basscity.eu
Restauracja Gitar - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Restauracja Gitar (/thread-3909.html)



RE: Restauracja Gitar - Mateusz - 10-14-2013

Piewszy a'la alembuc juz poszedl, ten jest drugi.

Obserwacja - o wilku mowa - sciagal wlasnie lewego greco les paula bo akurat sie trafil i jak nie bedzie problemu ze sprzedaniem to sciagne moze pare basowek.


RE: Restauracja Gitar - Mateusz - 10-14-2013

[Obrazek: 1379308_308526949285814_61441027_n.jpg]

Poznajecie;D?


RE: Restauracja Gitar - paluch1986 - 10-14-2013

Że tych boxerów nie ma w wersji 5-cio strunowej... Sad


RE: Restauracja Gitar - Mateusz - 10-14-2013

Czarnuch akutalnie jest w BEAD i nakurwia jak pojebanyWink Z resztą lth ma też 535 w BEAD.


RE: Restauracja Gitar - paluch1986 - 10-14-2013

Wiem, grałem w Piasecznie (dlatego żałuję Big Grin ) ale zdarzają mi się naprawdę różnorodne stylistycznie grania no i manualnie wolę mieć jak najwięcej uniwersalności w razie czego (chociaż to nie jest bas do grania na festynie gdzie pierwszy rząd to zdjęcia Papieża w wieńcach).


RE: Restauracja Gitar - OMSON - 10-14-2013

(10-14-2013, 09:03 AM)paluch1986 napisał(a): Że tych boxerów nie ma w wersji 5-cio strunowej... Sad

To chyba jedyna wada tych basów Wink


RE: Restauracja Gitar - Bolem - 10-14-2013

(10-14-2013, 09:14 AM)OMSON napisał(a):
(10-14-2013, 09:03 AM)paluch1986 napisał(a): Że tych boxerów nie ma w wersji 5-cio strunowej... Sad

To chyba jedyna wada tych basów Wink

jest jeszcze to, ze kazda struna brzmi inaczej Smile

chociaz mozna sie tym nie przejmowac, tak jak mozna sie nie przejmowac glowka lecaca na dół w tbirdach


RE: Restauracja Gitar - Mateusz - 10-14-2013

Nie gadaj głupot, ten problem pojawia sie tylko na brydżowym pikapie, z neckowego i z obu jest równo - nagranie dokladnie twojego boxera jest na yt wiec nei sciemniaj;d


RE: Restauracja Gitar - OMSON - 10-14-2013

(10-14-2013, 09:21 AM)Mateusz napisał(a): Nie gadaj głupot, ten problem pojawia sie tylko na brydżowym pikapie, z neckowego i z obu jest równo - nagranie dokladnie twojego boxera jest na yt wiec nei sciemniaj;d

Bo mu nakombinowałeś w elektryce Tongue


RE: Restauracja Gitar - Mateusz - 10-14-2013

Tak, ale tylko przy używaniu przełącznika series/parallel.


RE: Restauracja Gitar - Maciejeq - 10-14-2013

Szczerze wątpię by sposób połączenia jakichś elementów elektroniki wpłynął na brzmienie każdej z strun osobno, raczej chodzi tu o ustawienie pickupa po prostu.


RE: Restauracja Gitar - Bolem - 10-14-2013

(10-14-2013, 09:52 AM)Maciejeq napisał(a): Szczerze wątpię by sposób połączenia jakichś elementów elektroniki wpłynął na brzmienie każdej z strun osobno, raczej chodzi tu o ustawienie pickupa po prostu.
Elektronika to nie problem.

Trochę źle się wyraziłem.

Przy mostkowym pickupie i obu jednoczenie struny E i A brzmią inaczej od D i G. Cieńsze struny bardziej strzelają, mają więcej środka. Wiem, że tak jest zawsze, ale w porównaniu do mojej drugiej gitary różnica jest o wiele większa. Muszę się jeszcze pobawić z ustawieniem pickupów, przez to że ciensze struny mają mniej dołu muszę dolne części pickupów wysunąć bliżej strun. Nie słychać tego jak się gra solo, jak się gra w zespole wchodząc na ciensze struny bas znika.

edit: Mój bas mi się podoba, jak go ustawię powinno byc wszystko ok, ale brzmienie strun różni się bardziej niż w innych gitarach, co moze byc uznawane za wadę. Więc nie zgadzam się z Omsonem, ze jedyną wadą tych instrumentów jest brak 5-tej struny.


RE: Restauracja Gitar - Mateusz - 10-14-2013

No tak ale mowisz to w taki sposob jakby by to byla jakas niewybaczalna wada, ktora skresla ten instrument, a to moim zdaniem jedna z lepszych basówek do napierdalania w tych piniondzach.


RE: Restauracja Gitar - Bolem - 10-14-2013

(10-14-2013, 10:29 AM)Mateusz napisał(a): No tak ale mowisz to w taki sposob jakby by to byla jakas niewybaczalna wada, ktora skresla ten instrument, a to moim zdaniem jedna z lepszych basówek do napierdalania w tych piniondzach.

No to sie nie zrozumielismy.

Mi to nie przeszkadza, ale wiem ze komus moze przeszkadzac i mozna to uznac za wadę.


RE: Restauracja Gitar - elteha - 10-14-2013

Hehe, to zdjecie powinno miec tytul "przed i po"

Bolem - boxer nie jest instrumentem idealnym. Boxer 2p jest idealny do ciezkiego napierdalania w niskich strojach, ale nie ma za grosz spiewnosci, czy jak to inni nazywaja - fortepianu. Rekompensuje to idealnie dla mnie brzmiaca struna B, ktorej fenomen jest dla mnie nieodgadniony i tylko umieszczenie przystawki i ulozenie magnesu w tym a nie innym miejscu pozwala mi cokolwiek w tej kwestii uzasadnic. Daje mi to rowniez jakies podstawy wytlumaczenia roznicy w brzmieniu poszczegolnych strun, w koncu roznica w polozeniu pickow dla kazdej z nich jest znaczna, nie dosc ze P to jeszcze pod katem.

Jak napisalem na poczatki - nie ma gitar idealnych. Dlatego mam ich piec. Jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Boxer jest fantastyczny w sianiu sonicznego piekla. Solowek na tym nie pograsz. Dla osoby takiej jak ja, ktora interesuje co sie dzieje gora do 7 pozycji - miod.