basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Brylant - 04-12-2011

Minęło ponad 1,5 miesiąca odkąd mam założone Neony. Jak dla mnie z brzmienia nic nie straciły, albo na tyle niewiele, że nie jestem w stanie tego wyłapać Smile A za dużo z nich też się nie sypie: z 2 zrobiło się może z 10 takich srebrnych punkcików, ale to dalej bardzo mało Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - wajzner - 04-13-2011

witam

(03-27-2011, 09:53 PM)bratekr napisał(a): Pytanie mam - do stroju od A niskiego sznurki 135 czy 140 lepiej się nadają? Wkurza mnie luźność 130. Jakieś typy? Stalówek łaknę.

Galli Saturn: 50-70-85-110-145 (chyba ze 140PLN)
http://www.gallistrings.com/inglese/scheda_prodotto.asp?id_cat=1&id_sot=15&id_sot_2=24&id_pro=126

Poliński: 55-75-95-115-135 (ca. 50PLN)
http://basscity.eu/thread-21-post-90336.html#pid90336

Ja gram w 'drop-C' (GCGCF)

pozdrawiam
wajzner


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - bratekr - 04-16-2011

(04-12-2011, 10:21 PM)Rafau napisał(a): Pytanko szybkie - co sądzicie o strunach Ken Smith? Jak z żywotnością, utrzymywaniem się szklanki itd?

Recka jest w dziale testerów.
Co do szklanki - miesiąc maks, dół ginie wcześniej.
Rock Mastery żywotniejsze, trochę bardziej skapciowane, mniej mają dzwona ale i mniej go tracą. Po kilku tygodniach brzmią znośnie.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Andrzejoff - 04-17-2011

(04-13-2011, 04:08 PM)wajzner napisał(a): witam

Poliński: 55-75-95-115-135 (ca. 50PLN)
http://basscity.eu/thread-21-post-90336.html#pid90336

pozdrawiam
wajzner

jak dlugo ci sie utrzymaly w stanie wzglednej uzywalnosci?
i jak z odswiezaniem Wink ?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - depravedsouls - 04-17-2011

a struny rotosound SH77 flaty ktoś testował? jak zachowują się pół szlify EHR73 d'addario na przesterach?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Bolem - 04-20-2011

po paru tygodniach użytkowania ernie balli:

Juz na starcie, struna e zdechła. Moze mam pecha, moze to wina ernie balli. Wczesniej mialem duzo kompletow ww czerwonych i w zadnym ani jedna struna nie była zdechła. Struna g pełniej brzmi niż w warwickach (bo jest grubsza), dla mnie to duży plus. Dokładniej stroją. Trzymają rzeczywiście dłużej świeżość, ale przy moich megapocących się dłoniach każde struny wymiękają po paru tygodniach. Wymienie je najszybciej za kilka tygodni, więc uważam ten zakup za złą decyzję. Kupując 2 zestawy ww czerwonych brzmiałbym dłużej lepiej.

Słabe nowe struny>dobre stare, dlatego nie polecam droższych strun komuś kto nie może sobie na częste wymienianie


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Kyszmon - 04-20-2011

no powiem Ci ze ja tez od nowosci mam w hybridach padniętą e, Sad


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Zbychoo - 04-21-2011

kupiłem założyłem i ogrywam DR neonki. zieloność zlazła niemalże od razu w miejscu gdzie najczęściej gram lewą ręką, dziwne, że nie pod prawą, ale bywa. w kontakcie z progami nie schodzi tylko z paluchem O_o.
Brzmienie bardzo mocne ale też nie wytrzymało długo w typowym dzwonie. trochę więcej się spodziewałem po tych strunach, jako, że niemało nie kosztują. dobre jest to, że brzmią bardzo równo i to mi się podoba. wygodne bardzo!


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Brylant - 04-21-2011

(04-21-2011, 07:28 AM)Zbychoo napisał(a): kupiłem założyłem i ogrywam DR neonki. zieloność zlazła niemalże od razu w miejscu gdzie najczęściej gram lewą ręką, dziwne, że nie pod prawą, ale bywa. w kontakcie z progami nie schodzi tylko z paluchem O_o.
Brzmienie bardzo mocne ale też nie wytrzymało długo w typowym dzwonie. trochę więcej się spodziewałem po tych strunach, jako, że niemało nie kosztują. dobre jest to, że brzmią bardzo równo i to mi się podoba. wygodne bardzo!

Ja nie wiem co wy robicie z tymi strunami. Ja swoje mam już 2 miechy, a owijka zlazła tylko w paru punkcikach, które są naprawdę malutkie (>1mm), a dzwona to one nigdy nie miały od nowości: taki urok już tego typu strun. Dalej brzmią tak samo jak po wyjęciu z opakowania. Ale fakt faktem, że mi się w ogóle dłonie nie pocą Tongue Więc może dlatego moje są prawie nie styrane Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Choice - 04-21-2011

(04-21-2011, 09:13 AM)Brylant napisał(a):
(04-21-2011, 07:28 AM)Zbychoo napisał(a): kupiłem założyłem i ogrywam DR neonki. zieloność zlazła niemalże od razu w miejscu gdzie najczęściej gram lewą ręką, dziwne, że nie pod prawą, ale bywa. w kontakcie z progami nie schodzi tylko z paluchem O_o.
Brzmienie bardzo mocne ale też nie wytrzymało długo w typowym dzwonie. trochę więcej się spodziewałem po tych strunach, jako, że niemało nie kosztują. dobre jest to, że brzmią bardzo równo i to mi się podoba. wygodne bardzo!

