basscity.eu
Słuchawki - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Słuchawki (/thread-52.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


RE: Słuchawki - yarzenioova - 06-22-2015

(06-21-2015, 07:17 PM)beatdeath napisał(a): Przejżałem ten temat i powtarzają się konkretne modele słuchawek, ja nie wiem jednej rzeczy tylko.
Nie wiem jaka miałaby to być konstrukcja. Słuchawki kupuje tylko do gry na basie. Na pewno nauszne, ale zamknięte czy półotwarte? Jak już się naucze kawałka to gram go razem z YT załóżmy, czy z zamkniętymi usłysze to co leci na wieży stereo? A z drugiej strony wolałbym nie słyszeć suchego basu jak np. uderzanie o struny przy klangu, więc czy półotwarte się nadają?

A nie lepiej zainwestować w jakąś Pandorę używaną z wejściem AUX in i słuchawki nauszne czy półotwarte czy zamknięte? Granie z wieżą trochę mało się sprawdza, sam testowałem kiedyś dziwne patenty typu granie z POD Bass na sluchawkach nausznych i douszne sluchawki pod spodem z yt z komorki. Czasem warto zainwestowac w jakis wzmacniacz sluchawkowy czy jakas Pandore zeby sobie ulatwic zycie.

Jak chcesz slyszec bas ze slapu nie slyszac strun to kupuj jakies nikle, dobrze miec ciemne drewno i dobry sygnal w basie. Moj Maruszczyk na klonie dzwoni mocno jak ma nowe struny, wiec bede je slyszal zawsze w sluchawkach, SR slychac tylko z sluchawek taki ma sygnal z elektroniki, ze struny sie nie przebijaja na sucho, poza tym ma podstrunnice z palisandru ktora nie jest az tak jasna.


RE: Słuchawki - beatdeath - 06-22-2015

(06-22-2015, 08:55 AM)yarzenioova napisał(a): A nie lepiej zainwestować w jakąś Pandorę używaną z wejściem AUX in i słuchawki nauszne czy półotwarte czy zamknięte? Granie z wieżą trochę mało się sprawdza, sam testowałem kiedyś dziwne patenty typu granie z POD Bass na sluchawkach nausznych i douszne sluchawki pod spodem z yt z komorki. Czasem warto zainwestowac w jakis wzmacniacz sluchawkowy czy jakas Pandore zeby sobie ulatwic zycie.

A co ta Pandora (wiem co to za sprzęt) miałaby robić w tym momencie? Bo właśnie nie wiem jak pogodzić granie na słuchawkach i granie z podkładem z YT. Bo przecież nie puszczę basu i podkładu na jedne słuchawki.


RE: Słuchawki - bartoshek - 06-22-2015

(06-22-2015, 09:09 AM)beatdeath napisał(a): Bo przecież nie puszczę basu i podkładu na jedne słuchawki.

Nie będzie problemu. Na dobrą sprawę podłączasz bas do kompa, zapinasz jakiegoś VST freewarowego ampsima i voila!





RE: Słuchawki - yarzenioova - 06-22-2015

Kupujesz kabelek mini jack - mini jack i Pandore, wpinasz smartfona w wejscie AUX in w Pandorze, na smartfonie wlaczasz yt, wlaczasz tryb AUX in w Pandorze i grasz do podkladu z yt. Pandora basowa, ta szara ma jeszcze wycinanie pasma basu, wiec tę warto kupic jak znajdziesz, na gitarowej nie ma tego (ja mam niebieska).


RE: Słuchawki - Maciejeq - 06-22-2015

(06-22-2015, 08:55 AM)yarzenioova napisał(a): Jak chcesz slyszec bas ze slapu nie slyszac strun to kupuj jakies nikle, dobrze miec ciemne drewno i dobry sygnal w basie. Moj Maruszczyk na klonie dzwoni mocno jak ma nowe struny, wiec bede je slyszal zawsze w sluchawkach, SR slychac tylko z sluchawek taki ma sygnal z elektroniki, ze struny sie nie przebijaja na sucho, poza tym ma podstrunnice z palisandru ktora nie jest az tak jasna.
Daj mi kontakt do swojego dilera, NALEGAM!!!!



RE: Słuchawki - yarzenioova - 06-22-2015

Gościu to w dużym uproszczeniu jest napisane i o to chyba chodziło w pytaniu. Nie wyeliminujesz całkiem dzwieku strun uderzajacych o podstrunnice, w sluchawkach pół otwartych. Moj SR jest ciemniejszy i mniej slychac dzwiek strun niz w Maruszczyku, ktory ma klonowa podstrunnice, i struny glosno sie odzywaja w nim na sucho. Mozna te metaliczne dzwieki jakos niwelowac, calkiem sie ich nie ubije.


RE: Słuchawki - Maciejeq - 06-22-2015

To rozwijaj te uproszczenia, bo wychodzi bełkot jak za czasów jb90 Smile


RE: Słuchawki - beatdeath - 06-23-2015

Przyjechały do mnie Superlux 681 Evo i... słuchawki jak słuchawki. Nie powaliły mnie po tym jak się przesiadłem ze słuchawek do komputera za 10zł...

