basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Choice - 06-06-2011

Ja próbowałem kiedyś wygotować struny, niestety nic z tego nie wyszło, zeszło troche brudu i to wszystko. Brzmienie takie same jak na początku, a z arielem muszę spróbować Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Maciejeq - 06-06-2011

Choice, tyle że ja robię to w myjce ultradźwiękowej Smile Nie w garnku z wodą. Nie biorę odpowiedzialności za skutki spowodowane gotowaniem Ariela Tongue


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Viking - 06-06-2011

ja również piorę strunki w myjce ultradźwiękowej, z biedronki Big Grin
ciepła woda + parę kropel płynu do mycia naczyń + trochę proszku do prania
i brzęczą aż miło Smile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - sledz - 06-06-2011

DRy DDT są sztywne, czy miękkie? Jakieś porównania do analogicznych rozmiarów w innych modelach strun?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Andrzejoff - 06-07-2011

135tki sa sztywne i w ogole spoko do nizszych strojen. obnizajac do C#standard bylo zupelnie ok, a w Dstandard idealnie, ale tylko do basu 35". stalowe polinskie o tych samych wymiarach leza pod palcami w sumie tak samo, z tym ze H brzmi glosniej (rowniej?) w stosunku do pozostalych, ale kosztem dzwona (mi to pasuje)


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 06-07-2011

Czyli wychodzi na to, że żadna szczególna sztywność - EB Power Slinky są idealne do D w basie o standardowej (34) menzurze.
A mają grubości 55-75-90-110


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jetofuj - 06-07-2011

Ja używam ostatnio EB 45-105 i jak się przestrajam na D, to struna jest trochę luźna, choć daje radę.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - sledz - 06-07-2011

Nie mogę się zdecydować, czy łyknąć DDT 115 czy EB 110 do C.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 06-07-2011

(06-07-2011, 04:58 PM)sledz napisał(a): Nie mogę się zdecydować, czy łyknąć DDT 115 czy EB 110 do C.

EB w C będą luźne jak szmaty. Ale to moja preferencja, ja lubię sztywne i gram w C na 120stkach.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jetofuj - 06-07-2011

EB będą luźne jak gumka w gaciach prababki.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - sledz - 06-07-2011

Jak szmaty, powiadasz? A mówisz, że grasz na 120 EB czy ogólnie? Kusi mnie stosunek grubości niskich i wysokich strun w tych EB, bo narzekam na zbyt basowe brzmienie grubych strun w Ibanezie względem cienkich.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 06-07-2011

(06-07-2011, 05:13 PM)sledz napisał(a): Jak szmaty, powiadasz? A mówisz, że grasz na 120 EB czy ogólnie? Kusi mnie stosunek grubości niskich i wysokich strun w tych EB, bo narzekam na zbyt basowe brzmienie grubych strun w Ibanezie względem cienkich.

Nie, na rotosach 120 (set do 5, ale pakuję do czwórki), które same w sobie już są dość sztywne. Na moje jest idealnie. Jak grałem krótko w rockowym składzie w drop D, to grałem własnie na EB 110 i już było luuuuźno, jak przeszedłem do mojego obecnego składu, to granie w C na tych EB było męczące, niewygodne i trwało bardzo krótko Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - sledz - 06-07-2011

Rotosy są miększe od cipki. Jak szarpałem stodwudziestkę, to z rozmachu palcami uderzałem w kość łódeczkowatą... ale i tak Ci wierzę w słowo o EB.

Trwoga mnie przejęła na samą myśl o tych majtkach, więc jetofuj, Tobie też wierzę.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Asmo - 06-07-2011

(06-07-2011, 05:29 PM)sledz napisał(a): Rotosy są miększe od cipki. Jak szarpałem stodwudziestkę, to z rozmachu palcami uderzałem w kość łódeczkowatą... ale i tak Ci wierzę w słowo o EB.

Trwoga mnie przejęła na samą myśl o tych majtkach, więc jetofuj, Tobie też wierzę.
W takim razie, jeśli rotosy są dla Ciebie miększe od cipki, to EB będą się rozlewały jak łechtaczka sześćdziesięciolatki... mrgreen



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jetofuj - 06-07-2011

Tak mnie tknęło. Czy pod obniżony strój nie reguluje się czasem gryfu, akcji, etc.? Wtedy tragedii może nie będzie.

A powracając do EB, to one są miękkie już w standardowym stroju. Ja takie lubię.