basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pinio - 12-23-2013

Strzelaj.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 12-23-2013

(12-23-2013, 11:03 PM)pinio napisał(a): No specjalisty, zagadka. Co to za wiosło i na jakich drutach?

https://soundcloud.com/gasbassfx/coto

Schecter Stiletto Extreme Omen 4 Pagan edition.

Pickupy UltraAnihilator ppjmpp set

Preamp Draculator

Struna Jedna - C o grubości .05

Grany funk fingers.

ps. - Weź, błagam, ZASTRZEL tego pana co gra na klawiszach.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - BObas - 12-24-2013

(12-23-2013, 11:35 PM)pinio napisał(a): Strzelaj.

Balonik, kawałek deski i gumka mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pinio - 12-24-2013

Groza, dzięki za radę, ale to jest kawałek z próby gdzie na bieżąco układamy numer. Nie jest to nagranie na płytę, a robocze nagranie.
Nie bez powodu pytam, sądzę, że kilku osobom mogę tym pomóc w wyborze strun czy wiosła więc darujcie sobie proszę ocenę aranżacji, etc. nie o to tutaj chodzi.
BObas, nie trafiłeś :/


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Basstard - 12-24-2013

(12-22-2013, 06:54 PM)low napisał(a): Niech jeszcze ktoś napisze, czy warto zmienić Dunlopy niklowe 45-105 na DR Sunbeams w tym samym rozmiarze?

Ma być podobno luźniej (i tak chcę), ale jeśli mają paść po 2ch tyg, to niekoniecznie już.

Ja tam bardzo lubię Ernie Balle, ale fakt - nie są najluźniejsze (choć mega sztywne też nie). Miększe są np. D'Addario - nie każdy je lubi, ja akurat tak, gdyż mają bardzo wyrównaną jakość. DR-y zaś od dawna mnie rozczarowywały.

(12-23-2013, 11:03 PM)pinio napisał(a): No specjalisty, zagadka. Co to za wiosło i na jakich drutach?

https://soundcloud.com/gasbassfx/coto

W takim nagraniu to można sobie zgadywać Wink Obstawiam flaty, ale bez większej pewności. I chyba fretless.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 12-24-2013

(12-24-2013, 10:37 AM)Basstard napisał(a):
(12-22-2013, 06:54 PM)low napisał(a): Niech jeszcze ktoś napisze, czy warto zmienić Dunlopy niklowe 45-105 na DR Sunbeams w tym samym rozmiarze?

Ma być podobno luźniej (i tak chcę), ale jeśli mają paść po 2ch tyg, to niekoniecznie już.

Ja tam bardzo lubię Ernie Balle, ale fakt - nie są najluźniejsze (choć mega sztywne też nie). Miększe są np. D'Addario - nie każdy je lubi, ja akurat tak, gdyż mają bardzo wyrównaną jakość. DR-y zaś od dawna mnie rozczarowywały.

Ernie Balle to straszne żylety brzmieniowe - chce coś miększego, napiszę później jak wrażenia z DRów.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bjorn - 12-26-2013

Nienawidzę, gdy dzieje się tak, że najwyższa struna ma nadal świeże brzmienie (Bas strojony w BEAD, D rzadko używam), a reszta mimo, że wygotowana to odstaje. Chyba trzeba będzie w końcu cały komplet zmienić.
Coś oprócz czerwonych W jest dostępne tak do 50 zł? mrgreen jest u mnie cienko z kasą, więc muszę możliwie najtaniej kupić. Może być gruby set do 4 albo do 5 coś taniego.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - silent-scream - 12-26-2013

(12-26-2013, 02:31 PM)Dragonaut napisał(a): Nienawidzę, gdy dzieje się tak, że najwyższa struna ma nadal świeże brzmienie (Bas strojony w BEAD, D rzadko używam), a reszta mimo, że wygotowana to odstaje. Chyba trzeba będzie w końcu cały komplet zmienić.
Coś oprócz czerwonych W jest dostępne tak do 50 zł? mrgreen jest u mnie cienko z kasą, więc muszę możliwie najtaniej kupić. Może być gruby set do 4 albo do 5 coś taniego.

ja osobiście z tanich strun polecam HARTKE.
używam ich w studio i mnie osobiście robią robotę.

