basscity.eu
Dystrybucja Warwick - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Dystrybucja Warwick (/thread-4265.html)



RE: Dystrybucja Warwick - WarwickPL - 03-21-2017

Piszę o firmach, nie o zwykłych forumowiczach.

Akurat brzmienie z łapy, wystawia im jak najlepszą opinię, ale to z dozą luzu było napisane...

Widze, że po mału muszę zapiąć tu koszule na ostani guzik Wink





Przechodząć do innego tematu, nowości sprzętowych, demo fajnego reverbu do basiu. Earthquaker Devices Afterneath.
Prezentuje Juan Alderete, którego będzie można zobaczyć także na naszym stoisku z efektami podczas tegorocznego Musikmesse we Fraknrufcie. Gdyby ktoś się wybierał, zapraszamy. Będzie ponad 250 efektów gotowych do ogrania.
Jeden wielki pedalboard między innymi także z efektami Earthquaker Devices.




RE: Dystrybucja Warwick - Zenek Spawacz - 03-21-2017

Ja uwazam ta dyskusje za bardzo zabawna... Wyobrazam sobie kolege Warwicka PL jak szuka odpowiedzi na pytania w skrypcie dla operatorow forumowych z ostatniego szkolenia w fabryce w Markneukirchen. Ale ok ,nie bede juz pisal w tym watku . Wlasciwie szkoda bo oprocz budowania instrumentow naprawiam je takze i mam kilka ladnych fot naprawianych basow na W... To by byla wspaniala gownoburza dopiero. Zarabiaj sobie swoj szmalec w spokoju Warwick PL...


RE: Dystrybucja Warwick - Husky - 03-21-2017

Warwicku, jakiś czas widziałem zdjęcie czy coś, czego za cholerę nie mogę znaleźć mrgreen
To był korpus któregoś z waszych basów, tyle że nie miał wystających zaczepów na pasek, tylko jakieś gniazda w tychże miejscach, czy coś takiego - co to za wynalazek? Smile


RE: Dystrybucja Warwick - Dex - 03-21-2017

(03-21-2017, 06:47 PM)Husky napisał(a): Warwicku, jakiś czas widziałem zdjęcie czy coś, czego za cholerę nie mogę znaleźć mrgreen
To był korpus któregoś z waszych basów, tyle że nie miał wystających zaczepów na pasek, tylko jakieś gniazda w tychże miejscach, czy coś takiego - co to za wynalazek? Smile

Dunlopy wpuszczane w korpus.


RE: Dystrybucja Warwick - Basstard - 03-21-2017

(03-21-2017, 08:51 AM)Stanislav. napisał(a): Jeśli już przywołujesz takie porównania, to mogłeś jednak ilość strun w tych basach porównać do ilości kół w Dacii i BMW, byłoby bardziej rzeczowo Wink No i w sumie, BMW praktycznie w każdym aspekcie jest lepsze od Dacii.

Z wyjątkiem pojemności bagażnika i kosztów serwisu Wink Współczesne modele psują się pewnie podobnie (bo gdyby porównać Dacię z lat 90. do E39, porównania oczywiście nie byłoby żadnego), tylko koszta napraw są, no cóż, proporcjonalne Tongue

(03-20-2017, 07:59 AM)WarwickPL napisał(a): Tu go lepiej słychać Smile

Borze, jak tu nic nie brzmi.

NIC.


RE: Dystrybucja Warwick - groza - 03-21-2017

Panowie, co wam wisi?

Cena czegokolwiek gdziekolwiek zależy w bardzo dużej części od tego, ile ludzie są w stanie za coś zapłacić. Z tego co widać na brak klientów firma nie narzeka. To chyba dobrze? Że ktoś gdzieś coś inaczej / taniej / lepiej / szybciej / w wersji truskawkowej robi to się dobrze składa - jest w czym wybieraćSmile

Gram na basie mayo który teraz kosztowałby w okolicy 15 tysięcy. Czyli mógłbym mieć precla, jazza i musicmana (wszystko modele usa) za cenę jednego instrumentu. Albo czterysta harley betonów.

