basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 10-24-2010

(10-24-2010, 09:32 AM)zakwas napisał(a):
(10-24-2010, 09:29 AM)paka napisał(a):
(10-24-2010, 09:27 AM)grigorr napisał(a):
(10-24-2010, 08:56 AM)hubertgal napisał(a): chromesy mają chyba zieloną.

Mają niebieskąWink
fendery maja zielona, a raczej turkus w zielonkawym odcieniu;D

Ale to też zależy które - flaty Fendera mają czerwoną. Wink

w takim razie moje mialy wlasnie zielonkawa - flaty 9050L (45-100)




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zakwas - 10-24-2010

Ja miałem 55-110.
Pewnie zależy od rozmiaru.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Hubert - 10-24-2010

(10-24-2010, 09:38 AM)paka napisał(a):
(10-24-2010, 09:32 AM)zakwas napisał(a):
(10-24-2010, 09:29 AM)paka napisał(a):
(10-24-2010, 09:27 AM)grigorr napisał(a):
(10-24-2010, 08:56 AM)hubertgal napisał(a): chromesy mają chyba zieloną.

Mają niebieskąWink
fendery maja zielona, a raczej turkus w zielonkawym odcieniu;D

Ale to też zależy które - flaty Fendera mają czerwoną. Wink

w takim razie moje mialy wlasnie zielonkawa - flaty 9050L (45-100)

Fuck! Wiedziałem, że gdzieś widziałem tą zieloną owijkę... Moje Fendery też ją mają Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 10-24-2010

Hehe ale dyskusja Tongue Chciałem się dowiedzieć dlatego, że nie wiem na jakich strunach gra teraz McCartney a na zdjęciach jego sznurki są właśnie czarne http://1.bp.blogspot.com/__SB7vyW4XKg/TGFB7zqe16I/AAAAAAAAAnc/QMhOCUFt1gM/s1600/mccart.jpg i zielone http://blogs.coventrytelegraph.net/passtheremote/6225903-1.jpg


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Hubert - 10-24-2010

on też nie wie:
Cytat:"What kind of bass strings do you use, Paul?' I said, 'Long shiny ones.' "I don't know the model names of basses," he laughs, "I don't know about amps, I don't know about serial numbers."



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 10-24-2010

Ale ktoś kto mu stroi gitary pewnie wie Big Grin Chyba że to jakieś customowe sznurki na zamówienie Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Hubert - 10-24-2010

to teraz musisz się tylko dowiedzieć kto mu stroi gitary Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 10-24-2010

Może być ciężko Wink Ja tylko raz mialem struny z owijka zolta (fendery nikle), wiec kompletnie nie mam pojęcia co to za sznurki> Mroku ma chyba w swoim kramerze tez z ta czarna owijka...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Hubert - 10-24-2010

ale wiesz, że to nie musi być jednoznaczna odpowiedź, bo chyba wiele firm używa tego samego koloru owijki. chyba, że się mylę.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Dex - 10-26-2010

Pytanko. Czy dobrym rozwiązaniem jest zamiast strojenia się F# BEAD nastroić się B F#(to wyższe)ADG? Struny to galli 145 nikle. Chodzi mi o uzyskanie lepszego brzmienia żeby nie było takie przymulone.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - imperfect - 10-26-2010

dlaczego więc nie standard? W tym strojeniu które podałeś, struna E będzie dziwnie sztywna. Poza tym, między B a F# będziesz miał interwał kwinty, natomiast między F# a A tylko tercję. Trudno będzie zagrać cokolwiek normalnego na tych trzech strunach, chyba tylko wyuczone na pamięć riffy pisane specjalnie pod takie strojenie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Dex - 10-26-2010

Zawsze to lepiej niż takie sznurki jak miałem. Riffy to nie problem żeby się przestawić. Chodzi mi o to czy brzmienie będzie bardziej selektywne i czy struna E strojona do F# nie będzie brzmiała za wysoko w stosunku do standardowego stroju gitary 8 strunowej do F#.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - imperfect - 10-26-2010

Pusta struna E nastrojona o ton w górę do F# będzie dawać dźwięk tej samej dokładnie wysokości, co pusta najgrubsza struna ww gitary.

Poza tym - masz ten bas, masz te struny, masz ten zespół. To tylko parę obrotów kluczami, dokladniej się dowiesz "jak to będzie" kiedy spróbujesz, niż pytając nas na forum. Aczkolwiek jeśli chodzi o opinie - moim zdaniem to nie będzie dobre rozwiązanie. Prawdopodobnie chcesz w zespole grać dźwięki niższe niż gitarzysta. Poza tym struna E nastrojona do E zwykle ma wystarczająco selektywne brzmienie, nie trzeba stroić jej wyżej żeby poprawiać ten parametr. Poza tym, jak wspomniałem, dziwne interwały między sąsiednimi strunami sprawiają, że zagrasz tylko rzeczy wyuczone na pamięć, wklepane w pamięć mięśniową. Raczej nie ma mowy o improwizacji, jeśli ćwiczyłeś kiedykolwiek skale, pasaże, akordy, to w takim strojeniu chuj te umiejętności strzela. Poza tym fakt, iż gitarzysta najniższą strunę ma fis, nie oznacza, że cały zespół wszystkie utwory musi grać w jednej tonacji, odpowiadającej dźwiękowi jego najniższej właśnie, pustej struny. Granie danego utworu w określonej tonacji nie oznacza też, że pryma toniki musi być grana na pustej strunie... Ja gram na standardowo strojonej piątce (BEADG), a moje ulubione tonacje to F dur i Bb dur. Ulubione, czyli takie, w których czuję się najpewniej i najswobodniej poruszam się po gryfie. Z innymi też nie mam problemu zresztą.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Maciejeq - 10-26-2010

No, zamówiłem myjkę. Dojdzie pewnie jutro-pojutrze, ciekaw jestem jak bardzo będzie wielka różnica między strunami z dynksu (które i tak brzmią ok jak na takie pranie!) a tymi z myjki. Skoro Alfik, brzmieniowy esteta, poleca tą metodę to musi być lepiej niż ok mryellow


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Rumcayz - 10-26-2010

No napisz koniecznie, jak odświeża i co najważniejsze na jak długo (a z czystej logiki powinno na podobny czas jak nowe sznurki...)
A tak btw. To są takie rzeczy do publicznego użytku (za opłatą ofc) w Wawie gdzieś?