basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - sledz - 06-28-2010

Komplet .125 będzie w porządku C, czy za sztywny? Dzięki.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Domo - 06-28-2010

do C F Ais.... będzie ok, do dropów różnych to może być miękko na innych strunach poza C.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Doman - 06-28-2010

Toże polecam Sadowskiego stalówki. Sztywne, zwarte. Fajne.
Tyle że ja to tak wiejsko po prostu bo w BEADG gram.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Dex - 06-28-2010

Co polecacie do stroju F# B E A D ? Gallistrings SG5N Nickel (.050, .070, .085, .110, .145) ?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Rafau - 06-28-2010

(06-28-2010, 06:40 PM)sledz napisał(a): A w temacie:
Grał ktoś na stalówkach Sadowskiego? Jak brzmio, fajne, a sztywne bardzo?

Jeszcze na starym forum im poemat poświęciłem Big Grin
Bardzo fajne sznurki, brzmią naprawdę długo, świetnie leżą pod palcami, dość sztywne, ale nie za bardzo. Żadne inne struny manualnie i brzmieniowo nie podpasowały mi bardziej pod paluchy.

EDIT - jeszcze pamiętam - bezpośrednio po nich kupiłem DRy Lo-Ridery. I były dużo gorsze - zarówno pod względem długości życia (gdy DRom nic nie dawało odświeżanie (E permanentnie padła po 2 odświeżaniach) założyłem tamten stary set Sadowskych i grały o niebo lepiej - bez denaturatów/prania E dalej miała dzwona.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mikael - 06-29-2010

(06-28-2010, 10:23 PM)Rafau napisał(a):
(06-28-2010, 06:40 PM)sledz napisał(a): A w temacie:
Grał ktoś na stalówkach Sadowskiego? Jak brzmio, fajne, a sztywne bardzo?

Jeszcze na starym forum im poemat poświęciłem Big Grin
Bardzo fajne sznurki, brzmią naprawdę długo, świetnie leżą pod palcami, dość sztywne, ale nie za bardzo. Żadne inne struny manualnie i brzmieniowo nie podpasowały mi bardziej pod paluchy.

EDIT - jeszcze pamiętam - bezpośrednio po nich kupiłem DRy Lo-Ridery. I były dużo gorsze - zarówno pod względem długości życia (gdy DRom nic nie dawało odświeżanie (E permanentnie padła po 2 odświeżaniach) założyłem tamten stary set Sadowskych i grały o niebo lepiej - bez denaturatów/prania E dalej miała dzwona.
A ja chyba trafiłem na jakiś felerny komplet. Bardzo szybko mi padły. Jak za taką cenę to tragedia. Zawiodłem się na nich. W dodatku nie brzmią mi tak jakbym chciał, ale to kwestia basu. Jednak manualnie ok - odpowiadała mi sztywność.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - rafal12121 - 06-29-2010

a ja mam właśnie pytanko co do sztywności strun...
Stalówki są sztywne, a nikle bardziej gjentkje ?
Ja aktualnie mam stalówki Elixiry, a na niklach (przyznam się bez bicia) nie grałem jeszcze nigdy...
Jak uzyskać takie troszeczkę "luźniejsze" struny ? Nikle ? czy to może kwestia setupu ? (akcję mam dość niską - niecałe 2 mm na 7 progu)


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 06-29-2010

Dex:
do niskiego F#?
http://www.conklinguitars.com/accessories.html
.150 i .165 (ja bym celował w tę drugą stalówkę)

rafal12121:
nikle są milsze dla palców, ale rdzeń jest przecież stalowy, więc sztywność zbliżona. (po prostu owijka jest niklowana)
miększe będą struny na okrągłym rdzeniu (DR Hi-beams)
dobry, niski* setup to:
- relief ok 1mm (między 7, a 12 progiem, po dociśnięciu struny na 1 i ostatnim progu), a jeśli masz dobry bas, świeże progi i grasz lekko to możesz nawet zejść ciut niżej;
- akcja poniżej 3mm nad ostatnim progiem

*niektórzy wolą grac mocniej, lubią mieć "mięcho" pod łapą i celowo ustawiają wyżej.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 06-29-2010

(06-29-2010, 08:51 AM)rafal12121 napisał(a): a ja mam właśnie pytanko co do sztywności strun...
Stalówki są sztywne, a nikle bardziej gjentkje ?
Ja aktualnie mam stalówki Elixiry, a na niklach (przyznam się bez bicia) nie grałem jeszcze nigdy...
Jak uzyskać takie troszeczkę "luźniejsze" struny ? Nikle ? czy to może kwestia setupu ? (akcję mam dość niską - niecałe 2 mm na 7 progu)

Jak chcesz luźniejsze struny, to po prostu spraw sobie cieńszy komplet strun. Jak nastroisz strunę .110 i .090 do E, to ta pierwsza będzie dość mocno naprężona w porównaniu do .090


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Dex - 06-29-2010

(06-29-2010, 09:41 AM)Burning napisał(a): Dex:
do niskiego F#?
http://www.conklinguitars.com/accessories.html
.150 i .165 (ja bym celował w tę drugą stalówkę)

Mi się wydają za grube. Fakt, Warwick Dark Lord do F# ma .175 ale płacić 260zł za 4 struny to gruba przesada. Myślałem właśnie nad .145 bo Byron Stroud z Fear Factory używa strun tej grubości i niby dają radę. Grałem już na .145 ale nie wiem czy i one będą niszczyły mi podstrunnice.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Rumcayz - 06-29-2010

Hmm .125 DRka czarna nie będzie zbyt luźna do B? Co to za pomysł na standardowy set do piątki dać 45-125? Emotka_3014


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 06-29-2010

DRy są na okrągłym rdzeniu - wszystkie są elastyczne
ztcp set do 5tki jest zrównoważony i B .125 działa wyśmienicie


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jabłecznik - 06-30-2010

Dr lo-riders nickel - świetne struny. Gdyby tylko chociaż trochę dłużej brzmiały jak trzeba...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - hennoh - 06-30-2010

(06-28-2010, 11:07 AM)hennoh napisał(a): kupione w ciemno Cool
[Obrazek: erniebasscoated45105.jpg]

tak jak obiecywałem kilka słów po pierwszym dniu z nowymi strunami.

w dotyku jakby nagumowane, dziwne uczucie... trzeba się do tego przyzwyczaić, ponieważ palce prawej ręki uderzając struny wydają dziwny cichy odgłos Undecided:
brzmieniowo super jak dobre stalówki. Ponoć nie powinny się mechacić jak elixiry i trzymać się z pół roku!


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 07-01-2010

Dex ja ci już mówiłem, że jak chcesz sie stroić do Fis to 35" to minimum już naprawdę. na 34" to będzie kapeć totalny