basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 03-13-2016

Wiele osób narzeka na DR, ale JAK DLA MNIE HiBeamy DOBRZE PRZYCIĘTE (w środku opakowania instrukcja) są niemalże niezniszczalne.
Dźwięk - JAK DLA MNIE - najlepszy jaki tylko może zaoferować struna roundwound Smile




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - fabol - 03-13-2016

(03-13-2016, 02:57 PM)kacpru napisał(a): Panie i Panowie, czytam kilkadziesiąt stron wstecz i tylko mętlik więc szybkie pytanie:

Które struny 45-105 w kategorii najlepszy balans między jakością dźwięku a żywotnością?
- DR
- Ernie Ball
- Elixir
- Jeszcze coś innego

Raczej roundy. Sporadycznie drop D. Najczęściej gra z palca, czasem slap. Nie ma znaczenia stal czy nikiel. Powiedzmy że cena też nie. Pomocy pls, bo bo ostatnim eksperymentowaniu (Roto 66) stwierdziłem, że szkoda pieniędzy a pytanie nie strzelba.

Na Elixirach można grać wiele miesięcy. Moje mają chyba z 1,5 roku, może 2 lata i do grania w domu spokojnie się jeszcze nadają. Ich minusem jest to, że tuż po wyjęciu z opakowania brzmią, jakby były już kilka godzin grane w porównaniu do innych, niepowlekanych strun.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Ukasz - 03-13-2016

Mi przeważnie struny starczą na bardzo długo, bo zawsze myje ręce przed graniem, a na imprezach praktycznie przed każdym setem. No i każdy bas zawsze siedzi w casie lub pokrowcu, przez co struny nie zbierają kurzu Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - kacpru - 03-13-2016

(03-13-2016, 03:46 PM)Ukasz napisał(a): Mi przeważnie struny starczą na bardzo długo, bo zawsze myje ręce przed graniem, a na imprezach praktycznie przed każdym setem. No i każdy bas zawsze siedzi w casie lub pokrowcu, przez co struny nie zbierają kurzu Smile

Wiadomo, podstawa. Co nie zmienia faktu że zdychają.
Dzięki za odpowiedzi chłopaki, jakby ktoś jeszcze chciał wrzucić trzy grosze to chętnie przeczytam.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - JAZZ-BASS - 03-14-2016

Gram na DR-ach od wielu lat... a w zasadzie od kiedy stały się dostępne w PL.
Jeszcze nie trafiłem na lepsze struny - a "przewałkowałem" już chyba wszystkie (z tych droższych).
Od paru lat ukochalem Sunbeams.
Dużo dobrego słyszałem ostatnio o Hartke - muszę spróbować, choć boję się tanich rzeczy...

P.S. Ostatnio strasznie się zawiodłem na strunach Fodery.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 03-14-2016

Hartke bez szału, mogą jeść progi trochę. Niemniej w kategorii do 50 złotych za komplet trudno o coś lepszego. Długo grają przyzwoicie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Jajko - 03-14-2016

(03-14-2016, 10:21 AM)bratekr napisał(a): Hartke bez szału, mogą jeść progi trochę. Niemniej w kategorii do 50 złotych za komplet trudno o coś lepszego. Długo grają przyzwoicie.

Strunki fajne i w miare przyjemne w dotyku, nie polecam ich jednak ściągać ani za dużo przestrajać. Po próbie umycia zdychają natychmiast.




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 03-14-2016

I jedną jeszcze rzecz. Po założeniu ich na bas, na którym grały wcześniej EB i GHSy dźwięku robi się nieco mniej. Mają niewiele dołu, ale sporo fajnego środka, który czasem robił mi przyjemny drutex przy włączonym SFT Catalinbread.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Radolinho - 03-14-2016

w ostatnich kilku miesiącach trochę testowałem i zjechałem stalówki Fodery, Ken Smith, Sadowski
i już więcej nie szukam - wróciłem do Hi Beamów DRa jak tylko padły ostatnie wynalazki , a następnie do Elixirów stalowych, które są bardzo zbliżone imo do DR,
ale w ogólnym rozrachunku wychodzą mi znacznie taniej ponieważ starczają mniej więcej na jakieś 5-6 miesięcy. DR-y i reszta na max 2 i przy Elixirach już raczej zostanę,





RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 03-14-2016

(03-13-2016, 02:57 PM)kacpru napisał(a): Panie i Panowie, czytam kilkadziesiąt stron wstecz i tylko mętlik więc szybkie pytanie:

Które struny 45-105 w kategorii najlepszy balans między jakością dźwięku a żywotnością?
- DR
- Ernie Ball
- Elixir
- Jeszcze coś innego

Raczej roundy. Sporadycznie drop D. Najczęściej gra z palca, czasem slap. Nie ma znaczenia stal czy nikiel. Powiedzmy że cena też nie. Pomocy pls, bo bo ostatnim eksperymentowaniu (Roto 66) stwierdziłem, że szkoda pieniędzy a pytanie nie strzelba.

Elixiry trzymają kilkukrotnie dłużej od dowolnego roundwounda. Roundy zabijam w tydzień, dowolnej firmy, z czyszczeniem dociągam do max miesiąca. Elixiry mogę mieć na basie 2-4 miesiące bez obrzydzenia.

Z wszystkich powlekanych tylko elixir nanoweb dla mnie brzmi dobrze, obecne modele nanoweb mają 95% brzmienia świeżego (czyli poniżej 1-2h grania) rounda.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - TCS 5a - 03-14-2016

Polecam również Elixiry. Po latach poszukiwań strun, które starczą na więcej niż 1 miesiąc grania ( mam bardzo ch.....wy pot pomimo częstego mycia rąk i tradycyjne struny zdychają mi po 2 tygodniach ) kupiłem Elixiry stalówki. Po 8 miesiącach użytkowania ( ok 20 godz. tygodniowo ) brzmią cały czas rewelacyjnie.
Przestrzegam również przed podróbkami z Chin - kupiłem takowe przez internet w Polskim sklepie. Na szczęście miałem oryginalny komplet do porównania więc nie dałem się naciąć. Zwrócili pieniądze bo i nie mieli innego wyjścia.
Polecam do przeczytania:
http://strunygitarowe.pl/pl/n/15

Różnice widać gołym okiem również przy strunach basowych!


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - kacpru - 03-14-2016

Wielkie dzięki za rady, stalówki elixir zamówione. Draken zarobił.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - pinio - 03-15-2016

Co powiecie o tych Roto? http://allegro.pl/struny-basowe-40-100-rotosound-rb40-do-basu-4-i5610719394.html



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - hubertDRI - 03-15-2016

Padły mi po jednym godzinnym koncercie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 03-15-2016

Nie grajo.