Mi się na patriotach gra najlepiej - nigdy nikomu nie powiem, że to brzmi trzy razy lepiej od fendera jazz bassa, sam zresztą też tak nie uważam. Ale moja kasa, moja sprawa - ja wolę ntb wengie. Smile Fendera mam bardzo dobrego - ten bas pasuje wszędzie, nic nie trzeba kręcić, KAŻDY basista który miał go w łapie zatwierdzał. Z patriotem różnie - niektórym się na maksa podoba, niektórzy nie potrafią tego okiełznać bo to wymagający instrument, a część po prostu nie lubi hi-fi. Fender trafia w 100% przypadków, Keczup pół na pół, zresztą w tym siła takich specyficznych instrumentów, że mają swój wycinek stylistyki który robią lepiej niż wszystko inne, nawet kombajny "do wszystkiego".

I co? Jazz leży u Borysa w studio znowu i robi 3/4 nagrań. Nie wiem czy go w tym roku zobaczę więcej niż dwa razy. A ja gram na tym, co mnie naprawdę cieszy.

Jak komuś pasuje warwick thumb - chuj to kogo obchodzi?

Filmik brzmi wyjątkowo słabo - uważam, że to strzał w kolanko trochę, bo aż nie wierzę, że dobrze wykonany instrument może tak nijako brzmieć. Jak to nie ma starych strun i tone skręconego o 3/4 to może coś jest mocno nie tak z metodą nagrywania?


RE: Dystrybucja Warwick - Stasiu - 03-21-2017

(03-21-2017, 08:55 PM)groza napisał(a): Panowie, co wam wisi?
Zupełnie nic.

Z założenia przyjąłem ten wątek jako fajny, bo mógłbym się czegoś ciekawego dowiedzieć, w szczególności wobec konfrontacji z takimi tęgimi i stwardniałymi głowami jak Alfik Wink Niestety, wątek okazał się zwykłą tubą propagandową, która nie wnosi żadnej merytoryki, ba, sposób odpowiedzi Pana z PR'u Warwicka pozostawia wiele do życzenia (wycieczki w stronę Zenka itp.).

Poza tym, znakomita część z tu obecnych dużo słyszy (a przynajmniej tak się kreuje mrgreen ) i tłumaczenie ewidentnie skapciałego brzmienia basówek na próbkach gustem, preferencjami i procesem technologicznym jest zwyczajnie słabe. Kwestię mostków i ich cen zostawiam bez komentarza.


RE: Dystrybucja Warwick - groza - 03-21-2017

Ale Fodera ma bardzo podobne ceny za mostki, zresztą nie oni jedni. O ile pamiętam gotohy powyżej tysia PLN też są - albo kiedyś były. ABM i Schaller mają w ofercie rzeczy przekraczające 500zł.

Dziwi was ta cena? To autorski projekt, mogą sobie życzyć tyle ile chcą - najwidoczniej przeliczyli i bardziej im się opłaca mieć to w ofercie w tej cenie a nie innej. Kupować nie trzeba. Przetworniki do jazz bassa można pewnie kupić za 100zł, można też wydać tysia za big single. Grałem na basach tańszych niż te przetworniki. Czy to zagra 10 razy lepiej? No nie...

ps. Polecam mostek tytanowy Fodery, model do piątki jedyne 1750 dolarów Wink I teraz pójdzie ktoś na TalkBass tego ich menago opierdolić, że spekulant? Wink


