basscity.eu
Bugera BVP5500 - subiektywnie - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Bugera BVP5500 - subiektywnie (/thread-2580.html)

Strony: 1 2 3


Bugera BVP5500 - subiektywnie - OMSON - 11-13-2012

Pierwsze wrażenie:

- ciężki (parę kilo więcej niż mój G-K 1001RB-II na pewno),
- pancerny (tak samo footswitch) Smile
- wysoki poziom wykonania (nie ustępuje niczym Gallien-Krueger, Genz-Benz czy EBS),

Pierwsza myśl w głowie (w związku z powyższym):

- kurwa, chujowo będzie jak się okaże, że nie działa albo się zjebie chincol w niedługim czasie... mrgreen

Pierwszy test domowy:

- podpinam wyjściem z preampu Bugery pod końcówkę mocy combo Ashdown Perfect Ten (30W, 1x10" BlueLine)... Jest ok - wszystko działa. Na stracie załącza się cooler na tylnym panelu Bugery, nie jest hałaśliwy. Chyba fajniej, jak nie wciskam pada - 15dB, a zamiast tego - redukuję Gain lekko przed 9-tą. Włączam Bright, Ultra High, bass i treble daję na max, ustawiam środek na 220Hz i podbijam na 13-tą. Valve Drive max, Master (tak żeby się nikt nie przypierdolił) Wink W sekcji EQ ustawiam:

- 33Hz/-12db
- 80Hz/-6dB
- 150Hz/+6dB
- 300 i 600Hz/-2:3dB
- 900Hz/+12dB
- 2kHz/0dB
- 5kHz/+6dB
- 8kHz/+3dB
- Level/0dB

Gra jak powinien (da się ładnie przybrudzić). Smile

A teraz uwagi. Parę razy przy zbyt mocno rozkręconym Gainie i wyłączonym padem -15dB, zadziałał jakiś układ zabezpieczajacy (!?) - sound na chwile ucichł jak przypierdoliłem ze Spectora na 18V. Tak jak na filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=8EARiIVMuv4

W sumie nie wiem co z tym dalej, bo działo się to tylko, jak za bardzo przekombinowałem. Przy rozsądnym ustawieniu nie powtórzyło się więcej.
Za chwile idę z nim na próbę - wiec zbadam sprawę na dużej głośności pod paczką 2x10" 600W podczas regularnej gry. Okaże się o co kaman mrgreen

Druga kwestia - pudełko ma z naklejkę Thomann... Czyżby jakieś zwroty/trefne egzemplarze? Skąd ma to ten sprzedawca zważywszy na prawię połowiczną cenę tej Bugery u Thomanna? Smile Dla mnie bomba ta cena - ale zastanawiam się głośno po prostu. Wink

Suma sumarum - wzmacniacz zajebisty póki co w moim odczuciu... reszta potem.




RE: Bugera BVP5500 - subiektywnie - Bjorn - 11-13-2012

W Thommanie zdarzają się produkty b-stock, które można kupić naprawdę tanio.


RE: Bugera BVP5500 - subiektywnie - Markus - 11-13-2012

Mam wątpliwości, czy rzeczywiście stało się jak na tym filmiku; tam człowiekowi przy cichym graniu wyłączyły się lampy (chyba na stałe). A Tobie przy bardzo głośnym graniu na chwilę wyłączył się wzmacniacz. Trudno uznać to za podobną usterkę. Ten wzmacniacz (tak samo jak SVT3Pro) ma zabezpieczenie przeciwko zbyt dużemu spadkowi napięcia w zasilaczu. Prawdopodobnie spowodowałeś taki spadek napięcia w zasilaczu, że zabezpieczenie zadziałało. Nie widzę w tym nic dziwnego - chyba w ten sposób nie będziesz na nim grał. Poza tym, ustawienie equalizera na -12 dB i +12 dB nie jest chyba specjalnie trafne. Niedawno czytałem dokumentację jakiegoś producenta wzmacniaczy gdzie było wytłumaczone czemu tak nie powinno się robić. Trochę dziwne jest też czemu to testowałeś z z 30W Ashdownem - ten wzmacniacz ma chyba własną końcówkę mocy (?!). I jeśli jest to rzeczywiście kopia SVT3Pro (a na to wygląda), to z naprawą nie powinno byc problemu (nawet jeśli go przerobili na montaż powierzchniowy). Z tym, że naprawy sprzętu w montażu SMD są droższe niż urządzeń tradycyjnych. Ale może nie będzie się psuł (przy właściwym traktowaniu).
Może faktycznie to był jakiś zwrot.

