basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Hubert - 11-19-2010

chyba to w mordzie było, tej starej... Kowal! Napisz jeszcze raz!


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bohen - 11-19-2010

(11-19-2010, 09:24 AM)Jigsaw napisał(a):
(11-19-2010, 09:20 AM)Bohen napisał(a):
(11-17-2010, 06:47 PM)Viking napisał(a): To jak panowie z tą myjką z Biedronki ? Kto testował ? Nada się ?
Dzisiaj ją oglądałem to myślę że bym swój set tam zmieścił, a nawet jak nie cały to częściowo Smile
No i cena niska.

Wczoraj testowałem no i mogłaby być trochę większa.
Struny wchodzą ale muszą być mocno zwinięte. Czyściłem 40-100 i nie było problemu ale jak będzie z grubszymi setami to nie wiem. 50-110 pewnie będę czyścił pojedyńczo.

Najs.... Ale jakie EFEKTY ?

Ja zrobiłem tak:
5 min w ciepłej wodzie + łyżka octu.
5 min w ciepłej wodzie + płyn do mycia naczyń.
Po occie były śladowe ilości brudu na dnie, pewnie następnym razem pominę ten etap. Po płynie trochę syfu na dnie.
Struny DR HiBeam grane ok. pół roku
Efekt - chyba trochę lepiej jak po praniu ale do nowych im trochę brakuje.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 11-21-2010

Nigdy nie kupie juz DR-ów !!! Nie da się na nich nastroić gitary !!! Mało tego od samego początku były zdechłe !!! Zresztą struny A i E jest za dużo ! (tzn część właściwa struny wchodzi na kołek !) Te struny są dla basów z większą skalną niż 34 ! Masakra wypieprzyłem 110 pln w błoto ! D'Addario zawiodły mnie raz (na 8 kompletów), EB ani razu a DR już ani razu nie kupię ! A myślałem, że Handmade Strings to będzie coś fajnego a tu lepsze wydają się struny o jakieś 50 pln tansze !


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 11-21-2010

A nie kupiłeś czasem Highbeamów, których nie zagiąłeś przed skróceniem?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - ratkill - 11-21-2010

przy okazji, prałem w tej zupie (ocet plus płyn do naczyń) i moje Erni dzwonią jak pojeb...
tylko zamiast fitrowanej wody była zwykła kranówa i po dwie łyzki specyfików 30 min. gotowania


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - DEFENCE - 11-21-2010

Miał ktoś już DR NEON? Jaka cena i jak z graniem kostką, to jest jakaś powłoka która mi się wykruszy jak w black beauties?

Porównywał ktoś Hi beam z lo rider?

Które roto lepiej brzmią swing bas 66 czy jazz 77? Gram raczej ciężką muzę, strój standard.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bohen - 11-21-2010

(11-21-2010, 02:39 PM)jb90 napisał(a): Nigdy nie kupie juz DR-ów !!! Nie da się na nich nastroić gitary !!! Mało tego od samego początku były zdechłe !!! Zresztą struny A i E jest za dużo ! (tzn część właściwa struny wchodzi na kołek !) Te struny są dla basów z większą skalną niż 34 ! Masakra wypieprzyłem 110 pln w błoto ! D'Addario zawiodły mnie raz (na 8 kompletów), EB ani razu a DR już ani razu nie kupię ! A myślałem, że Handmade Strings to będzie coś fajnego a tu lepsze wydają się struny o jakieś 50 pln tansze !

Gram tylko na DR HiBeam i nigdy nie zdażyło mi się coś takiego. Musiałeś coś zepsuć przy zakładaniu.Undecided

mazdah napisał(a):A nie kupiłeś czasem Highbeamów, których nie zagiąłeś przed skróceniem?
A jakie to ma znaczenie czy zaginam przed czy po skróceniu ?




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 11-21-2010

jazz77 to flaty, więc zdecydowanie swing66


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - dexter_ck - 11-21-2010

(11-21-2010, 04:37 PM)DEFENCE napisał(a): (...)
Które roto lepiej brzmią swing bas 66 czy jazz 77? Gram raczej ciężką muzę, strój standard.

(11-21-2010, 04:43 PM)Burning napisał(a): jazz77 to flaty, więc zdecydowanie swing66

+666 Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - DEFENCE - 11-21-2010

Ooo nie doczytałem że to flaty, dzięki za info.

Wczoraj padły mi lo ridery po UWAGA!!! prawie 2 latach użytkowania !!! więc szukam czegoś w tym klimacie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - dexter_ck - 11-21-2010

Nierdzewne Swingi 66 jak dla mnie dają radę bardzo dobrze (sam mam już któryś komplet), także z czystym sumieniem polecam!

Szczególnie, że jak po necie pogrzebiesz, to za niecałe 70 zł idzie je kupić Emotka_2755


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - DEFENCE - 11-21-2010

łaa za 90 znalazłem na razie, szukam 50-110 jak możesz to podeślij linka


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - dexter_ck - 11-21-2010

Na BigBeacie na ten przykład - http://www.bigbeat.pl/akcesoria-gitarowe/struny/struny-do-basu/rotosound-rs66le-10384/


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 11-21-2010

(11-21-2010, 04:43 PM)Bohen napisał(a): Gram tylko na DR HiBeam i nigdy nie zdażyło mi się coś takiego. Musiałeś coś zepsuć przy zakładaniu.Undecided

Kupiłem DR DR Hi-Beam LR-40 Lite 40-100 Stainless Steel
Nic nie zepsułem. mam ok 3 zwoje na każdym kołku ale A i E musiałem skrócić bardziej bo część właściwa struny wchodziła na kołek i zwoje się nakładały na siebie. Mało tego ostatnio mi brzęczą struny od 10-14 progu. Nic nie dało podwyższenie strun na mostku (niemal na maksa !) nic nie dało zmniejszenie łódki ani tym bardziej zwiększenie. Gryf sie wypaczył czy co ? Masakra !! Sad



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - ANTonio - 11-21-2010

(11-21-2010, 09:25 PM)jb90 napisał(a):
(11-21-2010, 04:43 PM)Bohen napisał(a): Gram tylko na DR HiBeam i nigdy nie zdażyło mi się coś takiego. Musiałeś coś zepsuć przy zakładaniu.Undecided

Kupiłem DR DR Hi-Beam LR-40 Lite 40-100 Stainless Steel
Nic nie zepsułem. mam ok 3 zwoje na każdym kołku ale A i E musiałem skrócić bardziej bo część właściwa struny wchodziła na kołek i zwoje się nakładały na siebie. Mało tego ostatnio mi brzęczą struny od 10-14 progu. Nic nie dało podwyższenie strun na mostku (niemal na maksa !) nic nie dało zmniejszenie łódki ani tym bardziej zwiększenie. Gryf sie wypaczył czy co ? Masakra !! Sad

może być wadliwy egzemplarz. Spróbuj wymienić w sklepie gdzie kupiłeś na reklamacji.

Emotka_2755