RE: Dystrybucja Warwick - Zenek Spawacz - 03-21-2017

Ale Groza tu nikt nikomu nie zabrania nic kupowac... Facet na forumie publicznym postuje filmik z produktem brzmiacym zle i wszyscy maja milczec bo obowiazuje jakas cenzura? Masz absolutnie racje z tym , ze sie sprzedaje za tyle ile ktos moze dac , ale jezeli  dzidek chce sie promowac tam gdzie sie dyskutuje to efekt jest taki jak wyzej. Ludzie rozmawiaja i mowia co sie im nie podoba... Jak dzidek wypisuje (juz kilka miesiecy temu) , ze top modelu Infinity jest z jakiegos drewna krolewskiego to ok , ale krolewskosc tego modelu widzi sie tylko w cenie  bo to drewno nazywa sie rowniez Katalox i jest najtanszym na rynku sybstytutem palisandru... No sorry , to nie monolog Warwicka PL a miejsce gdzie mowimy o basach , wiec jezeli chcesz cos powiedziec co moze byc poddane dyskusji to musisz miec twarda dupe bo inni moga miec inne zdanie. Niech Warwick sprzedaje za tyle ile chce i co chce ale musi zniesc krytyke....

Edyta:
Fodera jakos nie zbiera takich tekstow jak Warwick , byc moze ma inne powazanie wsrod basistow.


RE: Dystrybucja Warwick - WarwickPL - 03-22-2017

Drogi Zenku, Drodzy Forumowicze,

W którym momencie napisałem, że ktokolwiek ma milczeć.
Napisałem o tym, że Ty sam jesteś producentem (tak wynika z Twojego wątku) i mi zwykła przyzwoitość jako do konkurencyjnego producenta nie zachęca do siedzenia w Twoim wątku i wytkanie palcami tego czy owego.  Natomaist nikt Cię tu nie blokuje jak i nikogo innego i możesz smiało dalej pisać swoje opinie jeśli chcesz.

Filmik jak filmik, mówiłem jest wywiadem, brzmienie nie powala natomiast nie patrzcie na markę przez pryzmat jednego video.

Przedstawiłem fakty produkcyjne odnośnie cen do pytania o Streamera CV o kótego pytał ktoś kilka wątków temu oraz w odpowiedzi na Alfa stwierdzenie jaka jest różnica między Harley Benton a tym basem.

Tylko tyle
Krytyka zawsze się przyda, ale jak sam zauważyłeś w przypadku mostków nie miałeś racji a chciałeś tylko narobić szumu że pakujemy tanie mostki zamiast zwyczajnie się zapytać.

Chodzi tu o nastawienie, większość z Was już od dawna jest na nie i i tak odbierzecie ten wątek za agresywny, natarczywy. Gdzie tak na prawdę założeniem jego jest zwykła informacja.

Jak pisałem wcześniej, trochę emocji na bok Smile to może wszyscy czegoś się dowiemy i kulturalnie podyskutujemy.

Myślę, że można ruszyć dalej żeby nie chłostać już tego całego zamieszania.


RE: Dystrybucja Warwick - Basstard - 03-22-2017

(03-21-2017, 08:55 PM)groza napisał(a): Panowie, co wam wisi?

O Paaanie, jak będziesz w moim wieku to się dowiesz.

A tak serio - mi wisi kto na czym gra. Serio. Chcesz cisnąć na Łorłiku - na zdrowie (acz tak, będę się nabijał, gdyż wolność słowa i opinii, a opinie mam bardzo silne i całkowicie się z nimi zgadzam - choć nie zawsze i nie ze wszystkimi). Ale jeżeli słyszę, że coś nie gada, i nie jest to wyłącznie kwestia opinii (bo słyszą to też ludzie słyszący srylion razy lepiej niż ja), to nie będę siedział cicho. Bo nie, bo zależy mi na tym, by ludzie za ciężko zarobione pieniądze mogli kupować najlepsze możliwe sprzęty.

