basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Viking - 12-12-2010

a ja zapomniałbym !
sprawdził ktoś czy do tej myjki z biedronki mieści się set strun do 5 ??
bo ja ciągle zapominam wziąć i sprawdzić mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - citizenkane - 12-12-2010

(12-12-2010, 09:36 PM)ratkill napisał(a): Elixir i zupka Citikazena, porażka.
Zamieniły się w nowy model Elixir Neon kolor Rusty.

Podtrzymuje, Ernie tak prane, dzwonią zajebiście.

mrgreenmrgreenmrgreen
Powiem że efekt był do przewidzenia, w przypadku Elixirów i innych owijkowanych wynalazków. Ciekawe czy ktoś zna jakikolwiek sposób na rewitalizację tego typu strun. Emotka_2497

W ciągu ostatnich lat tylko raz zdradziłem hi-beamy i to właśnie z elixirami. Próbowałem je potem odświeżyc... domyśliłem się że zupa będzie totalnie z dupy więc wsadziłem je do beny ekstrakcyjnej. Efekt był totalnie żenujący, struna E zdechła jak rozjechany kot. mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 12-12-2010

http://allegro.pl/dobre-niemieckie-struny-bass-fender-nowe-4-szt-i1345331382.html
Ke?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - ratkill - 12-12-2010

(12-12-2010, 10:42 PM)citizenkane napisał(a):
(12-12-2010, 09:36 PM)ratkill napisał(a): Elixir i zupka Citikazena, porażka.
Zamieniły się w nowy model Elixir Neon kolor Rusty.

Podtrzymuje, Ernie tak prane, dzwonią zajebiście.

mrgreenmrgreenmrgreen
Powiem że efekt był do przewidzenia, w przypadku Elixirów i innych owijkowanych wynalazków. Ciekawe czy ktoś zna jakikolwiek sposób na rewitalizację tego typu strun. Emotka_2497

W ciągu ostatnich lat tylko raz zdradziłem hi-beamy i to właśnie z elixirami. Próbowałem je potem odświeżyc... domyśliłem się że zupa będzie totalnie z dupy więc wsadziłem je do beny ekstrakcyjnej. Efekt był totalnie żenujący, struna E zdechła jak rozjechany kot. mrgreen


do ciebie pretensji ni mam Emotka_2755 , chciałem spróbować. Elixiry i tak szły na śmietnik. wyprałem za to drugi już raz Ernie i gra muzyka.



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Maciejeq - 12-13-2010

Robię teraz eksperyment z myjką. 8mego założyłem nowe DRy Lo-Ridery, będę je w miarę systematycznie odświeżał i zobaczymy jak to będzie z trwałością brzmienia. Dziś (zaliczmy jeszcze że 13tego) pierwsze pranie bo E zaczęła trochę zdychać, zobaczymy jak będzie Smile Na pewno zdam relację.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Alfik - 12-14-2010

(12-13-2010, 11:25 PM)Maciejeq napisał(a): Robię teraz eksperyment z myjką. 8mego założyłem nowe DRy Lo-Ridery, będę je w miarę systematycznie odświeżał i zobaczymy jak to będzie z trwałością brzmienia. Dziś (zaliczmy jeszcze że 13tego) pierwsze pranie bo E zaczęła trochę zdychać, zobaczymy jak będzie Smile Na pewno zdam relację.

ludwik i proszek do prania do myjki potem plukac pod bieżącą woda potem suszenie bez wycierania


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 12-14-2010

alfik - na mnie myjka nie zrobla jakiegos piorunujacego wrazenia (co prawda byl efekt, ale nie piorunujacy. stosowalem twoj przepis). ale za to myjka + gotowanie w zupie daje efekty bdb.

chociaz samo gotowanie tych strun daje efekt bardzo podobny.

mowa o sturnach ernie ball slinky nickel


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Maciejeq - 12-14-2010

(12-14-2010, 12:01 PM)Alfik napisał(a):
(12-13-2010, 11:25 PM)Maciejeq napisał(a): Robię teraz eksperyment z myjką. 8mego założyłem nowe DRy Lo-Ridery, będę je w miarę systematycznie odświeżał i zobaczymy jak to będzie z trwałością brzmienia. Dziś (zaliczmy jeszcze że 13tego) pierwsze pranie bo E zaczęła trochę zdychać, zobaczymy jak będzie Smile Na pewno zdam relację.

ludwik i proszek do prania do myjki potem plukac pod bieżącą woda potem suszenie bez wycierania