jak chcesz to na priv wrzucę próbke z ostatniej nagrywki

a.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bjorn - 12-26-2013

(12-26-2013, 02:59 PM)silent-scream napisał(a):
(12-26-2013, 02:31 PM)Dragonaut napisał(a): Nienawidzę, gdy dzieje się tak, że najwyższa struna ma nadal świeże brzmienie (Bas strojony w BEAD, D rzadko używam), a reszta mimo, że wygotowana to odstaje. Chyba trzeba będzie w końcu cały komplet zmienić.
Coś oprócz czerwonych W jest dostępne tak do 50 zł? mrgreen jest u mnie cienko z kasą, więc muszę możliwie najtaniej kupić. Może być gruby set do 4 albo do 5 coś taniego.

ja osobiście z tanich strun polecam HARTKE.
używam ich w studio i mnie osobiście robią robotę.

jak chcesz to na priv wrzucę próbke z ostatniej nagrywki

a.

Miałem set do 4 i sprawdzał się. Boję się tylko teraz o strunę B, bo te tanie potrafią mieć szitową. Miałeś jakieś grubsze/niżej strojone?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - silent-scream - 12-26-2013

(12-26-2013, 03:00 PM)Dragonaut napisał(a):
(12-26-2013, 02:59 PM)silent-scream napisał(a):
(12-26-2013, 02:31 PM)Dragonaut napisał(a): Nienawidzę, gdy dzieje się tak, że najwyższa struna ma nadal świeże brzmienie (Bas strojony w BEAD, D rzadko używam), a reszta mimo, że wygotowana to odstaje. Chyba trzeba będzie w końcu cały komplet zmienić.
Coś oprócz czerwonych W jest dostępne tak do 50 zł? mrgreen jest u mnie cienko z kasą, więc muszę możliwie najtaniej kupić. Może być gruby set do 4 albo do 5 coś taniego.

ja osobiście z tanich strun polecam HARTKE.
używam ich w studio i mnie osobiście robią robotę.

jak chcesz to na priv wrzucę próbke z ostatniej nagrywki

a.

Miałem set do 4 i sprawdzał się. Boję się tylko teraz o strunę B, bo te tanie potrafią mieć szitową. Miałeś jakieś grubsze/niżej strojone?

nieee, ja jestem staroświecki, używam setu do 4. stroję do dropCis więc 105 dają dla mnie jeszcze radę.
ostatnio nagrywaliśmy zespół do dropC i przestrajaliśmy mój bass na tych samych strunach. było już trochę luźnawo, ale zagrało...

a.




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bjorn - 12-26-2013

No nic, dzięki za radę w każdym razie Emotka_2755 poczytam w necie i jak nic nie wymyślę, to pewnie skończę z hartaczami. Da się je w jakimś sklepie dorwać, czy tylko allegro?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - silent-scream - 12-26-2013

ja widziałem w Pasji w Warszawie.
czy w internetowych sklepach to nie wiem. ale jak przyciśniesz swojego lokalnego sklepikarza to powinien ściągnąć. a jak nie to daj znać, myslę że moge pomóc w zakupie


a.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 12-26-2013

(12-26-2013, 03:02 PM)silent-scream napisał(a): nieee, ja jestem staroświecki, używam setu do 4. stroję do dropCis więc 105 dają dla mnie jeszcze radę.
ostatnio nagrywaliśmy zespół do dropD i przestrajaliśmy mój bass na tych samych strunach. było już trochę luźnawo, ale zagrało...

a.

O! To jakieś anomalia fizyczne tam macie na salce? Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - silent-scream - 12-26-2013

(12-26-2013, 03:29 PM)OMSON napisał(a):
(12-26-2013, 03:02 PM)silent-scream napisał(a): nieee, ja jestem staroświecki, używam setu do 4. stroję do dropCis więc 105 dają dla mnie jeszcze radę.
ostatnio nagrywaliśmy zespół do dropC i przestrajaliśmy mój bass na tych samych strunach. było już trochę luźnawo, ale zagrało...

a.

O! To jakieś anomalia fizyczne tam macie na salce? Smile

się czepiasz, wiadomo że do drop Ziet :p

a.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 12-26-2013

(12-26-2013, 03:34 PM)silent-scream napisał(a): się czepiasz, wiadomo że do drop Ziet :p

a.

Hehe Emotka_2755