basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Ukasz - 01-20-2018

Kupiłem Elixiry 45-130 niklowe. E i A jakieś głuchawe - spotkał się ktoś z tym w przypadku tak drogich strun?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Radolinho - 01-26-2018

(01-20-2018, 05:51 PM)Ukasz napisał(a): Kupiłem Elixiry 45-130 niklowe. E i A jakieś głuchawe - spotkał się ktoś z tym w przypadku tak drogich strun?

zużywam średnio 4 sety Elixirów rocznie na dwóch basach,
 od jakichś 7 lat - zawsze są takie same, nigdy nie trafiłem na lipę

może trafiłeś na podjeby ? dużo tego lata po allegrach dlatego zmienili pudełko, w zeszłym roku albo może i wcześniej
na takie

[Obrazek: J23765000000000-00-500x500.jpg]


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bartek86xxx - 02-24-2018

https://www.thomann.de/pl/harley_benton_valuestrings_bassguitar_medium.htm

WTF!?
Gra to w ogóle?

Ma ktoś doświadczenie?
Oczywiście przeznaczenie tylko do domu.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Fab - 02-25-2018

Gra, ja bardzo lubie te struny, ale uwaga, ja lubie tez Hartke. Zabraklo Hartke na rynku a czesto w zespolach zmieniam struny, wytestowalem Bentony i jestem zadowolony. Cala trase UK na setach przelecialem. Warto sprawdzic, moze Tobie tez usiada.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 02-25-2018

Ja myślałem, że czerwone Warwicki to już poziom, poniżej którego schodzić nie wolno... Swoją drogą uwielbiam niklowe czerwone na MusicManie, na Jazz Basie nie działają wcale.
Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Fab - 02-25-2018

Bentony sa dla mnie lepsze niz czerwone Warwicki.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bartek86xxx - 02-25-2018

Bardzo lubiłem Hartke do domu i na próbę. 
Mi wystarczały. 
Cholera, gdybym wiedział, że ich zabraknie to te paczki 3xSET za 69,99 z guitarcenter zamówiłbym hurtowo.

Ok, to zamawiam te Bentony, najwyżej jak nie będą mi leżeć to będzie jako backup  Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - ANTonio - 02-25-2018

(02-25-2018, 12:28 PM)bartek86xxx napisał(a): Bardzo lubiłem Hartke do domu i na próbę. 
Mi wystarczały. 
Cholera, gdybym wiedział, że ich zabraknie to te paczki 3xSET za 69,99 z guitarcenter zamówiłbym hurtowo.

Ok, to zamawiam te Bentony, najwyżej jak nie będą mi leżeć to będzie jako backup  Big Grin

jeśli chodzi o budżetowe struny to od kilku lat używam strun olympia, póki co jeszcze nie trafiłem na głuchy set, a też nie szarpią mocno za kieszeń.

Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Ukasz - 02-25-2018

(02-25-2018, 03:10 PM)ANTonio napisał(a):
(02-25-2018, 12:28 PM)bartek86xxx napisał(a): Bardzo lubiłem Hartke do domu i na próbę. 
Mi wystarczały. 
Cholera, gdybym wiedział, że ich zabraknie to te paczki 3xSET za 69,99 z guitarcenter zamówiłbym hurtowo.

Ok, to zamawiam te Bentony, najwyżej jak nie będą mi leżeć to będzie jako backup  Big Grin

jeśli chodzi o budżetowe struny to od kilku lat używam strun olympia, póki co jeszcze nie trafiłem na głuchy set, a też nie szarpią mocno za kieszeń.

Emotka_2755

Potwierdzam, za 45zł z owcą mam set do 5. Nadają się do odświeżania, tylko przy tej cenie nie ma to sensu, przynajmniej dla takich leniwców jak ja!  mrgreen Po 2 tyg. ściągnąłem Elixiry, bo to syf jak cholera... Założyłem wygotowane Olympie i... gra!