Kurdeż, sam mam specyficzny gust. Jazz i Precel to oczywiście klasyka, ale sam uwielbiam Alembica (mam) i Wala (ślinię się i marzę po nocach), a to są basiwa równie specyficzne co drogie, i w przeciwieństwe do ww. klasyki na pewno nie siądą wszędzie. Ale BRZMIĄ. Jedni je lubią, inni nie, ale nawet Alfik przyznał, że mój Al daje radę (i wierzę mu, że miał w studiu słabo grające egzemplarze). A tu? Jakaś martwica zupełnie. Trudno mi uwierzyć, że każdy z nich miał padnięte struny, szczególnie E i H (a hi-endowe graty w przeciwieństwie do klasyków bardzo źle brzmią ze starymi drutami). I owszem, bardzo dziwi mnie wrzucanie takiego filmiku jako materiału promocyjnego i mówienie "paczta i suchajta jakie to zajebiste". Bo nie jest, i to słychać.


Dystrybucja Warwick - kijas - 03-22-2017

A ja się rzadko udzielam ostatnio ale tu się udzielę Wink nie widzę żeby kolega z Warwicka był natarczywy. Wręcz przeciwnie, odpowiada na pytania, sam pytałem o straplockj i dostałem odpowiedz na drugi dzień. Na pierwszej stronie wątku jest jasno napisane ze jest przedstawicielem dystrybutora wiec sprawa jest jasna. Z ostatnich postów najkonstruktywniej wypowiadał się Groza i w zasadzie wyczerpał temat - na zasadzie ze kto bogatemu zabroni kupić bas na W.


RE: Dystrybucja Warwick - UmrzyjOŚwicie - 03-22-2017

(03-22-2017, 09:31 AM)Basstard napisał(a):  I owszem, bardzo dziwi mnie wrzucanie takiego filmiku jako materiału promocyjnego i mówienie "paczta i suchajta jakie to zajebiste". Bo nie jest, i to słychać
Osobiście uważam, że sam WarwickPL działa strasznie na niekorzyść firmy, którą prezentuje. Piszę to po przeczytaniu tych kilku stron tej awantury. Osobiście nie miałem w rękach żadnego Warwicka i nie będę się wypowiadała ale nie jest to pierwsze miejsce w którym czytam, że są to gitary głuche, bez polotu i fatalne do miksowania. 
Wracam do mojej tezy, że WarwickPL działa na niekorzyść firmy którą reprezentuje. Oto cytaty:

Post #1663 "Burning, nie mam wszystkich możliwych kombinacji z Munnierem B) Trzeba szukać w internetach..." 

Poważnie? ja jako ewentualny klient słyszę stwierdzenie, że mam sobie poszukać argumentów na zakup produktu który sprzedawca wystawi? śmiech na sali...

Post #1673 "To tylko jedna z licznych demówek, nawet bardziej, wywiad z artystą. 

Więc ja bym tu nie doszukiwał się ukrytych detali i drugiego dna [Obrazek: icon_smile.gif]
Każdy materiał video wrzucony przez przedstawiciela marki na forum uważam i traktuję jako oferta kupna, nie wyobrażam sobie aby przedstawiciel handlowy udostępniał materiał, który nie spełnia pewnych wymogów i mówił: "to tylko takie nagranie, dajcie spokój" co dalej? nagrania koncertowe z telefonów komórkowych?
#1679 "Analogicznie:

BMW ma na liczniku 220 i Dacia Logan też, tylko Dacia Logan jest o 40000 tańsza. HAHA! debile z BMW nie wiedzą co robią... [Obrazek: icon_smile.gif]
To już w ogóle kuriozum... bez komentarza

#1682 "Natomiast, podejście Alfa znam i nie traktuje jego postów poważnie, ani oficjalnie, zwyczajnie gościu czasem tu zajrzy żeby się ponaśmiewać [Obrazek: icon_smile.gif]

Póki pojawiasz się tutaj jako WarwickPL a nie pod własnym imieniem i nazwiskiem, to powinieneś jako przedstawiciel, traktować każdy post każdego użytkownika poważnie i z powagą... To ja mam Cię takich rzeczy uczyć? ja nie przeszedłem żadnego szkolenia w ramach PR a widzę, że rozumiem więcej od gościa który zajmuje się tym na codzień

#1684 "Nie wiem, jak było kręcone, nie wiem czy któs pomyślał i zmienił struny czy nie. Różnie mogło być. Może nagrywali audio z komórki.

