basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - DzRTR - 09-08-2014

Dean Markley SR2000? Około 85zł kosztują


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Marcin S - 09-08-2014

tylko uwaga - taperowane struny sprawdzają się tylko wtedy, kiedy docelowa owijka w pełnej grubości zaczyna się tuż za siodełkiem. W przeciwnym wypadku, mówiąc w skrócie, struna ma dwie różne grubości na różnych etapach swej długości czynnej i pojawiają się dziwne (dość wyraźne) harmoniczne, sprawiające że struna jakby nie stroi sama ze sobą.

#yamahazakwasa


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zakwas - 09-08-2014

(09-08-2014, 01:05 PM)Marcin S napisał(a): tylko uwaga - taperowane struny sprawdzają się tylko wtedy, kiedy docelowa owijka w pełnej grubości zaczyna się tuż za siodełkiem. W przeciwnym wypadku, mówiąc w skrócie, struna ma dwie różne grubości na różnych etapach swej długości czynnej i pojawiają się dziwne (dość wyraźne) harmoniczne, sprawiające że struna jakby nie stroi sama ze sobą.

#yamahazakwasa

Robiłem research mały i mam pickup w Yamasze około 0.5 cm umiejscowiony w innym miejscu niż w Fenderach. Nie wiem czy to to wpływa na wrażenie niestrojenia z niektórymi nagraniami również popełnianymi na basach tego typu, ale się prędzej czy później dowiem.

Bas stroi w progach, sprawdzane ze stroikiem od razu zastrzegam, bo zaraz jeszcze będzie, że Mroku gówno sprzedaje do spółki z Paką.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Marcin S - 09-08-2014

nie będzie, osobiście jestem fanem Yamah, obecną uwielbiam (pickup ma dokładnie tam gdzie precle co prawda, mierzone od dwunastego progu do przedziałka między połówkami przystawki P), sprzedaży poprzednich dwóch żałuję, chciałbym taką jak Twoja. Natomiast efekt taki, że tuner pokazywał że stroi, a ucho mówiło że nie, miałem z taperowanymi strunami B, gdzie owijka zaczynała się za daleko siodełka, im dalej tym silniejszy efekt. W końcu wróciłem do nietaperowanych, znalazłem set który mi odpowiada i tylko uważam jak je zakładam oraz dbam żeby się struna ładnie załamywała na siodełku i jestem zadowolony.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 09-08-2014

to gdzie jest pikap nie ma znaczenia, nagrania do ktorych grasz sa po porstu pare centow nizej nagrane.

chce taperowane struny do gibsonow bo tam jest chujowy kat zalamania struny i gruba E sie slabiej odzywala.

Przywalilem jej punktakiem na siodeku tak ze sie na nim zagiela i gra 2x lepiej, ale chcialem sprobowac taperowanych strun.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zakwas - 09-08-2014

(09-08-2014, 07:20 PM)Mateusz napisał(a): to gdzie jest pikap nie ma znaczenia, nagrania do ktorych grasz sa po porstu pare centow nizej nagrane.

no nie do końca, bo nie każdy dźwięk pływa. Jedne stroją, inne nie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - artur - 09-09-2014

jakie strunki do warwicka thumba nt 4 fretlessa? La belle flaty?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 09-09-2014

Jeśli flaty - Thomastik! Tylko uważaj - są luźne.
Jeśli boisz się ceny Thomsów - Fendery. Sztywniejsze (bliżej normalnych sznurków) i bardzo ładnie grają.

Ale ja bym mu wsadził DRy HiBeam chytry


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zakwas - 09-09-2014

Jak sztywne flaty to Labelle - nawet mnie usatysfakcjonowały sztywnością. Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Mateusz - 09-09-2014

(09-09-2014, 01:49 PM)artur napisał(a): jakie strunki do warwicka thumba nt 4 fretlessa? La belle flaty?

ja pierdoleBig Grin Błagam nagraj mi thumba na flatach! To bedzie ciekawe


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 09-09-2014

A tu się okaże, że gada Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Basstard - 09-10-2014

(09-09-2014, 01:49 PM)artur napisał(a): jakie strunki do warwicka thumba nt 4 fretlessa? La belle flaty?

Nie ma znaczenia.

(09-09-2014, 06:50 PM)Mateusz napisał(a): ja pierdoleBig Grin Błagam nagraj mi thumba na flatach! To bedzie ciekawe

Też bym to chciał usłyszeć. Ale na wszelki wypadek odsłuch będzie na klopie mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 09-10-2014

bratekr: prawdopodobne, że tak.
1) Thumb ma sporo środka jak na W;
2) Epi t-bird Zbycha gadał na roundach samym dołem. Założyliśmy flaty i zrobił się potężny but, zamiast lekkiego kapcia Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Basstard - 09-10-2014

Wszystko się może zdarzyć - vide Jack Bruce.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Husky - 09-10-2014

Ej słuchajcie jak to jest z flatami do krótkiej menzury, słyszałem że muszą być specjalne krótsze - szlify podobno pękają kiedy nawinie się je na kołek tą "szlifowaną" powierzchnią,ktoś ma z tym doświadczenie? Smile