basscity.eu
Ashdown Engineering B-HOOD - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Ashdown Engineering B-HOOD (/thread-6068.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Ashdown Engineering B-HOOD - mazdah - 12-13-2014

Ashdown to niewielka, około 15-osobowa firmaa, zainspirowana rodowym nazwiskiem żony założyciela - Marka Goodaya, fana wzmacniaczy i motoryzacji.
Logo z plakietką Austina-Hayleya zna chyba każdy basista na świecie. Sam Mark to przesympatyczny facet, który na maile odpisuje w ciągu 5 minut - praktycznie o każdej porze dnia i nocy. Prócz fizia na punkcie wyścigowych aut, ma fioła na punkcie wzmacniaczy: konstruując na przykład pierwszy na świecie, w pełni cyfrowy, programowalny head z końcówką pracującą w klasie D. Chociaż większość z nas zna głównie klepane w chinach MAGi, to sam head-chief najbardziej lubi ręczne składanie wzmacniaczy w swoim domu: urodzinowego ABMa dla Johna Entwistle kończył o 2 w nocy żeby zdążyć z prezentem na czas.

Firma po perypetiach z fabrykami chińskimi i nieudaną przygodą z fabryką w USA wróciła do Anglii, w międzyczasie zatrudniając lampowego guru z Green i Matamp - Dave'a Greena. Dzięki temu Ashdown jest w stanie zalać opanować wzmacniaczy lampowych, dając basistom do wyboru lampowe wzmacniacze o mocach 15, 30, 100, 200, 300 i 400W, rozszerzając jednocześnie ofertę wzmacniaczy hybrydowych.

http://ashdownmusic.com/

Common law:
1. Niezbędne do otrzymania numerka w B-hoodzie jest posiadanie sprzętu firmy Ashdown, najlepiej potwierdzone zdjęciem w temacie.
2. Numerki na wniosek w PW albo w poście.

Zapraszam do wrzucania zdjęć, dzielenia się wrażeniami, opiniami, krytyką.

Ashdown Engineering B-Hood Assembly:
1. mazdah, The Mayor. Sprzęt: Little Bastard # 56.
2. warstadt. Sprzęt: Ashdown 550 Spyder, kolumny Ashdown VS-115 i VS-212.
3. Dex. Sprzęt: Ashdown ABM 500 EVO II.
4. ralf-p. Sprzęt: Ashdown Little Giant 1000 + MAG 414T.
5. Poisoned. Sprzęt: Ashdown ABM Evo II
6. bartoshek. Sprzęt: Little Giant
7. paka. Sprzet: ABM 500 Evo II z podpisem Marka Goodaya Wink
8. Husky. Sprzęt: MAG C410T-300
9. RPA
10. Uboot. Sprzęt: ABM 610.
12. nomad. Sprzęt: ABM-500.


Gdyby nie obecność kilku szacownych marek (Warwick, Spector, Gallien-Krueger) byłby to najczęściej hejtowany B-Hood na forum. A tak to trzeba się zadowolić miejscem poza podium Wink

Zaczynam!

Zaprojektowany przez Dave'a Greena, jeden z limitowanej serii 100 sztuk wyprodukowanych w 2010 roku w UK.
Ashdown Little Bastard no. 56:

[Obrazek: 2014-12-11221732_zps1f9027cd.jpg]
[Obrazek: 2014-12-11221724_zps808284e9.jpg]
[Obrazek: 2014-12-11221650_zpsdbb7f4a0.jpg]

Łaziłem w koło niego, łaziłem i wyłaziłem Big Grin Na właściciela czeka jeszcze 200W Drophead:
[Obrazek: 2014-12-11154201_zpsf0469a3b.jpg]
[Obrazek: 2014-12-11155004_zpscca895b4.jpg]
[Obrazek: 2014-12-11155010_zpsd94e7a5e.jpg]



RE: Ashdown Engineering B-HOOD - warstadt - 12-13-2014

Ale jaja - jak na wiosnę pytałem w swoim wątku, czemu na basscity hejtuje się Ashdowna i nie ma on swojego B-Hooda, nawet nie przypuszczałem, że takowy powstanie mrgreen

Wnioskuję o numerek 2 - Ashdown 550 Spyder, kolumny Ashdown VS-115 i VS-212. Na zdjęciu 212, bo 115 tylko na koncerty wyciągam.

[Obrazek: ozVzdi.jpg]

Ashdown forever!



RE: Ashdown Engineering B-HOOD - mazdah - 12-13-2014

Tak jakoś wyszło. Zobaczymy tylko czy B-HOOD nie będzie dwuosobowy Wink

EDYTA: Jak masz poustawiane prztyczki domyślnie - dół czy góra?
EDYTA2: Mark już mi odpisał. Góra.


