basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Doman - 01-18-2017

(01-17-2017, 07:47 PM)_____ napisał(a): Czego mógłbym się spodziewać przy cal krótszej skali, ale zdecydowanie grubszej strunie?

Problemów.

175 będzie brzmiało samo z siebie ok, ale reszta strun będzie tak odstawać brzmieniowo że ocipieć można.
Chyba że nie potrzebujesz innych strun, to wtedy śmiało. Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Husky - 01-22-2017

Ratunku, coś mnie się popsuło :c

[Obrazek: ULmSPrX.jpg]

Puścił drut który otacza kulkę, z tego co widzę to rdzeń. Przewlec kulkę jak na zdjęciu i zakręcić ile się da na tym co jest, czy szukać jakiegoś drutu i okręcać dodatkowymi zwojami?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Dex - 01-22-2017

Kupić nowe.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Husky - 01-22-2017

To są fantastyczne ~40 letnie tapewoundy, brzmią genialnie i szkoda mi ich. Tongue Chciałbym to jakoś uratować, boję się tylko pogorszyć sprawę


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - silent-scream - 01-22-2017

kojarzy ktoś może jakieś struny w rozmiarze 50/70/90/120 (lub najbliższych okolicach) w skali 38'?

a.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Sebastian-J - 02-27-2017

Miał ktoś przyjemność z nimi:
http://allegro.pl/red-s-music-dobre-struny-do-basu-4-str-45-105-i6650269500.html


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Brylant - 03-20-2017

Tak w ramach informacji i ostrzeżenia - jeżeli kogoś korcą DR Neony to niech lepiej uważa. Set założony 1,5 tygodnia temu ma już totalnie zdechłą strunę G, a E jest na granicy. W tym czasie odbyła się raptem jedna próba i troszeczkę grania w domu. Ręce mi się nie pocą i zawsze je myję, zanim usiądę do basu.

Nie wiem, czy to kwestia pechowego setu, bo jednak jak kupowałem je jakieś 4-5 lat temu, to dzwona miały przez prawie 3 miesiące, a tutaj taka padaka :/


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - ANTonio - 03-20-2017

(03-20-2017, 05:46 PM)Brylant napisał(a): Tak w ramach informacji i ostrzeżenia - jeżeli kogoś korcą DR Neony to niech lepiej uważa. Set założony 1,5 tygodnia temu ma już totalnie zdechłą strunę G, a E jest na granicy. W tym czasie odbyła się raptem jedna próba i troszeczkę grania w domu. Ręce mi się nie pocą i zawsze je myję, zanim usiądę do basu.

Nie wiem, czy to kwestia pechowego setu, bo jednak jak kupowałem je jakieś 4-5 lat temu, to dzwona miały przez prawie 3 miesiące, a tutaj taka padaka :/

A próbowałeś reklamować?

Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Brylant - 03-20-2017

Przycięte struny? Tongue


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - ANTonio - 03-20-2017

(03-20-2017, 08:33 PM)Brylant napisał(a): Przycięte struny? Tongue

Nie wiem, nie znam się, ale zapytać zawsze warto.
I dlatego moi drodzy przesiadłem się na struny za 35 zł Wink

Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - przemvelbenny - 03-21-2017

Cześć wszystkim! Od jakiegoś czasu bacznie obserwuję niektóre wątki na forum, aż w końcu nadszedł czas na wyjście z mroku Smile

Aktualnie posiadam założone struny Dunlop Stainless Steel 45-125 (5 strun), które kosztowały mnie w okolicach 100 zł. Set strun założony jest już nieco ponad 3 miesiące. Gram jedynie w domu. Niestety, im cieńsze struny, tym bardziej wyciera się owijka na wysokości progów i struny zaczynają już powoli umierać.

Gram głównie kostką, preferuję ciężką muzykę (znaczy się metal - głównie death, black, jeżeli taka informacja ma jakoś pomóc). Generalnie wiem, czego potrzebuję - preferuję stalowe struny w okrągłej owijce na sześciokątnym rdzeniu.

