basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 02-10-2011

(02-10-2011, 12:00 PM)Burning napisał(a): imho DRy Hi-beams
Wszystko jedno jaki rozmiar ?



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 02-10-2011

kwestia gustu - im cieńsze tym niżej, ale pozostaje kwestia preferowanej sztywności i soundu


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 02-12-2011

I has problem.

Często pękają mi struny G i D przy kluczu. Czym może to być spowodowane? Wkurza mnie już to, że mam kilka kompletów strun, ale brakuje mi strun G i D :S


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bolem - 02-12-2011

Mi pekaja przy mostku, najczesciej g... Podobne pytanie


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bajur - 02-13-2011

przy kluczu... W którym miejscu przy kluczu? Bo to może być wina albo jakiegoś nie wygładzonegp (zaostrzonego) fragmentu klucza, albo nadmiernego skręcania sie rdzenia. Zależy też, czy struny zakładane są po raz pierwszy, czy po jakimś ich odświeżaniu. Zauważyłem u sibeie, że jeżeli chcę założyć strunę po jakimś praniu, czy gotowaniu, to muszę ją ułożyć w taki sposób, żeby leżała w ten sam sposób co przed odświeżeniem. Inaczej pękają.

Co do mostka, to może być to samo, co wyżej, sprawdź, czy przypadkiem siodełko nie ma jakiś baboli. Jak ma, to pilniczek do paznokci w dłoń i wyrównaćWink

Spróbujcie zakładać te struny zostawiając kawałek wystający przed mostkiem, żeby swobodnie mógł się obracać, aż do oparcia się o mostek. Mi takie coś pomagało.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bolem - 02-13-2011

(02-13-2011, 02:21 AM)Bajur napisał(a): Spróbujcie zakładać te struny zostawiając kawałek wystający przed mostkiem, żeby swobodnie mógł się obracać, aż do oparcia się o mostek. Mi takie coś pomagało.

mądra rada. Zastosuje się następnym razem, dzieki Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bajur - 02-14-2011

A ktoś da numer na pw do Polińskiego, bo bym sobie sznurki zamówił noweWink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Ukasz - 02-14-2011

Hm. co wybrać - DR lo-rider, hi beams? Może cos z D'addario?
Chcę dość uniwersalne brzmienie, ale skupię się na funk-rocku Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 02-14-2011

hi beams osobiście odradzam chyba, że rozmiary większe od 40-100 są lepsze (czytaj sztywniejsze) brzmieniowo są super, problemów z nastrojeniem żadnych ! wręcz najszybciej ze wszystkich sznurków jakie miałem ustawiłem menzurę ! no ale po prostu są luźne jak guma od majtek i to jest ich najwieksza wada (chyba ze komus to nie przeszkadza ewentualnie lubi Wink ) No i to zależy też dużo od wiosła imo bo np. wg mnie StingRay najlepiej brzmi jednak na niklach (EB Slinky, DR Sun Beams).


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Ukasz - 02-15-2011

Hm. mam Yamahe BBG5, jak mówiłem rock-funk głównie. Obecnie dupne Warwicki Red założone, które własnie mega wiszą.. Co by teraz wsadzić tam?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 02-16-2011

(02-15-2011, 02:22 PM)Ukasz napisał(a): Hm. mam Yamahe BBG5, jak mówiłem rock-funk głównie. Obecnie dupne Warwicki Red założone, które własnie mega wiszą.. Co by teraz wsadzić tam?

Na Yamahe to może Rotosound Swing Bass, D'Addario, GHS ? Ja bym celował w takie sznurki. Ewentualnie jak lubisz luźniejsze sznurki to wszelkie hi beamy czy sunbeamy też powinny być good a jak będzie z EB w twoim przypadku nie wiem ale na pewno trylion razy lepiej niż z czerwonymi rejkjawikami (blah te struny to najgorsze gowno na swiecie !) Osobiście polecam kupować sznurki od drakena na allegro - w całym necie nie znajdziesz tańszych DR-ów !


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - OMSON - 02-23-2011

(02-14-2011, 07:55 AM)Bajur napisał(a): A ktoś da numer na pw do Polińskiego, bo bym sobie sznurki zamówił noweWink

W Google wpisz: pracownia poliński - 5 link bez wchodzenia
(02-14-2011, 04:27 PM)Ukasz napisał(a): Hm. co wybrać - DR lo-rider, hi beams? Może cos z D'addario?
Chcę dość uniwersalne brzmienie, ale skupię się na funk-rocku Wink

IMHO nic lepszego od niklowych DR Lo-Riders nie ma. 45-105 zwykle używałem jak dużo grałem kciukiem...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Brylant - 02-23-2011

Zaczynam się powoli zakochiwać w Neonach Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - sledz - 02-23-2011

Założyłem sobie ostatnio komplet Dean Markleyów Blue Steel, których nikt nie chciał odkupić i jestem zadowolony Wink Najlepsza struna .125 na jaką trafiłem od 2-3 lat. Poprzedni komplet nie był taki świetny niestety.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Brylant - 02-23-2011

(02-23-2011, 09:41 AM)sledz napisał(a): Założyłem sobie ostatnio komplet Dean Markleyów Blue Steel, których nikt nie chciał odkupić i jestem zadowolony Wink Najlepsza struna .125 na jaką trafiłem od 2-3 lat. Poprzedni komplet nie był taki świetny niestety.

Miałem je na Sandbergu przed Neonami Smile W porządku struny i pomimo iż wisiały tam ponad 4 miesiące, to brzmienie ciągle było bardzo dobre.