basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - maczos - 07-24-2014

joł... to po co tyle ćwiczyłeś ?
ja nie mam czasu na ćwiczenie i struny dłużej mi wytrzymują Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 07-24-2014

(07-23-2014, 09:43 PM)Bjorn napisał(a): Do D standard 105 starczą, czy lepiej 110?

EB Power Slinky sa do D std sa idealne, wiec raczej 110 Smile




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Savant - 07-24-2014

Czy ktokolwiek próbował odświeżać struny płynem do czyszczenia biżuterii? (Carol Kaye wspominała o takiej metodzie w swoim DVD)


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - herp - 07-24-2014

(07-24-2014, 05:47 PM)Savant napisał(a): Czy ktokolwiek próbował odświeżać struny płynem do czyszczenia biżuterii? (Carol Kaye wspominała o takiej metodzie w swoim DVD)

Polecam zmywacz do paznokci, nawet taki bez acetonu.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - hubertDRI - 08-02-2014

No więc zebrałem się i kupiłem flaty (chromesy) i wrzuciłem na precla. Wszystko fajnie ale jedna ze strun brzmi jakby była przepuszczona przez chorusa. Możliwe że rdzeń jest skręcony? Podobne objawy miałem kedyś na roundach fodery.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Pit - 08-02-2014

(08-02-2014, 12:17 PM)hubertDRI napisał(a): No więc zebrałem się i kupiłem flaty (chromesy) i wrzuciłem na precla. Wszystko fajnie ale jedna ze strun brzmi jakby była przepuszczona przez chorusa. Możliwe że rdzeń jest skręcony? Podobne objawy miałem kedyś na roundach fodery.

Możliwe, że rdzeń jest uszkodzony fabrycznie. Najpierw warto sprawdzić, czy struna jest dobrze napięta, prawidłowo zamocowana na mostku i sztywno nawinięta na kluczu.
Skracałeś może struny przed założeniem na bas? Struny na okrągłym rdzeniu (np. DRy), należy przed przycięciem zagiąć, żeby nie uszkodzić rdzenia.
Zdradź nazwę producenta, może ktoś miał podobne doświadczenia.

Z flatów korzystałem tylko z Ernie Ball (45-105), lubię je, mają dość jasny charakter, oczywiście jak na flaty, nie są przesadnie sztywne.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - hubertDRI - 08-02-2014

Wszystko z instalacją na gitarze jest OK. Pierwszego dnia po założeniu wszystkie struny brzmiały tak samo. Na drugi dzień pojawił się ten lekki "chorus" po regulacji pręta w preclu. Struny to dadario chromes 132-45.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - herp - 08-02-2014

Możesz mieć pikap za wysoko.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - hubertDRI - 08-02-2014

Nie mam picka za wysoko. Obydwie przystawki w preclu ustawione względem siebie: /\


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Krulik - 08-08-2014

Potrzebuję na jeden koncert flatów na Precisiona. Na jeden, bo to okazyjna sprawa, sam takiego soundu nie lubię, ale skoro jest takie muzyczne zadanie, to się nie dyskutuje, tylko się gra.

A zatem - flaty, tanio? Znalazłem jakieś GHSy dedykowane do Precelka za 85 złotych, da się taniej? Ktoś może ma coś używanego?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - yacoob - 08-08-2014

na kiedy to chcesz ? może pod koniec tygodnia bede mieć używki do 5tki..


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Krulik - 08-08-2014

22 sierpnia. Czyli mnóstwo czasu jeszcze, ale zaczynam się już rozglądać, żeby potem z ręką w nocniku i tak dalej...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - yacoob - 08-08-2014

ok. odezwe się jak będę mieć bas z tymi sznurkami, może jeszcze będziesz szukać - podejrzewam że tam są D'addario.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Krulik - 08-08-2014

Jeśli będziesz chciał w jakiejś fajnej cenie sprzedać - to ja "rezerwuję" Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zakwas - 08-08-2014

(08-08-2014, 08:13 AM)Krulik napisał(a): Potrzebuję na jeden koncert flatów na Precisiona. Na jeden, bo to okazyjna sprawa, sam takiego soundu nie lubię, ale skoro jest takie muzyczne zadanie, to się nie dyskutuje, tylko się gra.

A zatem - flaty, tanio? Znalazłem jakieś GHSy dedykowane do Precelka za 85 złotych, da się taniej? Ktoś może ma coś używanego?

Mam chromesy, ale przycięte do główki 2+2...