basscity.eu
Dystrybucja Warwick - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Dystrybucja Warwick (/thread-4265.html)



RE: Dystrybucja Warwick - herp - 11-05-2013

(11-05-2013, 04:11 PM)Dex napisał(a): A że mają lata praktyki za sobą i na sky wayu dobrze zabrzmią to czemu nie skorzystać... Smile


[Obrazek: ImpliedFacepalm.jpeg]


RE: Dystrybucja Warwick - Dex - 11-05-2013

(11-05-2013, 04:19 PM)mazdah napisał(a):
(11-05-2013, 04:11 PM)Dex napisał(a): A że mają lata praktyki za sobą i na sky wayu dobrze zabrzmią to czemu nie skorzystać... Smile

Sugerujesz, że instrumenty pokroju Dingwalla, Wala, Sadowsky, Mike Lull, Tobias, Ken Smith są robione dla amatorów i cieniasów żeby dać im szansę by zabrzmieć lepiej?

Oj co to to nie. Widziałem kilku basistów, którzy IMO potrafią świetnie grać a na Ken Smithcie wypadali mega kiepsko. Chodziło mi o to, że jak ktoś ma lata ćwiczeń za sobą, to i brzmienie ma w paluchach. Ktoś kiedyś wspominał (bodajże na basoofce), że Ścierański na jakiś warsztatach grał na sky wayu i brzmiał po swojemu.

Każdy ma swoje preferencje ale takie wciskanie kitu, że warwick jest wart tych pieniędzy jest stanowczo mocno słabe. Z obecnych endorserów jedynie Hellborg wg mnie utrzymał kwintesencję swojego brzmienia. TM Stevens lepiej brzmiał na Corcie itd.


RE: Dystrybucja Warwick - mazdah - 11-05-2013

Dex...
Czy gdybyś był spełnionym basistą, żył tylko z muzyki, realizował się i odnosił sukces w każdym projekcie z jaki się weźmiesz, miał na koncie kilkanaście płyt (w tym złote, platynowe), kilkadziesiąt hitów, stać by Cię było kilka mieszkań na całym świecie, kilkanaście samochodów, jacht, własne studio nagrań, miałbyś w kolekcji kilkaset instrumentów - tak dla zabawy...
Czy zrezygnowałbyś świadomie ze swojego wypracowanego latami brzmienia i zamienił swój ulubiony instrument na gorzej brzmiący bas tylko dlatego, że jakiś łysiejący poczciwy grubasek z Niemiec zaproponowałby Ci za to jakieś wątpliwe profity?


RE: Dystrybucja Warwick - WarwickPL - 11-05-2013

(11-05-2013, 02:50 PM)bassbubek napisał(a): Basstard ! To co tutaj robi Warwick Pl jest niczym innym jak "Name Dropping" i myleniem przeciwnika , mamy do czynienia z professional salesmanem , ktorego zadaniem jest reklamowac i sprzedawac produkt. Jakiekolwiek dyskusje na temat tegoz produktu sa absolutnie z jego punktu widzenia nie do zaakceptowania. To nie jego zadanie.
To , ze Twoje doswiadczenie mowi Ci o slabszym brzmieniu woskowanych basow nie ma dla niego znaczenia. Rowniez nie ma znaczenia , ze moje doswiadczenie mowi to samo tak jak nie jest istotne , ze Alfik nagrywajac setki basow przez lata rowniez zauwazyl ta prawidlowosc. Nawet to , ze Michael Tobias w pracy "Quest for Tone" pisze o tym problemie , nie ma znaczenia. WarwickPL ucina calosc , podajac jako przyklad jakies abstrakcyjne doswiadczenie , podparte "duzym nazwiskiem " znanym w branzy. Jeszcze mydli oczy , ze wosk Warwicka ma wiecej zawartosci wosku pszczelego niz wosk pszczeli konkurencji , ktorego najszlachetniesze odmiany sa tansze od tego warwickowskiego specyfiku. Najsmieszniejsze , ze Warwick go nawet nie produkuje a kupuje wlasnie u konkurecji ladujac w swoje puszki z dumnym napisem "Warwick" i poleceniem , zeby raz w tygodniu wcierac ten specyfik w basidlo. Wspomniec jeszcze nalezy , ze wosk nie chroni drewna w wystarczajacy sposob.Drewno potraktowane woskiem chlonie wilgotnosc z powietrza w o wiele wiekszym stopniu niz bas lakierowany. Rowniez dlatego brzmienie takiego basu moze tracic na jakosci.

