basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Viking - 03-25-2011

ja przypalam zapalniczką Smile
szczególnie polecam po kąpieli w dynksie - efekt zabójczy mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wilbass - 03-25-2011

Po-szło! Dałem nad kuchenkę ale tak z kontrolą i nie zajęło to dłużej niż 2 min na strunę Wink



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 03-27-2011

a co wam przeszkadza pomechacona owijka ? Tongue
zresztą struny zakłada się raz i zdejmuje wtedy kiedy nie brzmią (niekonieczny wybór Tongue) albo nie stroją (wybór konieczny niestety) i nie ma prawa się nic mechacić ! przycinasz strunę raz i wszystko jest ok (ja zawsze 15 cm za kołkiem obcinam i jest ok Wink ).


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - macius - 03-27-2011

Burzuj. Strun nie pierze. I pewnie jeszcze dwie lyzeczki slodzi.









mrred


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Tawdy - 03-27-2011

Zainwestowałem i założyłem Elixiry - no i wrażenia ... no cóż marne Sad
Fajne pod paluchami, delikatne śliskie przyjemne w grze - ale brzmienie nie zbyt klarowne - brzmią tak jakby normalne stalówki po 2 tygodniach. Plusy i minusy dodatkowej powłoki...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wilbass - 03-27-2011

(03-27-2011, 07:47 PM)jb90 napisał(a): a co wam przeszkadza pomechacona owijka ? Tongue
zresztą struny zakłada się raz i zdejmuje wtedy kiedy nie brzmią (niekonieczny wybór Tongue) albo nie stroją (wybór konieczny niestety) i nie ma prawa się nic mechacić ! przycinasz strunę raz i wszystko jest ok (ja zawsze 15 cm za kołkiem obcinam i jest ok Wink ).

No w roundach to nie uświadczysz problemu ale we flatach po dłuższym czasie wygląda to naprawdę fatalnie Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 03-27-2011

(03-27-2011, 08:34 PM)Tawdy napisał(a): Zainwestowałem i założyłem Elixiry - no i wrażenia ... no cóż marne Sad
Fajne pod paluchami, delikatne śliskie przyjemne w grze - ale brzmienie nie zbyt klarowne - brzmią tak jakby normalne stalówki po 2 tygodniach. Plusy i minusy dodatkowej powłoki...

Tylko że taki kapeć trwa i trwa.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 03-27-2011

(03-27-2011, 08:29 PM)macius napisał(a): Burzuj. Strun nie pierze. I pewnie jeszcze dwie lyzeczki slodzi.

Bo pranie panie drogi może daje efekt na jakieś 2 h grania (struny e i tak nie odratuje) więc szkoda wody, proszków, dynksów itp. Wink a słodzić nie słodzę wcale po pierwsze niezdrowo a po drugie cukier za drogi Tongue


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bolem - 03-27-2011

Ja tam struny gotuje i daje efekt na wiecej niz 2 godziny. Na strune e tez. Z jesli mam do wyboru zagotowac/kupic nowe to gotuje. Jeszcze taki bogaty nie jestem: )


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 03-27-2011

Hehe ja średnio zmieniam sznurki co pół roku a nawet i zdarzyło mi się trzymać 9 miechów Big Grin jak grałem imprezy to oczywiście częściej Wink natomiast do grania w domu/na próbach wystarczy żeby stroiły Wink planuję w ogóle kupić sobie flaty ale trochę boje się, że mi mogą nie przypasować brzmieniowo albo manualnie (chociaż to ostatnie może nie bo lubię sztywne sznurki). Wtedy problem z głowy na parę ładnych lat Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 03-27-2011

Pytanie mam - do stroju od A niskiego sznurki 135 czy 140 lepiej się nadają? Wkurza mnie luźność 130. Jakieś typy? Stalówek łaknę.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bolem - 03-28-2011

warwicki czerwone 135 dobrze mi grały do niskiego A


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 03-28-2011

tylko nie warwicki czerwone ! toż to strata pieniedzy jest ! Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bolem - 03-28-2011

aa, dobra!


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Rafau - 04-12-2011

Pytanko szybkie - co sądzicie o strunach Ken Smith? Jak z żywotnością, utrzymywaniem się szklanki itd?