Alfik, a ile tego proszku dajesz? Może w końcu się przekonam do niego. No i jaką wodę? Ciepła/zimna?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - drebin - 12-16-2010

(12-12-2010, 09:53 PM)Viking napisał(a): a ja zapomniałbym !
sprawdził ktoś czy do tej myjki z biedronki mieści się set strun do 5 ??
bo ja ciągle zapominam wziąć i sprawdzić mrgreen

Tak, mieszczą się.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - baton - 12-17-2010

Jakie macie doświadczenia z grania na 4ce w stroju HEAD? Gram kostką na wyrobie preclo-podobnym.
Do tej pory grałem na normalnych flatach 50-105, ale musimy wszystkie kawałki obniżyć o średnio 4/5 półtonów.
Gitarzyści planują kupić gitary barytonowe, a ja jestem w dupie Smile
Basu nie chce zmieniać więc pomysł z kupieniem seta od 5tki i wywaleniem struny G ma chyba sens? Domyślam się że trzeba by przypiłować siodełko :/



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bohen - 12-17-2010

(12-17-2010, 10:05 AM)baton napisał(a): Jakie macie doświadczenia z grania na 4ce w stroju HEAD? Gram kostką na wyrobie preclo-podobnym.
Do tej pory grałem na normalnych flatach 50-105, ale musimy wszystkie kawałki obniżyć o średnio 4/5 półtonów.

Dla mnie obniżenie o 2 półtony było dużym problemem (też mam precla). W końcu przeszedłem z 40-100 na 50-110. Ale gdybym miał obniżyć o 4-5 półtonów to jednak poszukałbym basu o dłuższej menzurze.




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Elim - 12-17-2010

(12-17-2010, 10:05 AM)baton napisał(a): Jakie macie doświadczenia z grania na 4ce w stroju HEAD? Domyślam się że trzeba by przypiłować siodełko :/

ja grałem w stroju C F B Dis - zakładałem struny od 5tki - brzmiało to bardzo zaje*cie. Z racji tego iż podciągnięte były pół tonu od stroju dedykowanego dla nich, wybierałem cieńsze zestawy. Tylko struna H mi cięzko pasowała w siodełku - ale dało radę bez piłowania. Odnośnie gitar to strunki były zakładane tzw 10. trochę było poszukiwań żeby nie 'wisiały', ale dało radę, myśle że nie trzeba zmieniać wioseł do takiego stroju.

W takich strojach brzmienia są potężne...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 12-17-2010

baton: mam Speca strojonego BEAD na rotosach 65-130 (customy u maczosa 65-80-105-130), menzura 34,25"
napisz PW..


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - baton - 12-17-2010

Dzięki Smile Brzmienia pewnie są potężne, z tym że my chyba dość lekko generalnie gramy. Kawałki musimy obniżyć ze względu na wokalistę - chłopak śpiewa dzień w dzień i jeżeli nie chce stracić głosu za pół roku, to musi zacząć śpiewać trochę niżej (dla niego to naturalne, bo ma niski głos właśnie). Po ostatnim maratonie koncertowym nie jesteśmy w stanie nic zagrać od półtora miesiąca, tak się załatwił :/
Tak czy inaczej bardzo nie chcę się rozstawać z moim roadstarem Sad

burning: jaka to jest mezura 34,25"? Pytanie lamerskie, ale nie nigdy się tym nie interesowałem. To jest standardowa menzura czy jakaś dłuższa?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bajur - 12-17-2010

(12-17-2010, 10:35 AM)baton napisał(a): Dzięki Smile Brzmienia pewnie są potężne, z tym że my chyba dość lekko generalnie gramy. Kawałki musimy obniżyć ze względu na wokalistę - chłopak śpiewa dzień w dzień i jeżeli nie chce stracić głosu za pół roku, to musi zacząć śpiewać trochę niżej (dla niego to naturalne, bo ma niski głos właśnie). Po ostatnim maratonie koncertowym nie jesteśmy w stanie nic zagrać od półtora miesiąca, tak się załatwił :/
Tak czy inaczej bardzo nie chcę się rozstawać z moim roadstarem Sad

burning: jaka to jest mezura 34,25"? Pytanie lamerskie, ale nie nigdy się tym nie interesowałem. To jest standardowa menzura czy jakaś dłuższa?

Jeżeli chcecie, żeby śpiewał niżej, to zacznijcie grać wyżej, co za problem?