Zaczne od tego w czym się z Tobą zgodzę.. Rzeczywiście wykończenie woskiem, słabiej zabezpiecza instrument, i nikomu nie mówimy, że to jedyne słuszne święte wykończenie. Oferujemy też inne. Naszym zdaniem jest ono bardzo wartościowe, bo pozwala instrumentowi zabrzmieć prawie tak, jakby w ogóle nie miał wykończenia. Naszym zdaniem instrument ma wtedy najbardziej naturalne brzmienie, prawdziwy sound of wood - najwięcej sustainu oraz góry, przy materiałach które my stosujemy tak jest. Co kto lubi. Był u nas basista zespołu Accept (może już nie będę rzucał nazwiskami) który był przyzwyczajony do konkurencyjnych instrumentów. Dostał instrument w oil finish - powiedział, że mu się brzmienie nie podoba, jest za jasne itp, itd. Dostał polakierowany i był zachwycony, powiedział, że właśnie o to mu chodziło.

Wcale też nie napisałem, że Pan Michael Tobias, nie ma racji, że nie było jak opisał. Tylko, czy miał instrument zbudowany z tych samych materiałów, co nasz instrument używany podczas opisanego przeze mnie eksperymentu? czy miał taki sam osprzęt? tego nie wiem. Wiem jak było w naszej fabryce. My wszystko nagraliśmy porównaliśmy w takiej konfiguracji jaką mieliśmy, i otrzymaliśmy wyniki o jakich tu napisałem. Być może ktoś może mieć zupełnie inny instrument i otrzymać inne wyniki, tego nie wiem.

Co do wosku, jeśli siedzisz lepiej w temacie i nie wcisną Ci w sklepie byle czego - też dobrze, nikomu nie każemy używać naszego wosku, być może kupisz tańszy i będzie równie dobry. My jedynie mamy pewność, że nasz jest najwyższej jakości i możemy dać gwarancję, że nic się z instrumentem złego nie stanie jeśli będziesz używał naszego wosku. Wcale nie wykluczamy, że możesz gdzies dostać dobry wosk i być może taniej niż u nas.

My niczego nikomu, nie narzucamy. Wiele kwestii, jeśli chodzi o brzmienie to kwestia smaku. Nie jesteś fanem Warwicka - ok, szanujemy to, i zdajemy sobie sprawę, że nie podpasujemy każdemu.

Jeśli chodzi o endorserów - to naprawdę nie są biedni ludzie!!! Naprawdę wydaje się Wam, że to osoby które tylko patrzą jak włożyć cokolwiek do portfela.. Że nagle przyszedł Warwick z umową i postawił ich finansowo na nogi? To dlaczego zamawiają w naszym customshopie kolejne instrumenty? dla zabawy? bo ich nie lubią? Dlaczego nie pójdą do innej firmy, która zrobi im taniej i lepiej? Przecież mają już instrument który mają w umowie, po co im następne? przepraszam, mam pełen szacunek do Was, ale te zarzuty mnie odrobinę bawią..

Co do Fodery i ich suszenia drewna z paru stron wstecz - ok.. chylę czoła.. tylko jeszcze bylbym ciekaw, czy kupują drzewo w całości, tak jak to my robimy i czy mają tak jak my całkowitą kontrolę nad procesem suszenia drzewa?

Pozdrawiam


RE: Dystrybucja Warwick - herp - 11-05-2013

(11-05-2013, 04:59 PM)WarwickPL napisał(a): Co do Fodery i ich suszenia drewna z paru stron wstecz - ok.. chylę czoła.. tylko jeszcze bylbym ciekaw, czy kupują drzewo w całości, tak jak to my robimy i czy mają tak jak my całkowitą kontrolę nad procesem suszenia drzewa?

Pozdrawiam

Pan pyta, ja odpowiadam, zamawiają w całości:


11:50


RE: Dystrybucja Warwick - MrPapaBear - 11-05-2013

Ja nie wiem z każdą taką dyskusją mam coraz większy dystans do doświadczenia, którym się i innych tak chwalą coponiektorzy. Możesz ograć wszystkie graty świata ale jak jesteś zamkniętym bubkiem, który zatyka oczy i uszy i tupie krzycząc "nananana" bo twoja banka pęknie od odmiennej opinii to nikt cię poważnie brał nie będzie. Do tego zacięcie i agresja przy gnebieniu firmy, za którą nie przepadamy podczas gdy nawet polowy tej energii nie poświęcamy na szerzenie miłości do rzeczy, które są dla nas? Wyczuwam poważne problemy ze sobąSmile


RE: Dystrybucja Warwick - yarzenioova - 11-05-2013

Moge tylko powiedziec ze popieram reakcje Mazdy.Z tego co widze kulture wypowiedzi trzyma najlepiej osoba ktorej slowa sa tu deprecjonowane najbardziej WarwickPL.Wiem ze pracujesz tu na wizerunek firmy,ale serio szacunek za opanowanie nerwow przy tym co pisze np bassbubek.
Alfik jest tylko jednym realizatorem dzwieku w Polsce i branie jego slow jako jedynej prawdy popartej doswiadczeniem na tym forum jest jak wierzenie w to ze Basstard wie wszystko o zmianie brzmienia basu przy roznych rodzajach wykonczen.