Ja nie wiem co wy robicie z tymi strunami. Ja swoje mam już 2 miechy, a owijka zlazła tylko w paru punkcikach, które są naprawdę malutkie (>1mm), a dzwona to one nigdy nie miały od nowości: taki urok już tego typu strun. Dalej brzmią tak samo jak po wyjęciu z opakowania. Ale fakt faktem, że mi się w ogóle dłonie nie pocą Tongue Więc może dlatego moje są prawie nie styrane Wink


W dużej mierze żywotność strun zależy od paluchów i rodzaju gry. Jak ręce Ci się nie pocą i nie atakujesz za mocno to struny będą żyły długo.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Brylant - 04-21-2011

(04-21-2011, 11:48 AM)Fabian napisał(a): 2msc i dalej brzmia jak nowe, brzmi to jak reklama proszku.
nie wierze.

Wiesz... sęk w tym, że one nawet zaraz wyjęte z opakowanie, nie brzmią jak typowe "nowe" struny.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Zbychoo - 04-22-2011

moje brzmiały jak nówki przez około 15h ćwiczeń i prób, teraz brzmią jak lekko zestarzałe dzwon jest tylko jak się pierdzielnie. a owijka mi schodzi w jednym miejscu i jest to na strunie E i A na 3cim progu( z czego wnioskuje, że tam najczęściej gram) za to pod prawą ręką jest wsyzstko cacy. ogólnie podobają mi się te struny ale nie wiem czy na tyle, żeby kupować nastepneWinkbędę to musiał przemyśleć porządnie przed kupnem.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - zakwas - 04-22-2011

(04-21-2011, 08:40 PM)Brylant napisał(a):
(04-21-2011, 11:48 AM)Fabian napisał(a): 2msc i dalej brzmia jak nowe, brzmi to jak reklama proszku.
nie wierze.

Wiesz... sęk w tym, że one nawet zaraz wyjęte z opakowanie, nie brzmią jak typowe "nowe" struny.

Dokładnie. Jeszcze na głośniku trochę tego dzwonu jest, ale nie ma typowego dla nowych strun świszczenia z dechy, na sucho. U mnie też się ewidentnie na dźwięku G wytarła struna E, w paru miejscach pod progami. 2 miechy gram, brzmienie porównywalne z tymi nowymi jak najbardziej.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - wajzner - 04-22-2011

witam

(04-17-2011, 09:00 AM)Andrzejoff napisał(a):
(04-13-2011, 04:08 PM)wajzner napisał(a): witam

Poliński: 55-75-95-115-135 (ca. 50PLN)
http://basscity.eu/thread-21-post-90336.html#pid90336

pozdrawiam
wajzner

jak dlugo ci sie utrzymaly w stanie wzglednej uzywalnosci?
i jak z odswiezaniem Wink ?

W stanie względnej używalności to one były od początku, he he.
Jak na stalówki to brzmienie mocno matowe. Dzwona nie usłyszysz.
Po 2m-cach brzmią podobnie, he he.
To co mi się nich podoba, to głośna struna H - inne tego nie miały.

pozdrawiam
wajzner


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - lolekbass - 05-09-2011

Witam!
Ja właśnie ściągnąłem z mojego basu D'Addario EXL230 Nickel Wound i założyłem powtórnie Fendery.

Jak się okazało były za grube i za sztywne dla mnie.
Dokładnie były to D'Addario EXL230 Nickel Wound 055, 075, 090, 110 Heavy Gauge.
Strunki strasznie sztywne i nie wygodne pod paluchami, moim zdaniem kompletnie nie nadają się do klangowania. Poza tym sznurki w ogóle nie są selektywne.

Przed tymi D'Addario miałem dwa komplety fenderów Super Bass 8250M NPS.
Pierwszy komplet przyszedł razem z Basem, będąc pod wrażeniem zamówiłem drugi ale ostatnio pomyślałem że trzeba spróbować czegoś innego "grubszego" no i się zawiodłem.
Fendery 045, 065, 085, 110 TW (Taperwound E) miały więcej dołu niż te D'Addario.
Parę lat temu używałem sznurkow D'Addario i zawsze byłem zadowolony te po prostu jak dla mnie są za grube.
Dodam że stroję się CGCF
Teraz zamówiłem swoje pierwsze stalówki DR (45-105) - zobaczymy jak będzie


Jak by ktoś miał ochotę przetestować, albo by potrzebował tych strun (D'Addario EXL230 Nickel Wound) to mogę je podesłać w zamian za koszty wysyłki (około 10zł)