basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Ukasz - 12-11-2015

Bratekr, trafiłeś w Hartke głuche struny, tak jak to się lubi zdarzać czerwonym W?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 12-11-2015

W trojpaku żadnej. Bodaj Handlarze montuja je w basach i mają większy przemiał.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Gris - 12-14-2015

(12-11-2015, 05:55 PM)Ukasz napisał(a): Bratekr, trafiłeś w Hartke głuche struny, tak jak to się lubi zdarzać czerwonym W?

Przez moje 2 lata grania na basie i pewnie z 5 paczek czerwonych W nie trafiłem na żadnego flaka.

PS. A taki kaczy przydźwięk na mocnym przesterze to przypadkiem nie wina stali (a'la lekki envelope filter albo taki półflażolet jaki znam z gry na gitarze i jak razem z kostką się kciukiem lekko dotknie struny)?

PS2. A powiedzcie mi jak stroić najgrubszą strunę (u mnie to C): W momencie uderzenia dźwięk jest o 1-2 kreski na tunerze wyżej, od tego jak już wybrzmiewa. Stroić ten pierwszy "atak" czy jak już struna się "unormuje"?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 12-14-2015

Z B/H miałem to samo - stroiłem tak, żeby w riffach zgadzało się z gitarą Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Odif - 12-17-2015

Pany, zapytam znowu jak amator. Zawsze przy zakładaniu nowych strun starannie je przycinałem. Dziś założyłem je bez przycinania, to duży błąd, a może wypływa lepiej na strunę itp.? Przyznam, że ładnie się ułożyły na kołku Wink Rozwiejcie moje zmieszanie...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - yarzenioova - 12-17-2015

Na strunę może i lepiej ale na klucz niekoniecznie.Też jak bylem młodym,niedoświadczonym basistą,zanim internet się spopularyzował nie przycinałem i tylko potem zawsze dziwiło mnie to,że klucze przestają działać.

Zeskanowane i zaszyfrowane przez perlator




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Doman - 12-17-2015

2-3 oploty wystarczają w większości wypadków. Stabilizuje to trochę i nie niszczy aż tak klucza. Wilk syty i owca cała.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 12-17-2015

A co się z kluczem dzieje? Jeśli mam obecnie na E i A w preclu nieprzycięte Ernie Balle, to może mnie czekać niespodzianka? ;]


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Odif - 12-17-2015

Przyciąłem struny w sumie tylko B i E tak do 3 oplotów, na pozostałych było akurat. Zmiana dzwonu niewyczuwalna, teraz czeka mnie test nikli Daddario czy ErnieBalle lub DR Loridery Smile Dzięki za sugestię!


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 12-17-2015

Dlaczego na klucz niekoniecznie?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - yarzenioova - 12-18-2015

Tak jak napisałem wcześniej,zepsułem kilka kluczy nie przycinając strun,druga rzecz że też zmieniałem rzadziej.Klucz po takim nawinięciu strun przy 5 oplotach na strunę zaczynał z czasem kręcić się w kółko i już nie naciągał struny.

Zeskanowane i zaszyfrowane przez perlator




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - przemak - 12-18-2015

Przepraszam, nie rozumiem... Klucze psują się od nawijania na nie strun? Klucze basowe mają w środku dziurkę do włożenia końca struny, w związku z tym od bardzo dawna (w zasadzie nigdy) nie ucinałem strun (bo czasem źle się to kończyło), a bas mam trzydzieści lat i jakoś klucze działają. Z czego macie te klucze, ze słynnego gównolitu?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Ukasz - 12-18-2015

Ja też nie rozumiem, jednak zawsze przycinam, robię dziobek, który wkładam w dziurkę i staram się, żeby na kluczach G i D było do 3 obrotów, na E i A po 2.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - yarzenioova - 12-18-2015

Ja w ten sposób popsułem klucze w maszynkach Samicka,nie były to wysokiej jakości klucze na pewno.Tak czy inaczej docinanie,gdzie to konieczne,w przypadku przemaka pewnie nie, może lepiej wpływać na naprężenie strun.Od tamtej pory docinam i problemu nie miałem w żadnym basie,przestać docinać nie zamierzam żeby sprawdzić czy się mylę.W Samicku nie było dziurki w kluczu tylko horyzontalne nacięcie,co mogło też mieć jakiś wpływ na nietrzymanie stroju.Pamiętam, że w BTB którego miałem też klucze przestawały stroić przy B i E w pewnym momencie.

Zeskanowane i zaszyfrowane przez perlator





RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 12-18-2015

Przy 2-3 oplotach szybciej rozciąga się struna na kołku i nie trzeba dostrajać.