basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Hubert - 01-30-2011

a kup se flaty jak człowiek i problem z głowy Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Emte19 - 01-30-2011

(01-30-2011, 04:21 PM)wtf napisał(a): Ja często zmieniam?

W oryginalnym secie od kupna mi pierdolnęła D.
Założyłem stare Hartke zastępczo i teraz chcę nowe kupić.
To często? Smile

Nie śledzę wszystkich postów które tu nabijasz dlatego się pytam.Wg mnie lepiej dołożyć kasy i kup sobie rotosy rb35 za albo d'addario exl180 i szlus


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - SUVV - 01-30-2011

Kiedyś spróbowałem tych gdy budżet był skromny...

od Maczosa

z tego co kojarzę to naprawdę pobiły czerwone warwicki...


Hubert:
+10000000


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - wtf - 01-30-2011

Flaty nieee, flaty beee.
Czasem punka lubię szarpnąć Smile

Ja mam taką srakę co do strun, że jeżeli jakieś tańsze do 50zł mi pękną przy zakładaniu to nie będzie tak żal.
A jakby mi jebnęła struna z kompletu za ponad stówe to bym chyba se głowę do dupy wsadził ze wkurwu Tongue

Kiedys kupiłem se warwicki stalowe i E brzęczała od nowości na pierwszych progach i żadną akcją nie dało sie ustawić.


EDEK:
SUVV toż ja jeszcze mam puzderko od takich samych!
W Slammerze moim kiedyś miałem, kupił mi ojciec w Olsztynie i zadowolonym byłem pamiętam. Nie sądziłem, że w necie można dostać!
Chyba się skuszę.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 02-02-2011

Potrzebuję sztywnych sznurków (koniecznie roundy i 45-105). Co polecacie ?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - wtf - 02-02-2011

Mię ktos polecił rotosoundy i powiedział, ze będzie sztywno jak kutas murzynski Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Viking - 02-02-2011

będzie !


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bolem - 02-02-2011

wtf-jakie struny w koncu kupiles? mnie tez interesuja z tych tanszych, bo sam czesto zrywam


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 02-03-2011

Mam propozycję do moderatora - może by tak usystematyzować w jakimś indeksie (podobnie jak to ma miejsce z b-hoodami) właściwości poszczególnych strun. Układ: marka/model/sound. Wg mnie byłaby to jedna z bardziej pomocnych spraw na forum a bazowałaby na opiniach własnych muzyków. Można by dodawać również opis instrumentu ew. dorzucać próbki brzmień. Głupi pomysł?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Hubert - 02-03-2011

(02-03-2011, 09:26 AM)OMSON napisał(a): Mam propozycję do moderatora - może by tak usystematyzować w jakimś indeksie (podobnie jak to ma miejsce z b-hoodami) właściwości poszczególnych strun. Układ: marka/model/sound. Wg mnie byłaby to jedna z bardziej pomocnych spraw na forum a bazowałaby na opiniach własnych muzyków. Można by dodawać również opis instrumentu ew. dorzucać próbki brzmień. Głupi pomysł?

A jesteś w stanie przejrzeć ten wątek i zrobić taki indeks? Bardzo obiektywny? Bo ja nie... Każdy odbiera każde struny w inny sposób. Nie ma tutaj reguły i nie da się ustalić jednej i niepodważalnej skali oceny, jeśli chodzi o sound.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 02-03-2011

(02-03-2011, 09:54 AM)hubertgal napisał(a): A jesteś w stanie przejrzeć ten wątek i zrobić taki indeks? Bardzo obiektywny? Bo ja nie... Każdy odbiera każde struny w inny sposób. Nie ma tutaj reguły i nie da się ustalić jednej i niepodważalnej skali oceny, jeśli chodzi o sound.

Każdy odbiera subiektywnie. Wystarczy określić schemat. Np. struna ma ostra górę, miękki bas... albo struny maja kiepski balans dynamiczny miedzy sobą. To są akurat rzeczy, które można stwierdzić obiektywnie. Nie chodziło mi o opisywanie upodobań/gustu. Rzeczowo, zwięźle - bez uciekania w artystyczne wizje pisarskie... Przyjąć pewne zasady dotyczące sformułowań i tego się trzymać (doł miękki, twardy, przytłumiony, ostry, dynamiczny, nie dynamiczny).

BTW - w tej formie, która jest - ma to wymiar merytoryczny sprowadzony do miniumum - że nawet stwierdzę plotkarski.

Dlatego zapytałem czy to głupi pomysł (liczę się również z tym, że kosztowało by to sporo nakładu pracy aby to usystematyzować i trzymać w ryzach - tak czy siak - moderatora można przecież powołać - nie musisz brac tego osobiście/w pojedynkę "na klatę") ja zauważyłem tylko korzyść jaka płynęłaby dla wszystkich z takiego ujęcia tematu.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Hubert - 02-03-2011

możesz się tym zająć Big Grin

przygotuj, nawet w wordzie taki indeks, coś na zasadach tego, który jest w "Jaki sprzęt kupić", podeślij mi, a ja go przykleję na początku albo dogadaj się z autorem wątku żeby robił taki indeks.

Wybacz, ja się tego nie podejmę, bo wiem ile to pierd... Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 02-03-2011

zapraszam do rozwijania aleji testerow! cel tego dzialu jest wlasnie taki, jak omson mowiTongue


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 02-03-2011

(02-03-2011, 10:35 AM)hubertgal napisał(a): Wybacz, ja się tego nie podejmę, bo wiem ile to pierd... Big Grin

Ja też wiem... Twój Avatar zachęcił mnie aby snuć złudne nadzieje... Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Hubert - 02-03-2011

(02-03-2011, 10:50 AM)OMSON napisał(a):
(02-03-2011, 10:35 AM)hubertgal napisał(a): Wybacz, ja się tego nie podejmę, bo wiem ile to pierd... Big Grin

Ja też wiem... Twój Avatar zachęcił mnie aby snuć złudne nadzieje... Wink

Supermanem jestem prywatnie Smile

a tak jak napisał paka, jak masz jakieś struny albo często zmieniasz, to napisz test, to się na pewno przyda.

Emotka_2755