Marek


RE: Bugera BVP5500 - subiektywnie - mariotd - 11-13-2012

(11-13-2012, 05:15 PM)OMSON napisał(a): (...) Czyżby jakieś zwroty/trefne egzemplarze? Skąd ma to ten sprzedawca zważywszy na prawię połowiczną cenę tej Bugery u Thomanna? Smile Dla mnie bomba ta cena - ale zastanawiam się głośno po prostu. Wink(...)

Hehe, czekamy czekamy, czy po próbie dalej sprawny będzie Wink


RE: Bugera BVP5500 - subiektywnie - obserwacja - 11-13-2012

Po próbie tablica ogłoszeń "sprzedaję bo zbieram na ampega"


RE: Bugera BVP5500 - subiektywnie - Sobass - 11-13-2012

(11-13-2012, 05:23 PM)Bjarni napisał(a): W Thommanie zdarzają się produkty b-stock, które można kupić naprawdę tanio.

Ale o co chodzi z tym b-stock ? co to znaczy ?




RE: Bugera BVP5500 - subiektywnie - Asmo - 11-13-2012

(11-13-2012, 07:36 PM)Sobass napisał(a):
(11-13-2012, 05:23 PM)Bjarni napisał(a): W Thommanie zdarzają się produkty b-stock, które można kupić naprawdę tanio.

Ale o co chodzi z tym b-stock ? co to znaczy ?
Produkty ze zwrotów, generalnie rzecz ujmując.



RE: Bugera BVP5500 - subiektywnie - Sobass - 11-13-2012

Moje hartke było bisztok, i było w pełni sprawne bez najmniejszych oznak używania, rozpakowania a tym bardziej jakości niższej, niż towary "pełnocenowe", więc chyba bym się nie bał. Zresztą wczoraj wlazłem na thomanna i się wkurwiłem, bo właśnie ta paczka galiena, co se ją kupiłem pojawiła się jako bisztok o jakąś stówę taniej. Za późno kurna.


RE: Bugera BVP5500 - subiektywnie - Bjorn - 11-13-2012

B-stock to często znaczy, że ktoś wziął sprzęt, a potem korzystając z możliwości oddał go Thomannowi, zwrot bez podania przyczyny. Ewentualnie mogą to być egzemplarze powystawowe etc.


RE: Bugera BVP5500 - subiektywnie - vonmarkowitz - 11-13-2012

Omson Napisz prosze co tam bylo (jesli bylo Smile) slychac na probie.Tak naprawde bugera to wcale nie jest taki szmelc ,nalezy sie tylko zastanowic czego nalezy sie spodziewac od wyrobow ktore ,niejednokrotnie sa 3 razy tansze niz tzw. oryginaly?Mialem okazje ogywac ( przez pare dni ) Bugere 333.Gralo to zajebiscie.full lapowa glowa gitarowa za 300 fuli.W cenie 300 funtow nawet nie dostaniesz uzywki od maszczala czy innego piweja.
Co do b-stocku to proponuje sie zastanowic .Osobiscie kupilem Yamahe RBX z B Stocku i sie zastanawiam czy ta gitara to takie scierwo czy to wlasnie ten B stock?Niby taniej ,ale co z tego jak sie okazalo ze gitara to szmelc totalny ,w porownaniu do sklepowej Yamahy.