Ale zasadnicze pytanie dlaczego tak cicho grają? Na kompie ok. Mogę sobie głośnośc dostosować na YT i gra jak chce. Ale na dwóch multiefektach Boss Me20B i Boss GT-6B grają cicho. W GT-6B można podkręcić output level i tak też zrobiłem na maksa - słabo było słychać nawet przy slapie. Dałem na bypass, to samo.

W ME20B to samo. Na piecu nie wspominam, bo to jakaś nieciekawa produkcja volume ustawione w nim, które dobrze buczy normalnie, na słuchawkach prawie nic.

Edit:

wezmę wieczorem od dziewczyny stare AKG 26P, które dobrze mi służyły i dobrze grały i porównam, bo aż mi się wierzyć nie chce.


RE: Słuchawki - bartoshek - 06-23-2015

Impedancja 32 Omy, trzeba to czymś sensownym napędzić


RE: Słuchawki - quniq - 06-23-2015

32Ohm to najbardziej typowa impedancja dla słuchawek, bez przesady, to można napędzić czymkolwiek. Wink Na początek sprawdź przejściówkę z dużego na małego Wacka. Ja nie miałem problemów z GT6B. Fakt, że nie był to najsilniejszy sygnał, ale na pewno nie musiałem wytężać słuchu. Ewentualnie masz słabe słuchawki...


RE: Słuchawki - beatdeath - 06-23-2015

(06-23-2015, 12:24 PM)quniq napisał(a): 32Ohm to najbardziej typowa impedancja dla słuchawek, bez przesady, to można napędzić czymkolwiek. Wink Na początek sprawdź przejściówkę z dużego na małego Wacka. Ja nie miałem problemów z GT6B. Fakt, że nie był to najsilniejszy sygnał, ale na pewno nie musiałem wytężać słuchu. Ewentualnie masz słabe słuchawki...

Bo to temat o słuchawkach, dopiero co je zakupiłem, na bossie GT6B lub ME20B testuje te słuchawki Smile
Mam dwie przejściówki, swoją i co dostałem ze słuchawkami, różnicy brak.

Gram na Preclu Reissue 62, może minimalnie głośniej jest na basie aktywnym, ale spodziewałem się czegoś innego. Powinienem mieć możliwość ściszenia słuchawek, a nie żeby w głośności na maksa mi jeszcze cicho było.

Czyli wymiana ich na AKG K99 nic nie da, bo impredancje mają tą samą 32 Ohm i grać głośniej nie będą?




RE: Słuchawki - yarzenioova - 06-23-2015

Ze sluchawkami tak moze byc, ze sa za ciche. Ja mialem jakies Philipsy ktore kupilem wlasnie do cwiczenia na basie i bylo tak ze Pandora i bas byly na maks a slychac bylo slabo. Potem zamowilem Sennheisery jakies za 100zl i nie dosc ze sa klarowniejsze to tez duzo glosniejsze i teraz raczej sciszam sprzety. Nie wiem jak ze specyfikacjami i impendancja, ale problem chyba czesty jak sie nie kupuje wlasciwych, dobrych studyjnych sluchawek.


RE: Słuchawki - Kotwa - 06-23-2015

(11-12-2014, 08:28 AM)Hubert napisał(a):
(11-10-2014, 06:52 PM)Andrzejoff napisał(a): Odkopuję! Smile

Szukam jakichś w miarę spoko słuchawek w cenie +/- 100PLN. Zastanawiam się nad Koss Porta Pro, ale może jest coś innego wartego polecenia? Douszne tez mogą być, ostatnio sporo jeżdżę na rolkach i łyżwach i takie klasyczne mogą być niepraktyczne.

Help!

Porta Pro + nowy kabelek od Pinia i masz nieśmiertelne słuchawki Smile

ktoś wie, czy Pinio dalej kabluje słuchawki?


RE: Słuchawki - Maciejeq - 06-23-2015

(06-23-2015, 05:10 PM)Kotwa napisał(a):
(11-12-2014, 08:28 AM)Hubert napisał(a):
(11-10-2014, 06:52 PM)Andrzejoff napisał(a): Odkopuję! Smile

Szukam jakichś w miarę spoko słuchawek w cenie +/- 100PLN. Zastanawiam się nad Koss Porta Pro, ale może jest coś innego wartego polecenia? Douszne tez mogą być, ostatnio sporo jeżdżę na rolkach i łyżwach i takie klasyczne mogą być niepraktyczne.

Help!

Porta Pro + nowy kabelek od Pinia i masz nieśmiertelne słuchawki Smile

ktoś wie, czy Pinio dalej kabluje słuchawki?

Myślę że tak, ale to Pinio - zajmuje się tym w wolnym czasie Wink Anyway, Pinia polecam wszystkimi kończynami!


RE: Słuchawki - miklo - 06-23-2015

Panowie - ala sama impedancja niewiele mówi o tym, czy w słuchawkach będzie głośno. Każdy przetwornik ma inną skuteczność, dlatego przy tej samej impedancji jedne będą głośne bardzo, a inne ledwo ledwo Wink