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Basstard - 02-25-2018

(02-25-2018, 03:16 PM)Ukasz napisał(a):
(02-25-2018, 03:10 PM)ANTonio napisał(a):
(02-25-2018, 12:28 PM)bartek86xxx napisał(a): Bardzo lubiłem Hartke do domu i na próbę. 
Mi wystarczały. 
Cholera, gdybym wiedział, że ich zabraknie to te paczki 3xSET za 69,99 z guitarcenter zamówiłbym hurtowo.

Ok, to zamawiam te Bentony, najwyżej jak nie będą mi leżeć to będzie jako backup  Big Grin

jeśli chodzi o budżetowe struny to od kilku lat używam strun olympia, póki co jeszcze nie trafiłem na głuchy set, a też nie szarpią mocno za kieszeń.

Emotka_2755

Potwierdzam, za 45zł z owcą mam set do 5. Nadają się do odświeżania, tylko przy tej cenie nie ma to sensu, przynajmniej dla takich leniwców jak ja!  mrgreen Po 2 tyg. ściągnąłem Elixiry, bo to syf jak cholera... Założyłem wygotowane Olympie i... gra!

No właśnie a propos zarówno Olympii jak Elixirów, zdarzyło mi się parę razy kupić Olympie powlekane. I zupełnie dobrze dawały radę. Szczególnie fajnie dogadują się z fretlessem.

Natomiast te Betony trza będzie przetestować - cena niszczy, jeśli są przynajmniej akceptowalne, to już jest to dobry deal.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - ANTonio - 02-25-2018

(02-25-2018, 06:04 PM)Basstard napisał(a):
(02-25-2018, 03:16 PM)Ukasz napisał(a):
(02-25-2018, 03:10 PM)ANTonio napisał(a):
(02-25-2018, 12:28 PM)bartek86xxx napisał(a): Bardzo lubiłem Hartke do domu i na próbę. 
Mi wystarczały. 
Cholera, gdybym wiedział, że ich zabraknie to te paczki 3xSET za 69,99 z guitarcenter zamówiłbym hurtowo.

Ok, to zamawiam te Bentony, najwyżej jak nie będą mi leżeć to będzie jako backup  Big Grin

jeśli chodzi o budżetowe struny to od kilku lat używam strun olympia, póki co jeszcze nie trafiłem na głuchy set, a też nie szarpią mocno za kieszeń.

Emotka_2755

Potwierdzam, za 45zł z owcą mam set do 5. Nadają się do odświeżania, tylko przy tej cenie nie ma to sensu, przynajmniej dla takich leniwców jak ja!  mrgreen Po 2 tyg. ściągnąłem Elixiry, bo to syf jak cholera... Założyłem wygotowane Olympie i... gra!

No właśnie a propos zarówno Olympii jak Elixirów, zdarzyło mi się parę razy kupić Olympie powlekane. I zupełnie dobrze dawały radę. Szczególnie fajnie dogadują się z fretlessem.

Natomiast te Betony trza będzie przetestować - cena niszczy, jeśli są przynajmniej akceptowalne, to już jest to dobry deal.

Też się ostatnio na nie szarpnąłem i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony trwałością.
Jakby jeszcze stalówki robili, to byłoby pico bello!

Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - hubertDRI - 02-26-2018

Powlekane Olympie są całkiem fajne (szczególnie za te pieniądze) ale trzeba je wcześniej obejrzeć - mi zdarzył się set w którym jedna struna miała końcówkę (kulkę) troszeczkę mniejszą niż pozostałe i był mały problem z utrzymaniem struny w mostku.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bartek86xxx - 02-26-2018

Na pewno sprawdzę te Olympie  Emotka_2755

Z lepsiejszych strun używam Dunlop DBSBN 45-105 które swoją drogą nie są wcale drogie:
https://guitarcenter.pl/catalog/basy/struny/struny-do-basow-4-s/dunlop-dbsbn-45-105


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - szczota - 02-27-2018

(02-26-2018, 09:46 PM)bartek86xxx napisał(a): Na pewno sprawdzę te Olympie  Emotka_2755

tez praktykuje Olympie i nie narzekam , tak ,że potwierdzam zdanie kolegów :]


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 02-27-2018

A co ze stalówkami?