basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zakwas - 02-10-2015

O, to samo co u mnie na La Bellach! Big Grin Wpadłem wtedy w niezłą panikę, bo założyłem je na świeżo kupioną Yamahę od Mateusza. Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Gorewolf - 02-10-2015

(02-10-2015, 11:40 AM)Burning napisał(a): @Gorewolf: Roto Swing66, ale grane mocniej Big Grin serio - są czułe na dynamikę, a drutu kolczastego w nich sporo.

Coś w tym jest mości Burningu Emotka_2755

dunlopy bardzo nierówne, brzmieniowo mi się podobały... 2 sety na 4 czy 5, jednak stówka i ~50% szans na kibel to kiepska opcja, mocno 'fabrycznie' nierówne struny

blue steele obadam... jak trafię kiedyś set do 5ki


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 02-10-2015

Jutro jadę kupić kolejny komplet GHS-ów Bass Boomers 115. Muszę przyznać, że bardzo fajne sznurki, dosyć żywotne, dobrze redagują na pranie. Świeże bardzo agresywne, potem nieco tępią pazurki, ale wciąż są fajne.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pinio - 02-25-2015

Kaska oddana. Przetestuję jeszcze jakieś, których nie miałem dla wyrobienia opinii. http://guitarcenter.pl/catalog/bas/struny/5-strun/ghs-progressives-5-gary-willis-45-135
Ktoś grał, jakieś opinie?
[Obrazek: ghsgw5.jpg&w=230&h=247]


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 02-25-2015

GHS-y są naprawdę fajne. Bardzo podatne na odświeżanie. Początkowo jest dzwon, a potem zaczynają grać jak nikle z nieco wycofaną górą, ale wciąż pełnym pasmem.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pinio - 02-25-2015

Nie odświeżam strun, bo jak padają to są zazwyczaj już mocno odgniecione na progach. Z tych co miałem i traktowałem IPA, po zabiegu na długo nie starczały. Bardziej mnie więc interesuje jak grają bez odświeżania Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 02-25-2015

Ja jestem zadowolony z EBSów stalowych. Długo trzymają świeżość, choć D .110 ma już mniej górki, niż reszta.
Następne na test idą EB Cobalt.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 02-25-2015

Burn - wygotuj je w proszku do prania. Odzyskają sporo dzwona i będą znowu idealnie stroić na progach.
Załadowałem do precla 105 Hartke. W E sztywniutkie, zobaczę jak będzie w D. Dziś mam próbę z kapelą, z którą stroimy w E, a w piątek - koncert z Odyssey, więc wracam do D Big Grin.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 02-25-2015

gotowania nie lubię, wolę dyktę, ale chcę spróbować Cobaltów - ponoć dają fajną, "matową" górę na tym G&Lu, a żywotność jest zaskakująca.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - fęder - 02-26-2015

Uwaga ! Popularny Fast fret od pewnego czasu zmienil wyglad (nieco inne pudelko, a sam "pędzelek" kiedys drewniany, obecnie jest plastikowy). Niestety oprocz wygladu zmienily sie tez parametry, uzywam tego wynalazku od lat i kiedys zazwyczaj wystarczal mi na rok, obecnie po 4 miesiacach suchy jak pieprz, nadaje sie na smietnik Rolleyes


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pinio - 02-26-2015

Za dobry był i za mało sprzedawali czy jego też już zaczęli podrabiać?
Mam i nie przepadam. Działa tylko zaraz po posmarowaniu, później zostawia taką powłokę, która wcale nie pomaga grać, wręcz przeciwnie.

PS. fajne stalówki do 6 w dobrej cenie http://allegro.pl/yamaha-h4070-ii-struny-do-gitary-basowej-i5127802708.html


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Karol - 02-28-2015

Mamy 4 strunowy bas

standardowo - EADG

drop D - DADG


half step down - Eb Ab Db Gb

half step down drop D - Db Ab Db Gb



Moje pytanie: kiedy gryf basu 5 STRUNOWEGO jest bardziej naprężony

BEADG

czy

Db Ab Db Gb Bb

i czy są przeciwwskazania żeby tak nastroić 5 str. bas




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zakwas - 03-01-2015

(02-28-2015, 10:12 PM)Karol napisał(a): Moje pytanie: kiedy gryf basu 5 STRUNOWEGO jest bardziej naprężony

BEADG

czy

Db Ab Db Gb Bb

i czy są przeciwwskazania żeby tak nastroić 5 str. bas

Jeżeli chcesz to zrobić na tych samych strunach, to przecież drugi sposób, jest rozpisany jakby wszystko (oprócz najgrubszej struny) było tercję wyżej. Logiczne, że będzie bardziej naprężony wtedy gryf...

Chyba, że chcesz set od szóstki i najniższa struna będzie, powiedzmy .105/.110 (najcieńsza koło .030-.035), wtedy, większy naciąg powinien być przy HEADG.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Elim - 03-02-2015

(02-25-2015, 11:41 AM)Burning napisał(a): Ja jestem zadowolony z EBSów stalowych. Długo trzymają świeżość, choć D .110 ma już mniej górki, niż reszta.
Następne na test idą EB Cobalt.

ja mają się te EBS do któryś z EB ?
Chodzi mi o 'szklankę' i mało muła.

Obecnie używam stalówek sadowsky - nie podeszły mi totalnie.
JB mam kilka miesięcy, były 2 sety na nim dopiero - oba słabo górkę przenosiły, nie było dzwona i muł jakiś taki. Nie sądzę że to wina tego basa - tylko strun.
Chcę mieć solidnego dzwona i mało muła - jakie kupić strunki (bas 5str.)

Jak się mają struny Cobaltowe do stalowych i niklów?
Kiedyś używałem tylko EB - do 4rki - i za każdym razem było ok, od pewnego czasu testuję różne opcje i jakoś nie mogę odnaleźć swojego ulubionego dzwięku. Czarne DR też mi podchodziły w sumie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 03-02-2015

Tanie są, spróbuj.
IMHO świetne jak za tę kasę.