RE: Bugera BVP5500 - subiektywnie - 3cina - 11-13-2012

B-stock to też często sprzęt uszkodzony który wraca do producenta jako uszkodzony i już naprawiony trafia znów do sklepu (nie wiem czy tak jest w przypadku thomanna).


RE: Bugera BVP5500 - subiektywnie - Bolem - 11-13-2012

(11-13-2012, 05:15 PM)OMSON napisał(a): - 33Hz/-12db
- 80Hz/-6dB
- 150Hz/+6dB
- 300 i 600Hz/-2:3dB
- 900Hz/+12dB
- 2kHz/0dB
- 5kHz/+6dB
- 8kHz/+3dB
- Level/0dB

jesli przy Twoich basach, które kosztują po pare tysiecy zł, musisz tyle kombinowac z equalizerem to znaczy, ze sprzet jest chujowy, albo ze sie nie znasz (mniej prawdopodobne)

+12 db w zwykłych warunkach na którymkolwiek suwaku to skandal, ten piec to chyba mierna kopia svt3 pro


RE: Bugera BVP5500 - subiektywnie - Mateusz - 11-13-2012

bubla kupiles, przyznaj sie;d


RE: Bugera BVP5500 - subiektywnie - Viking - 11-13-2012

A ja obstawiam, że Omson i tak podepnie Sansampa w końcówkę mocy tej Bugery + miliard przesterów w podłodze, uzupełniających harmoniczne i dopompuje to Sonic Maximizerem mrgreen mrgreen mrgreen

No rozjebuje mnie to doszczętnie już mrgreen


RE: Bugera BVP5500 - subiektywnie - OMSON - 11-13-2012

(11-13-2012, 06:39 PM)Markus napisał(a): Mam wątpliwości, czy rzeczywiście stało się jak na tym filmiku; tam człowiekowi przy cichym graniu wyłączyły się lampy (chyba na stałe). A Tobie przy bardzo głośnym graniu na chwilę wyłączył się wzmacniacz. Trudno uznać to za podobną usterkę. Ten wzmacniacz (tak samo jak SVT3Pro) ma zabezpieczenie przeciwko zbyt dużemu spadkowi napięcia w zasilaczu. Prawdopodobnie spowodowałeś taki spadek napięcia w zasilaczu, że zabezpieczenie zadziałało. Nie widzę w tym nic dziwnego - chyba w ten sposób nie będziesz na nim grał. Poza tym, ustawienie equalizera na -12 dB i +12 dB nie jest chyba specjalnie trafne. Niedawno czytałem dokumentację jakiegoś producenta wzmacniaczy gdzie było wytłumaczone czemu tak nie powinno się robić. Trochę dziwne jest też czemu to testowałeś z z 30W Ashdownem - ten wzmacniacz ma chyba własną końcówkę mocy (?!). I jeśli jest to rzeczywiście kopia SVT3Pro (a na to wygląda), to z naprawą nie powinno byc problemu (nawet jeśli go przerobili na montaż powierzchniowy). Z tym, że naprawy sprzętu w montażu SMD są droższe niż urządzeń tradycyjnych. Ale może nie będzie się psuł (przy właściwym traktowaniu).
Może faktycznie to był jakiś zwrot.

Marek

Markus - testowałem w domu na dzień dobry po rozpakowaniu (tutaj mam combo Ashdowna akurat wiec to wykorzystałem). Właśnie wróciłem z próby i...





















...Bugera zapierdala! Big Grin Podpiąłem normalną paczkę 600W/8ohm do niego i ogień! Smile Nic się nie wyłącza (a celowo przesadziłem z sygnałem wejściowym, żeby zobaczyć czy będą jakieś problemy). Wszystko jest ok przez 3h intensywnego napierdalania. Smile Za 800 zł mam fajną replikę SVT3-Pro. Emotka_2497