basscity.eu
Zakupy w thomann.de.pl - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica basowa (https://basscity.eu/forum-6.html)
+--- Wątek: Zakupy w thomann.de.pl (/thread-612.html)



RE: Zakupy w thomann.de.pl - Karol - 02-21-2011

No to zobaczymy ile to potrwa.
Ale niektóre produkty są dużo droższe niz u nas.


RE: Zakupy w thomann.de.pl - crop - 02-21-2011

Ja się pytałem dlaczego paypal to zło wcielone. Nie biorą prowizji, jedynie płacisz za przewalutowanie.


RE: Zakupy w thomann.de.pl - gsb - 02-21-2011

(02-21-2011, 07:25 PM)crop napisał(a): Ja się pytałem dlaczego paypal to zło wcielone. Nie biorą prowizji, jedynie płacisz za przewalutowanie.

Nikt tak nie powiedział - Rozmawiamy o sytuacji, ktora metoda jest najlepsza i zeżre najmniej prowizji. I taką jest płatność zwykłą kartą. Najprostsze, najszybsze, najwygodniejsze i bez prowizji.

w TYM przypadku Paypal jest o tyle gorszy, ze jego przelicznik to o jakies 0,2 więcej niz podaje się średni kurs (czyli np jak euro-pln stoi 4,0 to paypal przeliczy na 4,2)


RE: Zakupy w thomann.de.pl - Karol - 02-22-2011

Babeczka mi odpisała dzisiaj, że otrzymała potwierdzenie przelewu
ale pomimo tego nie może wcześniej wysłac towaru bo takie maja przepisy

oraz, że przelew z Poski idzie nawet do 4 dni

...nie znoszę czekania


RE: Zakupy w thomann.de.pl - kamilen - 03-05-2011

Siema
Jak to jest z tą przesyłką pobraniową z Thomann.de? Na ich stronie napisane jest że taka opcja do Polski jest niedostępna.


RE: Zakupy w thomann.de.pl - Bisq - 03-05-2011

Jest dostępna, wysyłają UPSem.


RE: Zakupy w thomann.de.pl - kamilen - 03-05-2011

A jak z kosztami? Coś doliczają jak np. mam zakupy za 250 EUR? Niby za darmo, ale jak z pobraniem?


RE: Zakupy w thomann.de.pl - SUVV - 03-05-2011

jak powyżej 199 EUR to za pobranie nic nie płacisz, dajesz kurierowi tylko wyliczoną (po przeliczeniu po kursie kuriera EUR->PLN) kwotę. Zrobiłeś zakupy za 250 EUR to płacisz kurierowi 250 EUR (x przelicznik).


RE: Zakupy w thomann.de.pl - kamilen - 03-05-2011

A no to spoko Smile dzięki za info


RE: Zakupy w thomann.de.pl - Karol - 03-06-2011

Ja tez będę brał teraz tylko pobrania u nich.

Biorąc pod uwagę kurs po jakim przeliczył mi bank + przewalutowanie+ wydłużony przez to czas oczekiwania, pobranie jest lepsza opcją.


RE: Zakupy w thomann.de.pl - kamilen - 03-10-2011

A może ktoś wie jaki jest rzeczywisty przelicznik kuriera (chyba UPS) z EUR na PLN? Dużo się różni od średnich NBP?
Nie chciałbym żeby się okazało, że przy średnim kursie 4PLN kurier policzy np. 4,5PLN


RE: Zakupy w thomann.de.pl - Bisq - 03-10-2011

z tego co zrozumiałem, to jest to średni kurs NBP z ostatniego tygodnia.

EDIT: "Euro przeliczane jest przez firmę UPS na złotówki według tygodniowego, średniego kursu NBP."
http://www.thomann.de/pl/faq_96_4076.html


RE: Zakupy w thomann.de.pl - OMSON - 03-11-2011

Ja tylko dodam, że wygodne są karty do tzw. rozliczeń bezgotówkowych (posiadam dwie takie do rozliczeń w Euro i USD z mBanku).
Kupowałem już dzięki nim w UE i USA bez problematycznie na tej samej zasadzie... Kartę doładowuje się z poziomu konta online banku - następnie w systemie danego sklepu podaje się namiary, nr karty, datę ważności karty i identyfikator CVV2 - potem system sklepu ściąga z karty należność (ja zawsze ładuję z lekkim nadmiarem bo nie chce mi się przeliczać - system i tak pobiera tylko tyle co trzeba - resztę rozładowuję na konto).

Nie ma co kombinować - najprostsza metoda, jeśli sklep zapewnia wysyłkę międzynarodową...


RE: Zakupy w thomann.de.pl - brodarek - 03-24-2011

Zamawiałem w poniedziałkowe popołudnie gratki. Przed chwilą kurier dzwonił kiedy może do mnie przyjść.
Słabo nie jest.



RE: Zakupy w thomann.de.pl - mSz - 03-24-2011

Do ludzi w Wroclawia.

Dzisiaj bede skladal zamowienie w thomannie. Do Wrocka przyjade na swieta, wiec jak ktos potrzebuje cos malego, np. struny i bardzo mu sie nie spieszy, to moge zamowic i sie jakos spotkamy we Wro.

Duze paki odpadaja, bo bede juz wiozl combo. Zreszta duze/drogie rzeczy wysylaja za darmo.

Czekam do wieczora

pzdr