basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - dexter_ck - 01-03-2011

eee... Topicu, to chyba takiego nie było... Tylko przepis na zupkę a la citizenkane kojarzę...

http://basscity.eu/thread-21-post-54259.html#pid54259


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Drewniak - 01-03-2011

moj sposob nitrowania strun, NIE TYCZY sie
strun niklowanych. Drugi komplet RB45 zalatwilem
trzymajac 3h, stalowki dluzej moga w nitro lezec.
moze krotsza kapiel niklow da rade, bede probowal Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - herp - 01-04-2011

Grałem, gdybym nie miał 3 kompletów Olympii w swoim życiu to bym nie napisał.

No ale teraz gram na Thomastikach, może stąd taka przepaść.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - grigorr - 01-04-2011

Panowie, rękami i nogami polecam te oto struny- Ernie Ball Coated Regular Slinky 5. Kupiłem na początku grudnia komplet u drakena. Gram na nich ok 3tyg, a nadal brzmią jak nowe. Porównując z elixirami które miałem, według mnie- te są miększe, nie są tak śliskie jak elixiry i nie są tak jak elixiry przytłumione od nowości- brzmią jak nie powlekane nowe stalówki, a do tego nic się nie łuszczy mimo iż większość czasu gram kostką. Ogólnie bardzo przyjeme manualnie struny- nie za twarde, nie za miękkie, takie w sam raz. I cenowo też da się przeżyć- 169 zł za komplet do piątki.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 01-04-2011

jakie flaty na Precla do funku i rocka?
dodam, że kocham roundy Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - baton - 01-04-2011

Wiem, że Chromy Ci nie pasują więc ich nie polecam, ale ostatnio sporo dobrego się naczytałem o Rotosach 77 Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 01-05-2011

Wczoraj pierwsza próba z taperowanymi Kenami Smifami - znakomicie się przebijają, mają ogromną ilośc dołu i niesamowicie mocny atak - przebijały się przez zespół i naprawdę dobrze komponowały! Polecam dla potrzebujących jasnego i dosyć trwałego brzmienia (drugi tydzień po 3 godziny dziennie grania nie skapcił ich).


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - gornik - 01-05-2011

(01-04-2011, 11:05 PM)Burning napisał(a): jakie flaty na Precla do funku i rocka?
dodam, że kocham roundy Big Grin

Od dwóch lat używam w Precyzji Rotosów najgrubaśniejszych (50-110). Jeśli nie boisz się ultrachamskiej twardości strun to do wspomnianych gatunków (chocia raczej do rocka, bo do funku La Belle) jak znalazł. Są jak na płaskoowijkowce raczej "chłodne" w brzmieniu i jeśli się je odpowiednio brutalnie potraktuje potrafią nawet warknąć. Przy w miarę normalnym ataku baaardzo zrównoważony sound, taki do podskórnego klasycznego rockowego basowania.

Emotka_2497


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 01-05-2011

(01-05-2011, 07:19 AM)bratekr napisał(a): Wczoraj pierwsza próba z taperowanymi Kenami Smifami - znakomicie się przebijają, mają ogromną ilośc dołu i niesamowicie mocny atak - przebijały się przez zespół i naprawdę dobrze komponowały! Polecam dla potrzebujących jasnego i dosyć trwałego brzmienia (drugi tydzień po 3 godziny dziennie grania nie skapcił ich).

Mile widziana recka w aleji testerow!

Chyba ten dzial nie ruszy poki nie bedzie konkursu z nagrodami za recenzje;D


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 01-05-2011

(01-05-2011, 12:52 PM)paka napisał(a):
(01-05-2011, 07:19 AM)bratekr napisał(a): Wczoraj pierwsza próba z taperowanymi Kenami Smifami - znakomicie się przebijają, mają ogromną ilośc dołu i niesamowicie mocny atak - przebijały się przez zespół i naprawdę dobrze komponowały! Polecam dla potrzebujących jasnego i dosyć trwałego brzmienia (drugi tydzień po 3 godziny dziennie grania nie skapcił ich).

Mile widziana recka w aleji testerow!

Chyba ten dzial nie ruszy poki nie bedzie konkursu z nagrodami za recenzje;D

Jak będę miał czas - napiszę reckę o nim i o polish-low.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - baton - 01-07-2011

(01-05-2011, 10:23 AM)gornik napisał(a):
(01-04-2011, 11:05 PM)Burning napisał(a): jakie flaty na Precla do funku i rocka?
dodam, że kocham roundy Big Grin

Od dwóch lat używam w Precyzji Rotosów najgrubaśniejszych (50-110). Jeśli nie boisz się ultrachamskiej twardości strun to do wspomnianych gatunków (chocia raczej do rocka, bo do funku La Belle) jak znalazł. Są jak na płaskoowijkowce raczej "chłodne" w brzmieniu i jeśli się je odpowiednio brutalnie potraktuje potrafią nawet warknąć. Przy w miarę normalnym ataku baaardzo zrównoważony sound, taki do podskórnego klasycznego rockowego basowania.

Emotka_2497

Myślisz że dzięki swojej "ultrachamskiej twardości" sprawdziłyby się w stroju DGCF? Nie byłoby zbyt flakowate? (lubię przypierdolić porządnie kostką Smile )


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - dcd - 01-07-2011

Grałem w takim strojeniu na flatach Roto syg. Steve'a Harrisa i było bardzo fajnie jak dla mnie. Też nie lubię flaków bo podobnie jak ty gram głównie kostką.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Andrzejoff - 01-07-2011

(01-07-2011, 01:36 PM)baton napisał(a): Myślisz że dzięki swojej "ultrachamskiej twardości" sprawdziłyby się w stroju DGCF? Nie byłoby zbyt flakowate? (lubię przypierdolić porządnie kostką Smile )

a jakie masz teraz? albo jakie miales w tym stroju do tej pory, bo ja ciagle poszukuje Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Gorphal - 01-07-2011

(01-07-2011, 06:48 PM)Andrzejoff napisał(a):
(01-07-2011, 01:36 PM)baton napisał(a): Myślisz że dzięki swojej "ultrachamskiej twardości" sprawdziłyby się w stroju DGCF? Nie byłoby zbyt flakowate? (lubię przypierdolić porządnie kostką Smile )

a jakie masz teraz? albo jakie miales w tym stroju do tej pory, bo ja ciagle poszukuje Smile

Ja grałem przez jakiś czas na D'addario Pro Steels w 50-110 w takim strojeniu i było całkiem spoko ze sztywnością.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - gornik - 01-07-2011

(01-07-2011, 01:36 PM)baton napisał(a): Myślisz że dzięki swojej "ultrachamskiej twardości" sprawdziłyby się w stroju DGCF? Nie byłoby zbyt flakowate? (lubię przypierdolić porządnie kostką Smile )

Czasami przestrajałem bas do D i nie było kisielu ale zaznaczam, że nie przerabiałem rozmiarów cieńszych niż 50-110.