Mówię tylko, żebyś nie traktował jednego filmiku opiniotwórczo w stosunku do całej marki"
Jak ja bym był przedstawicielem firmy, która sprzedaje instrumenty to bym poprosił szefostwo o dokładne materiały reklamowe, poprosiłbym o informacje odnośnie sposobu nagrywania tych materiałów, jakich używają mikserów, mikrofonów wzmacniaczy czy nawet jakie buty noszą pracownicy odpowiedzialni za nagrywanie... a co do drugiej części to powiedz mi panie WarwickPL czego się spodziewasz? nie wiesz jak ludzie kręcą nosami? To już w waszej kwestii powinno leżeć to, aby każdy materiał, który tworzycie był najwyższej próby. Jeżeli ktoś podeprze się filmem który nie jest autoryzowany przez producenta to o tym mówisz: "Przepraszam ale nie wiem jak powstało to nagranie ponieważ nie zostało ono wykonane w naszym studio zgodnie z naszymi wymaganiami"


#1688"Nikt nie pisał że brzmią świetnie i są najlepsze na świecie" tak pisze przedstawiciel handlowy? :/

#1696"Aaaa no tak...Bailliemu na pewno źli Niemcy przystawili pistolet do głowy i kazali grać na Warwicku" 

Gdybym był Twoim przełożonym w firmie Warwick to za to jedno zdanie straciłbyś pracę Smile

Jak dla mnie osoba ukrywająca się pod nickiem WarwickPL robi piekną robotę tylko, że nie dla firmy którą reprezentuje.



RE: Dystrybucja Warwick - WarwickPL - 03-22-2017

UmrzyjOŚwicie, wybacz jeśli w jakikolwiek sposób czujesz się urażony. Masz rację. Nie ustrzegliśmy się tu od błędów.

Ten wątek powstał, w luźnym zamierzeniu do rozmowy o instrumentach i przekazaniu zaciekawionym osobom informacji.
Właśnie po to aby można było odejść od kołnierzykowej rutyny pisania na Pan i pogadać o instrumentach na luzie. Na drogę formalną bowiem zawsze jesteśmy otwarci mailowo czy przez portale facebookowe i zawsze możecie na nas liczyć z szybką odpowiedzią.

Widać musimy zmienić politykę i prowadzenie tego kanału. Co oczywiście uczynnimy.
Dziekuję za Twoje przemyślenia


RE: Dystrybucja Warwick - UmrzyjOŚwicie - 03-22-2017

Ja się nie czuję w żaden sposób urażony, nikt tutaj do mnie jeszcze żadnych agresywnych form nie stosował. Domyśliłem się, że charakter tego tematu ma być luźniejszy ale nie zmienia to faktu, że cały czas działacie pod banderą "WarwickPL" więc pewne konwencje muszą być zachowane. Luźna forma w porządku ale gdybym ja był przedstawicielem to nigdy nie sugerowałbym "przykładania broni do głowy" ponieważ Niemcy są na tym punkcie bardzo wyczuleni po historiach drugowojennych (a WWto przecież niemiecka firma). Pamiętałbym, że mimo wszytko ciągle reprezentujecie firmę której produkty chcę sprzedawać. Nie leciałbym też w drugą stronę, pisanie do siebie per ty na forum to nic strasznego a wręcz poprawia zażyłości między forumowiczami.
Niemniej ja nie jestem przedstawicielem handlowym i możliwe, że troszkę przesadziłem w swoim poprzednim poście (mógł on mieć lekko za mocny wydźwięk Big Grin) niemniej szeroko otwierałem oczy gdy czytałem poprzednie trzy strony. Do forumowiczów się nie czepiam, oni są tutaj prywatnie ale gdybym zobaczył przykładowo administratora, który bluzga na własnym forum również napisałbym o tym komentarz.