RE: Dystrybucja Warwick - Tommi - 11-05-2013

I od tej wypowiedzi proponuję porzucić swoje nerwy, nienawiść i zaciekłość.


RE: Dystrybucja Warwick - Basstard - 11-05-2013

Oj tam, zaraz nerwy i nienawiść. Jestem jedynie aroganckim, przeświadczonym o swojej racji kutasem, nie ma we mnie nienawiści Tongue


RE: Dystrybucja Warwick - WarwickPL - 11-05-2013

@herp chylę czoła ponownie. Masz rację.. to obecnie bardzo duża rzadkość.

Dzięki ale prywatnie zachowałbym się tak samo.. z natury jestem bardzo opanowany i nastawiony do ludzi pokojowo (chociaż oczywiście, są wyjątki Smile ). Zresztą bassbubek, nie napisał znów nic przesadnie obraźliwego, po to jest forum, żeby wymieniać poglądy Smile Tak jestem tu służbowo, choć nie tylko bo forum jest bardzo ciekawe, i niesamowicie emocjonujące, przez co wciąga Smile Teraz jestem po pracy, a mimo wszystko mam ochotę tu wejść Smile zresztą, nikt w żaden sposób nie nadzoruje tego co piszę, nie wiem, czy w innym wypadku zdecydowałbym się żeby tu być.. Zaufali mi, nie wiem czy chcieli, czy po prostu nie mieli wyjścia - wszystko jedno Tongue

A jesli chodzi o basstarda, to naprawdę mam do czlowieka ogromny szacunek i jestem pod dużym wrażeniem jego reakcji i sposobu postrzegania różnych spraw. Muzycznie dzieli nas ogromna przepaść, jeśli chodzi o upodobania, zwłaszcza brzmieniowe i zdaję sobie sprawę, że najprawdopodobniej nigdy nie zostanie naszym klientem Smile ale widać, że jest po prostu nie głupi.. ma swoje zdanie i odwagę, żeby je wyrazić. Pewnie jeszcze nie raz będziemy się spierać, ale miło wiedzieć, że przynajmniej jest z kim! Smile


RE: Dystrybucja Warwick - Basstard - 11-05-2013

Jest mi ogromnie miło (i muszę przyznać, że jestem zaskoczon) - Twoja kultura dyskusji również trafia mi do przekonania, choć reprezentujesz firmę, którą niezbyt uważam. I jeśli chodzi o wiesła to raczej Waszym klientem nie będę - chyba, że zrobicie kiedyś pasywnego obrzyna z tradycyjnych drewien, z pełnowymiarowym korpusem i prawdziwym mostkiem do headlessa a nie gitarowymi kluczykami jak w Kapralu Nobbym, yyyy, tzn. Nobbym Meidlu, i to wszystko za normalne pieniądze. Ale się nie zapowiada, więc pozostanę prze Waszych najtańszych strunach, na których z powodzeniem gram sztuki. I na jedną z nich właśnie wybywam. Wy tu sobie gadajcie a ja jadę nakurwiać szanty na Alembicu Tongue


RE: Dystrybucja Warwick - yarzenioova - 11-05-2013

A ja na taniej podrobie Mayo Little Lamb Maruszczyka.Smile Jezu pisze na forum a Pike wisi mi na pasku.Rzucam smartfona.Na razieBig Grin

Alembic vs Mensinger teraz przynajmniej wiadomo kto gra z orkiestra a kto domuTongue A co do Warwicka.No fajne basy ale mnie nie stac,a jakby bylo...to kupilbym Alembica na allegroSmile


RE: Dystrybucja Warwick - WarwickPL - 11-05-2013

oj, grzeszycie, grzeszycie, dzisiaj pogram w Waszej intencji na moim maleństwie Warwick BC20, a jutro idę do firmy, biorę Thumba odegram długą litanię za Was na przesterze do basu Source Audio, żebyście nie przepadli z kretesem. Jeszcze możecie się nawrócić, Warwick Wam wybaczy Smile


RE: Dystrybucja Warwick - abc123 - 11-05-2013

na forum sa tez fani marki, wiec spokojnie (pomijajac fakt, ze usilnie mi nie chciales sprzedac duncana do mustang basa...)


RE: Dystrybucja Warwick - Doman - 11-05-2013

(11-05-2013, 08:09 PM)WarwickPL napisał(a): oj, grzeszycie, grzeszycie, dzisiaj pogram w Waszej intencji na moim maleństwie Warwick BC20, a jutro idę do firmy, biorę Thumba odegram długą litanię za Was na przesterze do basu Source Audio, żebyście nie przepadli z kretesem. Jeszcze możecie się nawrócić, Warwick Wam wybaczy Smile

Jaki Thumb? chytry