basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 07-01-2010

hennoh, to czekam na dalszy ciag za miesiacSmile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Maciejeq - 07-01-2010

A ja wyczyściłem struny tym sposobem który gdzieśtam podał Pilich, i prócz tego że jedna E (a prałem ich chyba 4) mi dziwnie skapciała to reszta trzyma się dobrze, inne odzyskały jakąś część tego kopa który miały (DRy lo-ridery). Ale i tak myślę że to nie to samo co denaturat itd. Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - depravedsouls - 07-02-2010

szukam czegoś nowego w brzmieniu,zastanawiam się nad kupnem pół szlifów stalowych,ktoś grał na takich strunach, jakie miał odczucia manualne,jaka żywotność itd. jakie polecacie do piątki.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Rumcayz - 07-05-2010

Czy jak wsadzę do siodełka w którym były strunki .145 strunkę .125 to nię będzie żadnej straty w brzmieniu? Nie powinno być (przynajmniej miesietakzdaje ;P) chyba...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Domo - 07-05-2010

Będzie ok. Zakładałem swego czasu struny pod EADGC a jak wiadomo wcześniej były grubsze i było ok.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - depravedsouls - 07-09-2010

wawricki czerwone trzeba trafić na dobry komplet ja miałem 2 i były ok,a kolega kupił i były zjebane od nowości.Mam pytanie czy ktoś z was używał/używa stalowych Gallistrings z serii saturn np:SG5S lub stalowe Sadowsky do 5tki, czy mogę te grubasy nastroić EADG oczywiście puzniej gry bym sobie wyregulował czy lepiej BEAD.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Rafau - 07-10-2010

(07-09-2010, 05:30 PM)depravedsouls napisał(a): wawricki czerwone trzeba trafić na dobry komplet ja miałem 2 i były ok,a kolega kupił i były zjebane od nowości.Mam pytanie czy ktoś z was używał/używa stalowych Gallistrings z serii saturn np:SG5S lub stalowe Sadowsky do 5tki, czy mogę te grubasy nastroić EADG oczywiście puzniej gry bym sobie wyregulował czy lepiej BEAD.

Zlituj się chłopie... Bo Twoje posty to ciężka lektura.

Czy dobrze zrozumiałem? Chcesz kupić set do piątki i nas troić go EADG? To czysty bezsens - struny będą cholernie luźne.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 07-10-2010

Raczej cholernie naprężone Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - omen93 - 07-10-2010

Coś tam było o warwickach red. Ja kupiłem set 40-130 nikle i były git Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Rafau - 07-11-2010

(07-10-2010, 10:24 AM)asmo napisał(a): Raczej cholernie naprężone Wink

Faktycznie, pojebało mi się mrgreen
W takim wypadku można też zniszczyć sobie gryf, bo będzie zbyt duża siła oddziaływała


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 07-11-2010

(07-06-2010, 12:31 PM)leon napisał(a): Czy nowe czerwone warwicki zawsze brzmią jak np 2 miesięczne d'addario ? (dodatkowo struny A i E jakieś brzęczenie generuja Smile ).

Nie, ale niestety jest fatalna kontrola jakości u nich obecnie. Ostatnio na 6 setów czerwonych Wu (3 nikle i 3 stale) zareklamowałem łącznie ... CZTERY. W trzech była głucha struna E - kompletna gumka od nowości, w jednym struna D.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 07-11-2010

jakie roundy na precla?
bo nie będę co dwa tygodnie kupował flatów fendera


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 07-11-2010

bo flaty fendera najlepiej mi brzmią jak są nowe
jest i kapeć i warkot


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Domo - 07-11-2010

Burn: To kup flaty ernie balla, są cały czas bardziej żywotne niż fendery, jak dla mnie fendery to najgorsze flaty na jakich grałem. Draken ma je w dobrej cenie pewnie nadal.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 07-11-2010

właśnie fendery mi pasują brzmieniowo.. nawet teraz, ale jak wspominam jak brzmiały nowe, to to wolałem