basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 05-10-2011

lolekbass - DRy 45-105 w C będą baaaaaaaaaaaaaardzo mięciutkie (Hi-beamsy maja okrągły rdzeń, przez co manualnie są bardziej miękkie od 'typowych' stalówek w tym samym rozmiarze)


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Krulik - 05-10-2011

Ja mam pytanie odnośnie tych Neonów DRa - czy one brzmią podobnie do Elixirów? Bo brzmienie Elixirów mi bardzo odpowiada, ale DRy są delikatnie tańsze, więc może da się przyoszczędzić? Ktoś porównywał? Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Brylant - 05-10-2011

(05-10-2011, 09:29 AM)Krulik napisał(a): Ja mam pytanie odnośnie tych Neonów DRa - czy one brzmią podobnie do Elixirów? Bo brzmienie Elixirów mi bardzo odpowiada, ale DRy są delikatnie tańsze, więc może da się przyoszczędzić? Ktoś porównywał? Smile

Neony są mniej przymulone niż Elixiry.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - SUVV - 05-10-2011

Potrzebna sugestia z Waszej strony...

sznurki do 4'ki, 34", roundy, niezbyt sztywne ale bez flaka, puszczane przez korpus, do strojenia w D... chytry Wink




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Brylant - 05-10-2011

SUVV:
[Obrazek: Ernie-Ball-Power-Slinky-Bass-Guitar-Strings.jpg]


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 05-10-2011

tak jest ! Brylant dobrze prawi ! ;D Ja jezeli chodzi o sznurki to juz nie eksperymentuje - EB Slinky 45-105 są najlepsze dla mnie Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - lolekbass - 05-10-2011

(05-10-2011, 08:11 AM)Burning napisał(a): lolekbass - DRy 45-105 w C będą baaaaaaaaaaaaaardzo mięciutkie (Hi-beamsy maja okrągły rdzeń, przez co manualnie są bardziej miękkie od 'typowych' stalówek w tym samym rozmiarze)

Brzmi ciekawie - odezwę się za jakiś czas jak na nich pogram i napiszę co nieco


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 05-10-2011

mam nadzieję, że Ci podpasują
imho mogłyby być fajne do slapu, gdybym umial grać slapem Wink
mimo miękkości nie są gumowate, ale ja i tak wolę więcej sprężyny pod palcem


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - citizenkane - 05-11-2011

hi-beamy 45-105 lubie i stosuję od lat mrgreen bo liczy się pierdolniecię




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Krulik - 05-12-2011

(05-10-2011, 03:56 PM)Brylant napisał(a):
(05-10-2011, 09:29 AM)Krulik napisał(a): Ja mam pytanie odnośnie tych Neonów DRa - czy one brzmią podobnie do Elixirów? Bo brzmienie Elixirów mi bardzo odpowiada, ale DRy są delikatnie tańsze, więc może da się przyoszczędzić? Ktoś porównywał? Smile

Neony są mniej przymulone niż Elixiry.

Dzięki, a czas trzymania wrażenia świeżości (Wink) mają podobny? Czy zużywają się szybciej?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Brylant - 05-12-2011

(05-12-2011, 12:58 AM)Krulik napisał(a):
(05-10-2011, 03:56 PM)Brylant napisał(a):
(05-10-2011, 09:29 AM)Krulik napisał(a): Ja mam pytanie odnośnie tych Neonów DRa - czy one brzmią podobnie do Elixirów? Bo brzmienie Elixirów mi bardzo odpowiada, ale DRy są delikatnie tańsze, więc może da się przyoszczędzić? Ktoś porównywał? Smile

Neony są mniej przymulone niż Elixiry.

Dzięki, a czas trzymania wrażenia świeżości (Wink) mają podobny? Czy zużywają się szybciej?

Ciężko szczerze mówiąc powiedzieć, akurat na Elixirach miałem okazję pograć, ale nie miałem ich na własność, więc nie wiem tamte szybko tracą "brzmienie" o ile w ogóle tracą. Neony u mnie są już prawie 3 miesiąc i może już nie brzmią tak samo jak po wyjęciu, to jednak różnice są bardzo mało znaczące i człowiek nawet nie myśli o wymianie na nowe, bo brzmienie dalej jest świetne. Jak tak dalej pójdzie, to będę struny zmieniał dwa razy w roku mrpink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Krulik - 05-12-2011

(05-12-2011, 09:21 AM)Brylant napisał(a):
(05-12-2011, 12:58 AM)Krulik napisał(a):
(05-10-2011, 03:56 PM)Brylant napisał(a):
(05-10-2011, 09:29 AM)Krulik napisał(a): Ja mam pytanie odnośnie tych Neonów DRa - czy one brzmią podobnie do Elixirów? Bo brzmienie Elixirów mi bardzo odpowiada, ale DRy są delikatnie tańsze, więc może da się przyoszczędzić? Ktoś porównywał? Smile

Neony są mniej przymulone niż Elixiry.

Dzięki, a czas trzymania wrażenia świeżości (Wink) mają podobny? Czy zużywają się szybciej?

Ciężko szczerze mówiąc powiedzieć, akurat na Elixirach miałem okazję pograć, ale nie miałem ich na własność, więc nie wiem tamte szybko tracą "brzmienie" o ile w ogóle tracą. Neony u mnie są już prawie 3 miesiąc i może już nie brzmią tak samo jak po wyjęciu, to jednak różnice są bardzo mało znaczące i człowiek nawet nie myśli o wymianie na nowe, bo brzmienie dalej jest świetne. Jak tak dalej pójdzie, to będę struny zmieniał dwa razy w roku mrpink

Dzięki za pomoc, teraz Paka będzie miał co robić Wink)).


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 05-12-2011

(05-10-2011, 04:16 PM)SUVV napisał(a): Potrzebna sugestia z Waszej strony...

sznurki do 4'ki, 34", roundy, niezbyt sztywne ale bez flaka, puszczane przez korpus, do strojenia w D... chytry Wink

Dokładnie to co Brylant podlinkował.

Grubość do D perfekcyjna, bez dwóch zdań.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - lolekbass - 05-12-2011

Ja Elixiri miałem założone fabrycznie na K5 i po roku jak go sprzedawałem to gość się mnie pytał czy to są świeże struny.

Kiedyś też jak kupowałem paczkę Mesy i pojechałem ją odebrać to okazało się że gość ma na chacie 12 a może nawet 15 rożnych basów. Taki pasjonat/ kolekcjoner i na wszystkich wiosłach ma Elixiry. Kupuje co 1,5 roku na Amerykańskim eBay'u. Twierdził że brzmienie to kwestia gustu ale żywotność The Best.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - maczos - 05-13-2011

(05-10-2011, 04:42 PM)Brylant napisał(a): SUVV:
[Obrazek: Ernie-Ball-Power-Slinky-Bass-Guitar-Strings.jpg]


joł... ale te struny mogą być za krótkie w niektórych basach ze strunami thru body - poza tym moim zdaniem w tym stroju Ernie balle nie mają takiej fajnej dynamiki jak w E