basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 02-24-2016

1) Wrzucam zwinięte struny do słoika z denaturatem,
2) mieszam słoikiem, po kilku godzinach mieszam słoikiem,
3) powtarzam pkt 2 kilkukrotnie,
4) wyjmuję, płuczę wodą i wycieram ręczniczkiem papierowym.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Ukasz - 02-24-2016

Ja robiłem podobnie, ale w acetonie. Około 24h.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 02-24-2016

IMHO aceton paruje tak szybko, że na strunach zostaje osad.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Ukasz - 02-24-2016

Coś w tym jest, jednak wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatką.

Ma ktoś dostęp do w miarę tanich DR Sunbeams? Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 02-24-2016

Szmatka nie wyciągnie osadu spomiędzy zwojów. IMHO aceton lepiej czyści, ale potem mi momentalnie padały. Dlatego wolę denaturat.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paluch1986 - 02-24-2016

Jak zostawicie w denaturacie na dwa tygodnie, to też zostanie osad na strunach, sprawdzone Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 02-25-2016

Ale dynks nie paruje szybko, więc spłukanie wodą wystarcza.
Poza tym zabawne, ale wszystkie "stainless steel" rdzewieją, poza Roto. Ponoć DRy też nie, ale jeszcze nie testowałem.
Właśnie - szukam sznurków o wybitnie jasnym, agresywnym brzmieniu, z mocną średnicą. Miło, gdyby długo trzymały sound. 50/55-110.
ProSteelsy, czy Hi-Beamy?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Stasiu - 02-25-2016

(02-25-2016, 09:51 AM)Burning napisał(a): Ale dynks nie paruje szybko, więc spłukanie wodą wystarcza.
Poza tym zabawne, ale wszystkie "stainless steel" rdzewieją, poza Roto. Ponoć DRy też nie, ale jeszcze nie testowałem.
Właśnie - szukam sznurków o wybitnie jasnym, agresywnym brzmieniu, z mocną średnicą. Miło, gdyby długo trzymały sound. 50/55-110.
ProSteelsy, czy Hi-Beamy?

z ciekawości zamówiłem niklowane Hartke i jak nie szkoda Ci 40zł to sobie zamów, bo idealnie się wpisują w Twoje oczekiwania Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Marcin S - 02-25-2016

Burning, ProSteelsy mają raczej odrobinę wycofany środek w porównianiu np do Roto (tych dwóch modeli strun użyłem w życiu najwięcej). Więcej za to górki. Oczywiście to raczej subtelne różnice i nadal będzie to brzmiało jak ten sam bas na stalówkach. Hi-Beamów nie porównam, zbyt dużo lat minęło.

Mogą spodobać Ci się Dunlopy SuperBrights. Dość agresywne struny, zwłaszcza stalówki, a z nich najbardziej sygnatura Marcusa. Te ostatnie to wręcz "przester z palca" Tongue Większość zawodników od zawsze grających na stalówkach, którzy przeszli na Dunlopy SB, używają nikli, i po spróbowaniu po jednym komplecie jednych, drugich i MM rozumiem dlaczego.

Ja z kolei po całym życiu grania na roundach założyłem ostatnio Chromesy na jeden bas (piątkę) i Nylony na inny, bezprogowy. Nie ma odwrotu, rewelacja.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 02-25-2016

Marcin: Dzięki.. zależy jaki ten środek, bo Roto mają brzydko-druciany. Nie szkodziło to przy graniu na 2 gitary, ale z jedną może być cienko.
Dunlopy SB nie mają niestety wymaganego rozmiaru.
Stasiu: Nikli nie lubię. Swego czasu testowałem Kartke.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Marcin S - 02-25-2016

(02-25-2016, 01:54 PM)Burning napisał(a): zależy jaki ten środek, bo Roto mają brzydko-druciany

Kompletnie się zgadzam co do Roto. Właśnie z tego powodu (i łagodniejszego traktowania skóry palców) ostatecznie bardziej lubię ProSteels.




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 02-25-2016

A jak z ich trwałością? Bo długodystansowo używałem tylko XLek i zdychały za szybko.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Marcin S - 02-25-2016

ProSteels = XL. Aczkolwiek nikle to też XL. ProSteels jak dla mnie zdychają szybciej niż Roto, przy czym są znacznie równiejsze (w prawie co drugim komplecie Roto trafiała mi się totalnie drętwa E a czasem wszystkie) więc i tak wychodzi ekonomiczniej. Te nowe NYXL mają być w założeniu znacznie trwalsze, ale wszyscy betatesterzy zgodnie twierdzą, że od nowości brzmią ciemniej, jak dobrze już ograne stalówki.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Jajko - 03-09-2016

Panowie, szukam dobrych strun long scale do 4. Granie głównie kostką, gitara to full klon więc dzwoni sama z siebie a potrzebuje łagodnego misia ale zarazem nie zdechłej gumy od majtek. Nikle ?

I jeszcze jedna sprawa - obnizony o pół tonu strój więc raczej od 45 w góre.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 03-09-2016

Może flaty?