RE: Ashdown Engineering B-HOOD - Dex - 12-13-2014

Numerek 3 z Ash abm evo II 500 Smile

[Obrazek: _DSC0859.JPG]

Ale ta paczka była tragiczna Smile


RE: Ashdown Engineering B-HOOD - obserwacja - 12-13-2014

Daje radę na a nawet lepiej
[Obrazek: 1623e5s.jpg]


RE: Ashdown Engineering B-HOOD - ralf-p - 12-13-2014

[Obrazek: 267687_1661095545872_8219450_n.jpg?oh=b3...80205bee3c]

To i ja się wpiszę Tongue
Ashdown Little Giant 1000 + MAG 414T
Emotka_2755


RE: Ashdown Engineering B-HOOD - mazdah - 12-13-2014

Dex, Warstadt - jak najszybciej foty Smile
Obserwacja - nie tylko Rafał, ale i Guy Pratt, swego czasu Roger Waters, John Entwisle Timm C...
Ralf, masz bufor w tym Giancie? Czy nie ma problemu z sygnałem? Kurde chyba muszę dokupić paczkę do BastardaWink


RE: Ashdown Engineering B-HOOD - ralf-p - 12-13-2014

(12-13-2014, 10:39 PM)mazdah napisał(a): Ralf, masz bufor w tym Giancie? Czy nie ma problemu z sygnałem? Kurde chyba muszę dokupić paczkę do BastardaWink

bufor ? problemy z sygnałem ? pierwsze słyszę Big Grin działa bez zarzutu Smile
Emotka_2755


RE: Ashdown Engineering B-HOOD - Marcin S - 12-14-2014

dołączam, zdjęcia wrzucę niebawem. ABM evoII 500 i paczka ABM410. Nie wiedziałem o fascynacji pana Goodaya wyścigowymi autami, ale widziałem blachy BA55 AMP na jego pasku w tedeiku Wink


RE: Ashdown Engineering B-HOOD - mazdah - 12-14-2014

Ma kilka naprawdę odjechanych aut, którymi od czasu do czasu lubi się rozbijać - także na wyścigach Wink
Wrzucać foty panowie, wrzucać! Smile

Ralf - ktoś wspominał chyba nawet tu, że preamp wysyła za słaby sygnał na końcówkę i modyfikował. Chyba nawet firma podwchwyciła ten patent? Jak ktoś wie to proszę o objaśnienie Smile


RE: Ashdown Engineering B-HOOD - Poisoned - 12-14-2014

Numerek proszę. Wink

Ashdown ABM Evo II

[Obrazek: wDFzdJ.jpg]


Hejt to zaszłość ze ś.p. forum WD, na szczęście zanikający na Basscity.
Co więcej hejt moim zdaniem mocno nieuzasadniony - trudno znaleźć na tyle przyzwoicie brzmiący sprzęt w tak zajebistych cenach, w jakich chodzą używki Ashdownów.





RE: Ashdown Engineering B-HOOD - Alfik - 12-14-2014

Nie bardzo wiem, kto na tym forum hejtuje ashdowna....
Bardzo solidnie brzmiące graty, na których da się sporo ukręcić.

O ile pamiętam... to właśnie na tym lepszym dawnym WD forum panował hejt na ashdowna i snobizm na plastikowo brzmiące wynalazki i NTB naszpikowane masą niepotrzebnych gałeczek preampików i innych gówienek z czym bardziej egzotycznego, ale za to głuchego drewna tym lepiej..


RE: Ashdown Engineering B-HOOD - bartoshek - 12-14-2014

(12-14-2014, 09:48 AM)mazdah napisał(a): Ralf - ktoś wspominał chyba nawet tu, że preamp wysyła za słaby sygnał na końcówkę i modyfikował. Chyba nawet firma podwchwyciła ten patent? Jak ktoś wie to proszę o objaśnienie Smile

A dziękuję, to właśnie ja mrgreen

W Lg350 są następujące myki:
- preamp jest średniej czułości. W trybie passive nie ma opcji clipowania wejścia normalnym, pasywnym basem
- preamp ma słaby sygnał wyjściowy. Tj. użyteczne głośności zawierają się w przedziale 75-100% Vol. Co ciekawe, nawet zdrowe napieprzanie przy vol na maksa i podbiciu dołu nie powodowało clipowania końca mocy.

Dalsza ciekawostka - wpiąć preamp w return pętli, odkręcic - voila, mamy nasze 350 W mrgreen

Ja problem drugi rozwiązałem poprzez dodanie bufora na TL071 pomiędzy płytę preampu a końcówkę. Podbija kilkanaście dB. W rezultacie dalej operuje w wyższych pozycjach potencjometru Vol, ale wzmacniacz ma w tym miejscu należytą głośność. Zawsze można ustawić bufor na większe podbicie i cieszyć się że na połowie skali jest głośno, ale po co Wink

W sumie póki go nie sprzedałem możesz mnie dopisać. Fota:

[Obrazek: vrmDmY6.jpg]




RE: Ashdown Engineering B-HOOD - Karol - 12-14-2014

Poisoned miałem prawie identyczny zestaw

ABM EVO RC II albo III już nie pamiętam Tongue
GNoiza z małymi modyfikacjami dla mnie
Fender American STD 3TS z klonem na podstrunnicy.

Innych gratów Asha też trochę miałem (np. paczkę ABM 1510 czy też ABM 115 Mini)

Na WD mówiło się, że Ashdown muli i wali samym basem. Tam królowały Ampegi i Trejsy.

Ash fajny sprzęcior, gdybym teraz znowu grał przed publiką kupiłbym Combo ABM 210 -jakość/cena


RE: Ashdown Engineering B-HOOD - paka - 12-14-2014

ABM 500 Evo II z podpisem Marka Goodaya Smile

Nie grałem na nim od prawie roku Sad