basscity.eu
Nagrywanie filmików basowych - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica studyjna (https://basscity.eu/forum-14.html)
+--- Wątek: Nagrywanie filmików basowych (/thread-745.html)

Strony: 1 2 3


Nagrywanie filmików basowych - socool_bass - 04-21-2011

Hej!

Czy ktoś wie jak nagrywać filmiki które miały by takie parametry:
  • Obraz z kamery internetowej
  • Podkład muzyczny (np. youtube, mp3)
  • Linia basu (interfejs M-Audio Fast Track II)

Czyli w skrócie: filmiki z podkładem muzycznym i linią basu. Najlepiej żeby można było później dać głośniej lub ciszej bas albo podkład.
Sprzęt: PC, Win7, M-Audio Fast Track ii, kamera internetowa.

Pozdro!


RE: Nagrywanie filmików basowych - Hubert - 04-21-2011

no, to chyba najlepiej nagrać obraz kamerką, a dźwięk przez interface, a potem to skleić w jakimś programie, np. w movie makerze.


RE: Nagrywanie filmików basowych - WoRW - 04-21-2011

Przede wszystkim Windows 7 nie lubi ludzi, którzy chcą się nagrywać na komputerze.

Proponuję: nagrać obraz kamerką, dzwięk programem typu Audacity, potem to skleić w czymś i voila.


RE: Nagrywanie filmików basowych - zakwas - 04-21-2011

To ja napiszę jak ja to robię:

Trzeba mieć Pandorę, lub inne tego typu ustrojstwo słuchawkowe z wejściem liniowym na początek.
Wpinamy standardowo gitarę w input, w line in dajemy źródło dźwięku z którego będzie leciała muzyka (w moim przypadku jest to po prostu telefon).
Teraz potrzebuję jednocześnie mieć odsłuch i nagrywanie - używam do tego najprostszej przelotki:
[Obrazek: fa10ab0fabc0a664a110075.jpg]
w którą wpinam słuchawki i kabelek idący do wejścia liniowego w komputerze.
W ten sposób nie mam problemów z latencją, tak jak to miało miejsce wcześniej - na słuchawki dostaję ten sam sygnał co laptop po kablu w wejście liniowe.
Całość nagrywam windowsowskim Movie Makerem, bo oferuje na tyle mało funkcji, że wiem, że nie będzie mnie kusiło, żeby coś mieszać przy filmiku, a pozwala na wybór źródła zgrywania dźwięku z line in (co wbrew pozorom nie każdy program do obsługi kamerki internetowej oferuje).

Niestety taki sposób nie daje możliwości osobnego pogłaśniania basu i podkładu.

Emotka_2755

EDIT: efekty można znaleźć w temacie "Nasze nagrania" Wink


RE: Nagrywanie filmików basowych - socool_bass - 04-21-2011

hubertgal napisał(a):no, to chyba najlepiej nagrać obraz kamerką, a dźwięk przez interface, a potem to skleić w jakimś programie, np. w movie makerze.

Umiem zrobić żeby nagrało mi obraz z kamerki i dźwięk z M-Audio na raz, ale chciałbym żeby nagrał się również podkład, w czasie rzeczywistym.

zakwas napisał(a):używam do tego najprostszej przelotki
w którą wpinam słuchawki i kabelek idący do wejścia liniowego w komputerze.

A nie ma czegoś plug&play?
Jakiegoś programu, który nagrał by te rzeczy na osobne ściegi albo coś? żeby nie kombinować z przelotkami itp?

Dzięki za odp! mrgreen

Emotka_2755 Emotka_2755 Emotka_2755


RE: Nagrywanie filmików basowych - zakwas - 04-21-2011

Oczywiście, że można - wpinasz bas w kompa w line in, w Movie Makerze nastawiasz źródło dźwięku na line in, puszczasz kawałek z kompa i jak nie masz latencji, to potem dorzucasz track z podkładem do filmu.

Gorzej jak masz w odsłuchu opóźnienie i ni chuja się nie da tak grać. Wink

Emotka_2755


RE: Nagrywanie filmików basowych - WoRW - 04-21-2011

Po co chcesz nagrywać podkład w czasie rzeczywistym, skoro możesz domiksować podkład do basu Wink


RE: Nagrywanie filmików basowych - motyx - 04-21-2011

Ja to robię tak, że odpalam Reapera lub inny DAW, dodaje 2 ścieżki (jedną na której nagrywam bas, a drugą z mp3). Całość potem miksuje tak żeby były dobre proporcje między basem i mp3 i eksportuje do nowej mp3. W trakcie jak to nagrywam używam aparatu do złapania obrazu, a potem łączę video z mp3 w PowerDirectorze.


RE: Nagrywanie filmików basowych - zwinny - 04-22-2011

robię dokładnie tak samo jak motyx, z tym że zamiast power directora używam vegas movie studio.


RE: Nagrywanie filmików basowych - socool_bass - 04-24-2011

Panowie dzięki za odp!

motyx napisał(a):Ja to robię tak, że odpalam Reapera lub inny DAW, dodaje 2 ścieżki (jedną na której nagrywam bas, a drugą z mp3). Całość potem miksuje tak żeby były dobre proporcje między basem i mp3 i eksportuje do nowej mp3. W trakcie jak to nagrywam używam aparatu do złapania obrazu, a potem łączę video z mp3 w PowerDirectorze.

Tak też potrafię zrobić. mrgreen Moje pytanie jest jednak o takie rozwiązanie plug&play - żeby nie trzeba było bawić się w sklejanie wideo z dźwiękiem, tylko żeby nagrało się wszystko to na raz. Chodzi o oszczędność czasuCool

POZDR!
Emotka_2755 Emotka_2755 Emotka_2755


RE: Nagrywanie filmików basowych - motyx - 04-24-2011

Ale jaka to oszczędność czasu ? Sklejenie wideo z dźwiękiem to jakieś 5 minut roboty, bez przesady. Jeśli masz dobrą kamerę, to chyba jest opcja wpięcia zewnętrznego źródła dźwięku, więc teoretycznie dałoby się wpiąć w kamerę prosto z laptopa.


RE: Nagrywanie filmików basowych - socool_bass - 04-25-2011

motyx napisał(a):Sklejenie wideo z dźwiękiem to jakieś 5 minut roboty

Hej! I właśnie o takie przykładowe 5 minut mi chodzi. Bo jak już nagrasz z 10 takich filmików i przy każdym będziesz musiał tyle robić to już Ci wychodzi 50 minut, a ja akurat wolałbym ten czas spędzić na ćwiczeniu itp.
I dlatego właśnie szukam rozwiązania na maksa prostego, które pewnie jest i które w znacznym stopniu ułatwi (nie tylko mi) nagrywanie filmików.

Pozdro Cool


RE: Nagrywanie filmików basowych - zakwas - 04-25-2011

Dlatego też "wynalazłem" mój sposób. Sposób bez suwania tracków, albo peryferiów, nie istnieje chyba...


RE: Nagrywanie filmików basowych - Mateusz - 04-25-2011

chyba, ze ma sie dźwiękówkę, która obsługuje wirtualny mikserSmile


RE: Nagrywanie filmików basowych - zakwas - 04-25-2011

Zaliczmy to do peryferiów. Wink