basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Drewniak - 06-28-2011

ja nagrywam aktualnie bas
na m/w rocznych roto.
nie polecam gdyz ciezko
juz nastroic i trza sie
gimnastykowac by bylo
intonacyjnie ok, ale brzmi
tlusto, wiec walcze.

ostatnio od 2ch lat gram na roto
odpowiadaja mnie sztywnoscia.
jak gralem z e zestrojonym do D
to fajne bylu 50-110 zdaje sie everly,
a tak to w normalnym stroju 45-105 sa ok.
pod warunkiem ze sztywne przez
dluzszy czas zostaja.
musze kiedys flatow sprobowac.
ktos mnie wysle na probe jakies?
za free? Big GrinDDDDDD
boje sie, ze z ciemno brzmiacym,
mulacym i dudniacym basem bedzie kicha Big Grin

wiecej strun nie pamietam
jakos sie dalo grac i brzmiec
na wszystkich, dluzej albo krocej Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - low - 06-28-2011

(06-28-2011, 07:26 PM)billbo napisał(a):
(06-28-2011, 03:29 PM)rafal12121 napisał(a): Panowie i Panie...
Do stroju DGCF lepiej struny .110 czy .115 ?
.115 nie byłyby zbyt sztywne ?
Jakie marki strun polecacie do takiego stroju?

Przerobiłem ostatnio pare kompletów i do CGCF najbardziej przypasował mi set EB Slinky 120-90-70-50.
Wcześniej grałem w drop D i 105 dawało radę, choć optymalne byłoby 110.
Czyli 110-90-70-50. Jednak na pewno nie dawałbym grubszych C i F bo stracą na śpiewności.
Tyle ode mnieSmile

Jak ja stroiłem D std to EB Power Slinky (czyli 110) były idealne i to zawsze powtarzam Wink
Poza tym przecież inne napięcie strun jest na basie 5-str z menzurą większą niż standardowa 34".


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - rafal12121 - 06-28-2011

(06-28-2011, 10:54 PM)low napisał(a):
(06-28-2011, 07:26 PM)billbo napisał(a):
(06-28-2011, 03:29 PM)rafal12121 napisał(a): Panowie i Panie...
Do stroju DGCF lepiej struny .110 czy .115 ?
.115 nie byłyby zbyt sztywne ?
Jakie marki strun polecacie do takiego stroju?

Przerobiłem ostatnio pare kompletów i do CGCF najbardziej przypasował mi set EB Slinky 120-90-70-50.
Wcześniej grałem w drop D i 105 dawało radę, choć optymalne byłoby 110.
Czyli 110-90-70-50. Jednak na pewno nie dawałbym grubszych C i F bo stracą na śpiewności.
Tyle ode mnieSmile

Jak ja stroiłem D std to EB Power Slinky (czyli 110) były idealne i to zawsze powtarzam Wink
Poza tym przecież inne napięcie strun jest na basie 5-str z menzurą większą niż standardowa 34".

i takie chyba kupię...


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - maczos - 06-30-2011

joł...
na moim specu z 35" menzurą i przy stroju D mam problem z dobraniem strun i kombinuje jak koń pod górę. Testowałem już D'addario, EB, Rotosoundy i DUnlopy, Foderę, DR Drop Tune,
a ostatnio założyłem sobie customowy set GHS dobrany z pojeńczych strun. Wszystkie są Extra long scale i dosyć sztywne na czym mi zależało. Brzmieniowo najlepiej mi siedział Rotosound ale nie mają takich grubosci i przy tej stroju było dla mnie za luźno.

Nadmienię, że jak macie potrzeby to w dobrych cenach można u mnie kupić pojedyńcze struny z GHS, Dean Markley, Warwick ( red, yellow, black, emp ) Dunlop.
Fajna sprawa jak ktoś lubi kombinować


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - ralf-p - 06-30-2011

a ja w moim Preclu mam założone dean markley bass blasters 45-105 a stroje się do C mrgreen póki co sa to o dziwo najfajniejsze struny na jakich grałem i szkoda zę nie robią kompletów do 5 strunówek :/


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 06-30-2011

Pany ! Tongue
Pożyczyłem sobie od kumpla 2letnie flaty (d'addario) i muszę wam powiedzieć, że... no nie pasują mi Tongue Rozmyślam nad kupnem jakichś powlekanych sznurków (coby dłużej trzymało brzmienie i strój), które będą najlepsze ? Zaznaczam, że lubię nikle Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - ralf-p - 06-30-2011

(06-30-2011, 08:20 AM)jb90 napisał(a): Pany ! Tongue
Pożyczyłem sobie od kumpla 2letnie flaty (d'addario) i muszę wam powiedzieć, że... no nie pasują mi Tongue Rozmyślam nad kupnem jakichś powlekanych sznurków (coby dłużej trzymało brzmienie i strój), które będą najlepsze ? Zaznaczam, że lubię nikle Wink
jak grasz tylko paluchami to spróbuj elixirów... Smile



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Skiniol - 06-30-2011

(06-30-2011, 08:20 AM)jb90 napisał(a): Pany ! Tongue
Pożyczyłem sobie od kumpla 2letnie flaty (d'addario) i muszę wam powiedzieć, że... no nie pasują mi Tongue Rozmyślam nad kupnem jakichś powlekanych sznurków (coby dłużej trzymało brzmienie i strój), które będą najlepsze ? Zaznaczam, że lubię nikle Wink

Ja polecam DR Neony. Brzmią dźwięcznie, ale nie brzęczą jak stalówki.
Jeśli chodzi o wytrzymałość to po miesiącu, kilku próbach i jednym koncercie dalej brzmią bardzo fajnie, aczkolwiek już nie tak świeżo.

No i ten kolor, +100 do brzmienia Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 06-30-2011

jb90 - d'addario mi też nie podeszły na preclu, za to na statusie brzmią fajnie
na SRa spróbuj Fenderów (ale tylko dość świeże ładnie warczą imho) albo LaBella


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 06-30-2011

dla mnie generalnie nowe struny brzmia najlepiej, czy to flaty czy roundyBig Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Burning - 06-30-2011

no dla mnie Fendery brzmiały najlepiej pierwsze 3tygodnie ;P



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 06-30-2011

no i tak jest chyba z kazdymi flatami, z chromesami tak samo bylo.

oczywiscie kazdy oczekuje czego innego, ale dla mnie staree flaty dzialaja analogicznie do starych roundow - z tym, ze w takim porownaniu falty po czasie sa bardziej zrownowazone, stabilniejsze brzmieniowoSmile


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 06-30-2011

no kostką też gram ale nie tak często jak paluchamy no i klang ostatnimi czasy bardzo często
po prostu mają trzymać brzmienie jak najdłużej


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 07-02-2011

Panowie - dość kluczowy update - DR DDT to prawdopodobnie stalówki, nie nikle. Producent na swoich stornach milczy, pół internetu nazywa je "nickel plated", natomiast znalazłem taką recenzję: http://www.bassplayer.com/article/dr-strings-ddt/February-2011/126635

I kurcze - chyba bassplayer ma rację. Porównałem kolor DDT z innymi strunami - zdecydowanie bliżej im do szarych stalówek niż do błyszczących, srebrnych nikli.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - SUVV - 07-02-2011

Paka... DR DDT to są! stalówki... skąd wiem? ano już je zmacałem, w 100% brzmieniowo i organoleptycznie... mi nie podeszły. Po 5 dniach szarpania zdjąłem i leżą w kopercie... i chyba je komuś oddam za parę groszy bo mi nie pasują za ch...ja Wink