basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - baton - 12-17-2010

(12-17-2010, 10:39 AM)Bajur napisał(a): Jeżeli chcecie, żeby śpiewał niżej, to zacznijcie grać wyżej, co za problem?

eee.. jak chcemy niżej to grajmy wyżej? mrgreen Ja tu jednak widzę problem.



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 12-17-2010

jak zagracie wyżej to wtedy wokal ma linię oktawę w dół Emotka_2755
34,25" to 1/4" dłuższa niż standard - 1/4" to ok 6mm, więc różnica praktycznie żadna


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - baton - 12-17-2010

(12-17-2010, 10:49 AM)Burning napisał(a): jak zagracie wyżej to wtedy wokal ma linię oktawę w dół Emotka_2755

No ja to rozumiem, ale co to za rozwiązanie skoro nam się muzyka z wokalem rozjedzie o oktawę Smile
Dzięki za rozjaśnienie sprawy menzury.




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - barabas - 12-17-2010

(12-17-2010, 10:39 AM)Bajur napisał(a): Jeżeli chcecie, żeby śpiewał niżej, to zacznijcie grać wyżej, co za problem?

Często takie zabiegi potrafią całkiem zmienić kawałek, niekoniecznie na lepsze.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Elim - 12-17-2010

(12-17-2010, 10:35 AM)baton napisał(a): Dzięki Smile Brzmienia pewnie są potężne, z tym że my chyba dość lekko generalnie gramy.

Nic nie szkodzi że lekko gracie, brzmienie będzie dużo cięższe - sam się przekonasz, że różnica zdecydowanie na +...

Moim zdaniem nie ma co kombinować ze stunami od 4-ki - tylko zakupic odrazu set do 5-ki i założyć , a struną G zacisnąć genitalia wokaliście - to wyżej zaśpiewa Big Grin .
Na poważnie to jeżeli ma problemy z głosem po koncercie powienien poszukać sprawdzonych sposobów chroniących głos (np. niepić zimnego piwa -co jest nie do przyjęcia) powinien trochę ćwiczyć i rozgrzewać gardło przed sztuką...



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 12-17-2010

baton - jeśli całość jest o oktawę, to się nie rozjedzie Big Grin C jest C, prawda?
ale trzeba sprawdzić jak to zabrzmi.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - baton - 12-17-2010

No dobra, ale C nie równe C Smile
Jeżeli teraz gramy kawałek w H i chcemy zjechać z wokalem do G, to jeżeli my zamiast grać niżej o 4 półtony zaczniemy grać wyżej o 8, to na bank będzie rozjazd i kawałek nie będzie brzmiał tak jak miał brzmieć.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mrbass - 12-17-2010

(12-17-2010, 10:35 AM)baton napisał(a): Dzięki Smile Brzmienia pewnie są potężne, z tym że my chyba dość lekko generalnie gramy. Kawałki musimy obniżyć ze względu na wokalistę - chłopak śpiewa dzień w dzień i jeżeli nie chce stracić głosu za pół roku, to musi zacząć śpiewać trochę niżej (dla niego to naturalne, bo ma niski głos właśnie). Po ostatnim maratonie koncertowym nie jesteśmy w stanie nic zagrać od półtora miesiąca, tak się załatwił :/
Tak czy inaczej bardzo nie chcę się rozstawać z moim roadstarem Sad


najbardziej masakralne wytężenie dla wokalisty to spiewanię w wysokich rejestrach możecie obniżyć tonacje o ton lub 2 tony i będzie dużo lżej


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - baton - 12-17-2010

Kurde, przecież właśnie o tym piszę od początku Smile Że obniżamy wszystko o ~2 tony.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mrbass - 12-17-2010

obniżacie strój to może pozmieniajcie tonacje kawałków i nie trzeba będzie kombinować z barytonami itp.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - mazdah - 12-17-2010

(12-17-2010, 10:05 AM)baton napisał(a): Jakie macie doświadczenia z grania na 4ce w stroju HEAD? Gram kostką na wyrobie preclo-podobnym.
Do tej pory grałem na normalnych flatach 50-105, ale musimy wszystkie kawałki obniżyć o średnio 4/5 półtonów.
Gitarzyści planują kupić gitary barytonowe, a ja jestem w dupie Smile
Basu nie chce zmieniać więc pomysł z kupieniem seta od 5tki i wywaleniem struny G ma chyba sens? Domyślam się że trzeba by przypiłować siodełko :/

Nie wypowiadając się na tematy wokalne dodam od się tylko, że używałem set od piątki na swoim Blazerze (bliźniak Roadstara) i stroiłem ADGC. Brzmiało przezajebiście :]


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - baton - 12-17-2010

Przy okazji sobie inne flaty przetestuje. Teraz gram na Chromach i myślę czy by nie spróbować Fenderów. Jak się one mają do Chromów, wie ktoś? Więcej dołu, góry czy wyższego dolnego środka Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Hubert - 12-17-2010

więcej środka i są fajniejsze Smile ja zrobiłem taką zmianę i o wiele wygodniej mi się gra! o wiele bardziej mi się podobają zarówno soundowo jak i manualnie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - dr Szelma - 12-17-2010

ja z kolei zmienilem Fendery na Chromesy i teraz jest lepiej Wink
a bead stroil Tim Commerford w Audioslave i bylo ok, wiec czemu u Ciebie ma nie byc? siodelko rozpilowac ciut i jedziesz. btw - ja tak zrobilem kiedys z moja yamaha, wszystko sie zgadzalo a to tez byl pasyw p+j


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 12-17-2010

baton - więcej mruknięcia, potężniej w dole, bardziej wysycony środek, mniej górki.