basscity.eu
Słuchawki - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Słuchawki (/thread-52.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40


RE: Słuchawki - Fab - 03-16-2020

Potrzebuje tanich, ale nie na maksa padlowatych sluchawek do cwiczenia na basie. Nie chce zeby jakos mocno przeklamywaly. 
Raczej w strone 'cieplych' - niz srodkowo wysokich. 

Raczej nie zamkniete, nie musza izolowac. Maja byc wygodne.

AKG K77 czy HD 662 Evo?

Duzo polecen na HD 665 ale wygladaja troche jak budowlane i juz mnie glowa boli.


RE: Słuchawki - PHANTOM - 03-16-2020

Te superluxy w ogóle nie brzmią. Wygodne tak jak mówisz- boli od patrzenia na nie. Mam jakby co. Obczaj takstary 82 pro. Mega wygodne i dobrze brzmia


RE: Słuchawki - Fab - 03-16-2020

To dosc mocno sprzeczne sa te opinie na temat Superluxow widze... Z tym, ze ten budzet jest mocno smieszny i za duzo wymagac nie moge chyba.


RE: Słuchawki - PHANTOM - 03-16-2020

Sorki. Pomyliłem superluxy z seria 665. Ale te evo tez mam. Rozwaliły się po roku grania. Ja jestem już za stary na aż tak budżetowe sprzęty. Lepiej dołożyć stówkę i nie denerwować się na każda myśl o użytkowaniu jch


RE: Słuchawki - Fab - 03-16-2020

A jak Ci te Evo graly?


RE: Słuchawki - PHANTOM - 03-16-2020

Ok. Tylko tez średnio wygodne.


RE: Słuchawki - ANTonio - 03-16-2020

(03-16-2020, 07:39 AM)Fab napisał(a): Potrzebuje tanich, ale nie na maksa padlowatych sluchawek do cwiczenia na basie. Nie chce zeby jakos mocno przeklamywaly. 
Raczej w strone 'cieplych' - niz srodkowo wysokich. 

Raczej nie zamkniete, nie musza izolowac. Maja byc wygodne.

AKG K77 czy HD 662 Evo?

Duzo polecen na HD 665 ale wygladaja troche jak budowlane i juz mnie glowa boli.

mam co najmniej 8 lat te AKG i nigdy mnie nie zawiodły. Generalnie mają trochę bułę w brzmieniu moim zdaniem.

Emotka_2755


RE: Słuchawki - mazdah - 03-16-2020

A co z Koss Porta Pro?


RE: Słuchawki - Fab - 03-16-2020

Wjechalem w AKG K77. Powinno wystarczyc na moje potrzeby.


RE: Słuchawki - Mateusz - 03-16-2020

a ja troche z innej strony uderze, ale mysle ze bedziesz zadowolony


KZ ZSN pro i nakladki z memoryfoam


RE: Słuchawki - Fab - 03-16-2020

Dziekowac, jak sie K77 nie sprawdza to obczaje temat.


RE: Słuchawki - pyetya - 02-19-2021

Popatrzyłem ostatnio na swoje wysłużone Superluxy HD681 i pomyślałem, że niegłupim pomysłem będzie kupienie nowych słuchawek. Superluxy kupiłem jakoś w 2012 i choć na początku trochę wkurwiała mnie ostra górka, to ponieważ reszta była bardzo spoko to jakoś doszliśmy do porozumienia. Słuchawki przeżyły ze dwa siadania na nie dupą, najeżdżanie fotelem na kabel i upadki - dalej grają i działają, choć pady ze starości popękały. Super wygodne. No może ciut brakowało im czasem basu, ale niewiele. To wszystko za 85pln w warszawskiej Pasji.

Na audiofanatyk.pl w polecanych znalazłem słuchawki ISK HP 580, określone jako Superluxy HD681, ale bez ich wad - więcej basu, za to bez chamskiej górki a w bonusie ciut lepsze wykonanie. Patrzę na cenę - 79pln, w 2021 - mniej niż SL w 2012, kupno nowych padów do SL wyszłoby pewnie podobnie.

I tak słuchawki są już u mnie. Wykonanie faktycznie ciut lepsze (pady, kabel), basu więcej (aż nie wiem czy ciut nie za dużo), chamskiej górki nie ma, może nieco bardziej nosowa. Na razie nie mogę się jeszcze przyzwyczaić, ale daję im szansę.

Macie jakieś doświadczenia z tym modelem? Myślałem jeszcze o Superluxach HD330 albo AKG240mkII. Warto dopłacać? Mogę jeszcze zwrócić (kupowane wysyłkowo). Intuicyjnie AKG nie będą grały 3 razy lepiej Wink


RE: Słuchawki - tapczan - 02-20-2021

Akg240 vs hd681 - mam porównanie bezpośrednie. HD mają zauważalny midscoop i są fajniejsze do casualowego słuchania muzyki ale mają mniej wygodne poduszki z mniej oddychającego materiału. Akg w porownaniu brzmią sucho ale też bardziej szczegółowo, lepsze miksy mi na nich wychodzą niż na HD.


RE: Słuchawki - MrPapaBear - 02-20-2021

Przy AKG k240 można się bardzo zdziwić, pierwszy odsłuch po przesiadce z kilku tańszych przebasowionych słuchawek (w tym AKG k44) to było "co do chuja? Gdzie jest bas?". Ale się szybko przyzwyczaiłem i teraz nie wyobrażam sobie słuchać na takich z podbitym basem.

Według mnie warto, idealny stosunek ceny do jakości, siedzę w nich cały dzień i nawet usnąć w nich potrafię więc wygodne też są. Zwłaszcza tak jak Tapczan mówi przy miksowaniu, nie musisz brać poprawki na charakterystykę odsłuchu bo jest niemal zupełnie płaska.

Wierz mi, też myślałem że ne będą grały 3x lepiej od takich poniżej 100pln ale grają i warto dopłacić.


RE: Słuchawki - pyetya - 02-20-2021

Hm na razie robię sobie testy porównawcze. Co do wykorzystania - głównie słuchanie muzy (metal (death, death/black, heavy), rock, jazz, elektronika. Więc dość szeroko. Miksów regularnie nie robię, od wielkiego dzwonu coś nagram. Patrzyłem jeszcze raz na ceny padów (welurowe chyba powinny nieco "odbasowić" ISKi) i vs cena samych słuchawek to jakiś żart.