basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - przemak - 12-18-2015

(12-18-2015, 12:26 PM)Burning napisał(a): Przy 2-3 oplotach szybciej rozciąga się struna na kołku i nie trzeba dostrajać.

To jasne, jak ktoś zmienia struny codziennie, to konieczność układania się struny ma znaczenie. Ale warto zauważyć, że dla fenderowych główek dużo zwojów na strunie E polepsza docisk do siodełka.



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Basstard - 12-18-2015

Ja przycinam tak do 4 oplotów.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 12-18-2015

(12-18-2015, 02:11 PM)przemak napisał(a):
(12-18-2015, 12:26 PM)Burning napisał(a): Przy 2-3 oplotach szybciej rozciąga się struna na kołku i nie trzeba dostrajać.

To jasne, jak ktoś zmienia struny codziennie, to konieczność układania się struny ma znaczenie. Ale warto zauważyć, że dla fenderowych główek dużo zwojów na strunie E polepsza docisk do siodełka.

W studio zmienia się 2-3 razy na dzień, a potem nawyk zostaje.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - przemak - 12-18-2015

(12-18-2015, 02:58 PM)Burning napisał(a):
(12-18-2015, 02:11 PM)przemak napisał(a):
(12-18-2015, 12:26 PM)Burning napisał(a): Przy 2-3 oplotach szybciej rozciąga się struna na kołku i nie trzeba dostrajać.

To jasne, jak ktoś zmienia struny codziennie, to konieczność układania się struny ma znaczenie. Ale warto zauważyć, że dla fenderowych główek dużo zwojów na strunie E polepsza docisk do siodełka.

W studio zmienia się 2-3 razy na dzień, a potem nawyk zostaje.

No właśnie, ale nie o to chodzi - chodzi o zużycie kluczy. To chyba jest jakaś legenda, albo dotyczy gitarowych kluczy z gównolitu, udających basowe Wink




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - yarzenioova - 12-18-2015

Dobra nie będę siał złej propagandy.Parę kluczy w dwóch basach popsułem,później docinałem struny i już nigdy z kluczem problemu nie było,ale tańszych basów nie kupowałem i struny zmieniałem częściej,więc może się zasugerowałem.Co do Fenderów nigdy nie miałem, więc o kluczach się nie wypowiadam,na dobrych basach grywam od stosunkowo niedawna.

Adrian mówi w swoich poradach lutniczych, że podobno przy 3 oplotach struny brzmią lepiej ale trudno to udowodnić.

Zeskanowane i zaszyfrowane przez perlator





RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - n1h1l - 01-09-2016

hej, potrzebuję La Bella Copper WHITE Nylon Tape Wound
http://www.bassstringsonline.com/La-Bella-Copper-WHITE-Nylon-Tape-Wound--6-String-Set_p_2117.html

ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - da się to dostać w Polsce? google mnie zawiódł


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Husky - 01-11-2016

(01-09-2016, 05:04 PM)n1h1l napisał(a): hej, potrzebuję La Bella Copper WHITE Nylon Tape Wound
http://www.bassstringsonline.com/La-Bella-Copper-WHITE-Nylon-Tape-Wound--6-String-Set_p_2117.html

ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - da się to dostać w Polsce? google mnie zawiódł

Jeśli Labelle, dzwoń do Pasji. Wink




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - langusta - 01-25-2016

czy ktoś może polecić coś do pięciostrunowego akustyka?
czym się kierować? czy używać strun dedykowanych do basów akustycznych czy można użyć coś ze zwyklaków z dobrym skutkiem?
zależy mi na ciepłym ale selektywnym brzmieniu bez zamuły


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 01-27-2016

Ernie Ball wypuścił nowe flaty - mają i kapcia, i górkę.
Może być killer na precla!

Ja mam dylemat - DR Hi-Beams 50-110, czy Cobalty 55-110.
Zaletą Cobaltów jest to, że trzymają sound pół roku, a potem nadal są znośne. Wada, że od razu brzmią jak dwutygodniowe.
Roto odpadają na G&La, zwłaszcza do składu z jedną gitarą (cofnięty środek).
Może jakieś inne typy?
Stalówki, grające pełnym pasmem, możliwie jasne, bo mahoniowa decha + 2 humbuckery dają tonę dołu.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pinio - 01-27-2016

Sprawdź Galli. Jestem bardzo zadowolony z nikli. Ze stalówek kiedyś miałem Yamahy i bardzo mi podeszły pomimo tego, że preferuję nikle, a można je w kam-i bodaj za niedużą kwotę dostać. Czasem nawet sety do 6 są bardzo tanie.



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 01-27-2016

Yamahy stalówki brzmią jak niklowane, a ich nikle brzmią jak używane Wink
Galli testowałem - brzmią jak rasowe nikle. Nikle.
A ja wolę stalówki, szczególnie na tak ciemnym z pickupów wiosełku.



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bartoshek - 01-27-2016

Dunlopy obadaj.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 01-27-2016

(01-27-2016, 10:17 AM)bartoshek napisał(a): Dunlopy obadaj.
U Drakena widze tylko nikle :S


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - sledz - 01-27-2016

Brońborze dunlopy stalowe - najgorszy set jaki kiedykolwiek miałem.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bartoshek - 01-27-2016

Wiedziałem, że zaraz zejdą się malkontenci *mrgeren*