Doradźcie, proszę, jakieś struny, które będą stosunkowo tanie i wytrzymają jak najdłużej. Zamierzam przetestować czerwone Warwicki: WARWICK (45-135) RED LABEL - STAINLESS STEEL. Może znacie coś lepszego w tym zakresie cenowym (w okolicach 50 zł)?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 03-21-2017

Nie przepadam za czerwonymi W, ale w tej cenie ciężko o cokolwiek innego. Mogą jednak zdarzyć się struny "padnięte" od nowości.
PS: przy tej cenie nie ma co liczyć, że będą trzymać dłużej Big Grin

sztywną stal mają Rotosound 66 - zjedzą Ci progi Big Grin ale "zdychanie" strun to co innego, niż odgniotki na owijce.
Po 3 miechach grania odzyskasz część soundu czyszcząc struny denaturatem lub acetonem.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - przemvelbenny - 03-21-2017

W sumie te moje struny nie brzmią źle. Nawet dobrze, mógłbym rzec, aczkolwiek moje doświadczenie w tej kwestii nie jest duże. To raptem mój trzeci set strun, z czego wcześniejsze były w owijce niklowej. W stalowej to moje pierwsze. Sam bas mam może nieco ponad 2 lata.

Gdyby nie pękła mi struna D (z mojej winy, a wręcz głupoty, bo przy regulacji gitary zacząłem kręcić złym kluczem i struna nie wytrzymała Tongue), to pewnie jeszcze bym je zostawił. Kupię chyba dwa komplety: te Warwicki na próbę i takie same Dunlopy jako backup. A może polecicie jakieś lepsze i trwalsze struny stalowe zamiast stalowych Dunlopów 45-125 w podobnej cenie?

Dzięki za info Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Ramcel - 03-21-2017

(03-21-2017, 04:34 PM)przemvelbenny napisał(a): W sumie te moje struny nie brzmią źle. Nawet dobrze, mógłbym rzec, aczkolwiek moje doświadczenie w tej kwestii nie jest duże. To raptem mój trzeci set strun, z czego wcześniejsze były w owijce niklowej. W stalowej to moje pierwsze. Sam bas mam może nieco ponad 2 lata.

Gdyby nie pękła mi struna D (z mojej winy, a wręcz głupoty, bo przy regulacji gitary zacząłem kręcić złym kluczem i struna nie wytrzymała Tongue), to pewnie jeszcze bym je zostawił. Kupię chyba dwa komplety: te Warwicki na próbę i takie same Dunlopy jako backup. A może polecicie jakieś lepsze i trwalsze struny stalowe zamiast stalowych Dunlopów 45-125 w podobnej cenie?

Dzięki za info Smile

Ja gram na stalówkach od D'Addario i sobie chwalę. Można znaleźć trochę taniej niż Dunlopy. Ale nie dużo taniej.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - przemvelbenny - 03-21-2017

Dzięki! Smile

A teraz pytanie z innej paki, ale nadal w temacie strun. W necie znalazłem taki oto filmik porównujący ze sobą struny stalowe i niklowe:
https://www.youtube.com/watch?v=qDqEV2pYuaA

Jestem zauroczony brzmieniem gościa Wink Posiadam Ibaneza SR305 - na początek, kawałek rozsądnego sprzętu za relatywnie niską cenę. Od dawna zastanawiam się nad zmianą strojenia z GDAEB na niższe. Chciałbym przenieść struny o jedną w dół, czyli od dołu standardowo DAEH (bez najcieńszej G) i dołożyć najgrubszą, czyli jeżeli dobrze mniemam, to G i uzyskać wtedy strój DAEHG. Gość z wideo ma taki oto komplet: Balanced .166 sets tuned G C F Bb Eb

Można gdzieś w Polsce kupić customowy set stalowych strun? Czyli powiedzmy takie oto grubości: .65, .85., .105, .125 i .166.
Wciśnięcie tego w 34" Ibaneza SR305 to już temat oddzielny wątek, więc może nie warto go tutaj poruszać Wink