basscity.eu
Absolutnie wszystko o STRUNACH - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Absolutnie wszystko o STRUNACH (/thread-21.html)



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 07-15-2011

To znaczy jak Paka bo nie łapię ? Jeżeli struna wali o progi to NIE MA innej możliwości jak PODNIEŚĆ JĄ WYŻEJ żeby NIE WALIŁA Wink No sorry na jednym basie wyciągniesz niższą a na 2 wyższą akcję i nic się na to nie poradzi (no poradzi się - zostawia się wszystkie fretbuzzy i problem z głowy Tongue) bo to zależy od wielu czynników jak sam wiesz (od jakości instrumentu, przez sznurki po atak). No niestety - trzeba znaleźć kompromis pomiędzy wygodą a brzęczeniem o progi.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - miklo - 07-15-2011

(07-15-2011, 08:33 AM)jb90 napisał(a): Problem może leżeć w technice, ale skoro jego styl jest taki a nie inny (no czasem trzeba napierdalać w struny a nie tylko muskać Wink ).
Można nie walić palcem z góry i grać mocno. Ja mam mocny atak i o progi nie walę Wink Ważne są takie rzeczy jak: sztywność palca w 1 stawie, atak prawie jak w technice pop w slapie - tyle, że nie podrywamy, aby walnęła o próg, a atakujemy od dołu i struna lata jak głupia bez walenia o gryf.



Tutaj gość pokazuje o co biega.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 07-15-2011

OK, można mieć 3 pierwsze struny na wysokości, nazwijmy to "normalnej", natomiast E znacznie wyżej. Efekt - dysproporcja w głośności oraz charakterze brzmienia pomiędzy różnie ustawionymi strunami.

Oczywiście jasnym jest, że każda kolejna struna musi być troszkę wyżej od poprzedniej (w odniesieniu do podstrunnicy i jej krzywizny) - i to jest cecha normalnego setupu. Ale zaburzając równowagę setupu zaburzamy równowagę brzmienia.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 07-15-2011

(07-15-2011, 09:08 AM)paka napisał(a): OK, można mieć 3 pierwsze struny na wysokości, nazwijmy to "normalnej", natomiast E znacznie wyżej. Efekt - dysproporcja w głośności oraz charakterze brzmienia pomiędzy różnie ustawionymi strunami.

Oczywiście jasnym jest, że każda kolejna struna musi być troszkę wyżej od poprzedniej (w odniesieniu do podstrunnicy i jej krzywizny) - i to jest cecha normalnego setupu. Ale zaburzając równowagę setupu zaburzamy równowagę brzmienia.

No jasne a czy ja powiedziałem że E do góry a reszta niżej ? Ustawi sobie do promienia podstrunnicy i będzie gites Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Uboot - 07-15-2011

Dzięki za podpowiedź chłopaki Wink W Fenderze nie mam taki kłopotów jak w tym squierze a na obu gram tak samo Big Grin Ale może to też zasługa lat bo fender z 98 i dużo grany był Wink


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Pecu - 08-03-2011

Pytanko...

DR Hi-Beam 50-110 vs. DR Lo-Rider 50-110
To i to stalówki, cena taka sama, rozmiar ten sam.... Czym to się różni w ogóle? Wink




RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 08-03-2011

HB maja okragly rdzen i sa miekkie, LR maja rdzen szesciokatny i sa troche twardsze. Brzmieniem tez sie roznia, ale to niech praktycy sie wypowiedza;d

Z tego co slyszalem, to HB jest bardziej w strone HI-FI, a LR maja bogatszy niski srodek.


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Rumcayz - 08-03-2011

talkbass napisał(a):For all you DR string lovers out there, here is the latest on some new strings that are available from DR Strings.

DR has entered the coated string market with the new "Black Beauty" bass sets. These are black coated and have the same specs as "Hi-Beams" which are stainless steel round core roundwounds.

Już wiem dlaczego mi tak mocno stalowo brzmią Wink
Ale dzisiaj E mi się zerwała przy ćwiczeniu, muszę stare DDT założyć ;C
Paka, masz jeszcze czarne?


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - jb90 - 08-03-2011

Jak można upieprzyć strunę E !!! Big Grin Mnie się zdarzyło G - kiedy próbowałem rozciągnąć, żeby ustabilizować strój (przy samym kółeczku poszła Tongue od tamtej pory nie gram na D'Addario Tongue )


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 08-03-2011

jb90 - wyrazasz tutaj swoje mysli jak stary wyjadacz, ale chyba malo jeszcze widzialesBig Grin ludzie czasem nagminnie zrywaja HWink

rumcajzie - mam taka strone, w podpisie link - tam zobaczysz co mam a czego nie mrgreen


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - groza - 08-03-2011

(07-15-2011, 08:44 AM)paka napisał(a): Oczywiście wszędzie E trzeba podnieść trochę wyżej, ale bez przesady.

Nie trzeba - ja mam zgodnie z radiusem wszystkie i jak jest inaczej, to nie umiem grać. Zazwyczaj gram z obiciem o progi, ale mogę też bez niego - kwestia kąta, tego jak głęboko palec wchodzi za strunę i siły.



RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - obserwacja - 08-03-2011

Korzystając z okazji i przyznanego mi czasu antenowego chciałbym serdecznie odradzić struny EBS nothern light strings

Nikle chociaż wygodne to po dwutygodniowy użytkowaniu i "wypraniu" za pomocą acetonu i wody destylowanej i suszarki klapły na całej linii i teraz przypominają świeże pół szlify d`addario. To chyba najgorszy set w stosunku jakość/cena jaki miałem okazję testować. No cóż to w sumie
2 czy trzecie z ponad 20 różnych setów na których się zawiodłem jak
nad postępem w budowie autostrady A2


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - Rumcayz - 08-03-2011

(08-03-2011, 06:00 PM)paka napisał(a): jb90 - wyrazasz tutaj swoje mysli jak stary wyjadacz, ale chyba malo jeszcze widzialesBig Grin ludzie czasem nagminnie zrywaja HWink

rumcajzie - mam taka strone, w podpisie link - tam zobaczysz co mam a czego nie mrgreen

Ależ wiem że masz, ale byłem akuratnie poza domem i z telefonu pisałem Wink
Teraz już wróciłem i wiem że masz, toteż odezwę się niedługo.

Co do zrywania H... Hahhaha, nie takie rzeczy sie robiło mrgreen
H .145 zrywałem mrnigger

Ja gram na przestrzeni od miejsca między przystawkami aż do skrajnie bliskiego ustawienia od strony mostka na mostkowej, a mam tak skurwysyński atak że jak tylko bardziej zahaczęo strunę z środka opuszka a nie końca to się struny zrywają Wink trzeba się pilnować : D


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 08-03-2011

(08-03-2011, 06:14 PM)groza napisał(a):
(07-15-2011, 08:44 AM)paka napisał(a): Oczywiście wszędzie E trzeba podnieść trochę wyżej, ale bez przesady.

Nie trzeba - ja mam zgodnie z radiusem wszystkie i jak jest inaczej, to nie umiem grać. Zazwyczaj gram z obiciem o progi, ale mogę też bez niego - kwestia kąta, tego jak głęboko palec wchodzi za strunę i siły.


kajam sie! Big Grin


RE: Absolutnie wszystko o STRUNACH - paka - 08-03-2011

ja mam g najnizej, e najwyzej. ale roznice sa rzedu 0,5mm na strunie (otwarta struna => gryf)