basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - yarzenioova - 04-08-2014

[Obrazek: pol_pl_DAddario-EXL-220-5-527_1.jpg]
Beznadziejne do Maruszczyka na klonowej podstrunnicy. Bas stracił cała charakterność tak w studiu jak na próbie. Nikle Maruszczyka które były od nowości grały o niebo lepiej.
Ogółem nie polecam, ja więcej nie kupię.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 04-08-2014

Jak sa nowe to patriot i precel na nich brzmią super. Comodous mniej - na nim mistrzowskie były Galli.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pinio - 04-08-2014

Właśnie Maruszczki też brałem pod uwagę, jak pomacałem kolegi piątkę tegoż samego producenta z jego strunami.

Mówisz Groza o niklach? Bo podobna cena do EB i też mnie ciekawią gdyż są 40-120.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - yarzenioova - 04-08-2014

Grozie właśnie brzmi jak napisał dobrze. U mnie na Maruszczyku nie chodza te sznurki za fajnie. ALE mogly byc stare bo sie nie prostowaly po wyjeciu z opakowania. Takze mozna by im dac druga szanse.

Co do Maruszczykow na moim basie jakby byly szyte na miare, ale nie wiem czy na kazdym basie tak zagraja.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pinio - 04-08-2014

Uściślę, bo napisałem chaotycznie. Pytałem o Galli Wink Maruszczyki też rozważam, jak z ich żywotnością?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - yarzenioova - 04-08-2014

Nie jest źle, na prawde. Dostalem juz uzywane, bas jest powystawowy,a w miare sie trzymaly kilka miesiecy az zaczalem grac próby z zespolem.
W domu nawet sie trzymaly.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 04-08-2014

Nie lubie d'addario


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Basstard - 04-09-2014

A ja zawsze z D'Addario byłem zadowolony.

(04-08-2014, 12:15 PM)pinio napisał(a): Uściślę, bo napisałem chaotycznie. Pytałem o Galli Wink

Ulica przy której mieści się firma nazywa się Via Cupa Santa Croce. Nadal je chcesz? mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pinio - 04-09-2014

A wpływa to jakoś na końcowy produkt? Nie wnikając w politykę, na jakiej ulicy mamy rząd, a jednak mieszkasz tu Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Basstard - 04-09-2014

Nie wiem. Struny niezłe, miałem ze 2 komplety kiedyś, ale nie wiesz, gdzie były. NIE WIESZ.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 04-10-2014

Założyłem wczoraj Roto77 na Jazza
zapowiada się fajnie Big Grin zobaczymy jak z lampiegiem \m/


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - dexter_ck - 04-10-2014

Jak je nastroiłeś? C?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 04-10-2014

do D, przecież to .110
miałem EB flat Group I (55-110) w C i było (jak dla mnie) bardzo miękko na preclu, ale i granie było "kapciowate", więc pasowało.
Tu ma być zwarty sound, stąd rotosy i sztywniej.
Nie jest za twardo - jest za wysoko, a gdzieś mi wciągło klucz calowy do regulacji pręta. :S


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mSz - 04-10-2014

Ostatnio zakupilem za £7.95 cos takiego. Nikle 40-100. O dziwo wyprodukowane w UK. Moze dzisiaj znajde czas wieczorem i je zaloze na bas.

[Obrazek: xl__legacybass40.jpg]


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - gluszcz - 04-10-2014

Wreszcie dotarły Circle K /drop od 182 i 174 / przymierzone i ...trzeba przygotować gitarę pod nie .

[Obrazek: 7K3GNqu.jpg]