Rotosound 0.40 (grana około godziny, nieprzycięta), Dunlop 0.40 (jeśli grana to góra kwadrans, także nieprzycięta), Dean Markley 0.45 (w ogóle nie zakładana). Oddam najchętniej osobiście do rąk własnych w Poznaniu, ale jak ktoś w potrzebie to mogę wysłać pocztą.

Sam jestem łasy na jakąś/jakieś w miarę świeżą/świeże .125.

A w temacie:
Grał ktoś na stalówkach Sadowskiego? Jak brzmio, fajne, a sztywne bardzo?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Domo - 06-28-2010

Śledź - stalówki Sadowskiego są świetne, miałem okres, że grałem tylko na nich ale obecnie mi rozmiar nie pasuje.