basscity.eu
Mixy do oceny - Wersja do druku

+- basscity.eu (https://basscity.eu)
+-- Dział: dzielnice (https://basscity.eu/forum-1.html)
+--- Dział: dzielnica studyjna (https://basscity.eu/forum-14.html)
+--- Wątek: Mixy do oceny (/thread-769.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Mixy do oceny - Viking - 10-30-2012

Nie chodzi o syf w brzmieniu, tylko o zbytnią sterylność, brakuje trochę tego brudu, masy, jebanego mięcha Big Grin


RE: Mixy do oceny - Rumcayz - 10-30-2012

Brudu owszem za bardzo nie ma, ale że nie ma masy i mięcha to się nie zgodzę Wink z drugiej strony stawiamy na naturalne, organiczne brzmienie, więc sztuczne popmpowanie całości do triggerów nas nie bawi. Choć zgadzam się ze można było to zrobić całkiem inaczej, ale czy lepiej to nie wiem Wink


RE: Mixy do oceny - Asgar - 10-30-2012

(10-29-2012, 10:15 PM)Rumcayz napisał(a): http://soundcloud.com/gerard-5/rusted-brain-bloodpath-final
Było już w naszych nagraniach, bo w sumie to już wersja finalna Wink

Brak ciężaru w gitarze, brzmi trochę jak z zooma lub starego exara. mrgreen Reszta super. Wokal jest czytelny i to moim zdaniem duży plus tego nagrania. Wink


RE: Mixy do oceny - OMSON - 10-31-2012

(10-30-2012, 10:28 AM)Viking napisał(a): Nie chodzi o syf w brzmieniu, tylko o zbytnią sterylność, brakuje trochę tego brudu, masy, jebanego mięcha Big Grin

No to zasadniczo sprawa dotyka brzmienia i samego charakteru gitar w tym miksie Emotka_2755 To brzmienie obecne, ma taki charakter jak z emulacji, gdzie są za bardzo dojebane niektóre parametry i jest jakby takie cyfrowe skwierczenie. Nie wiem jak to było osiągnięte - ja tylko oceniam jak to teraz gada (a gada słabo - jak widać nie tylko moim zdaniem) Wink

Rumcayz - IMHO szkoda wypuszczać dalej coś, co można zrobić tak, żeby wszystko się zgadzało. Rozumiem spory nakład pracy nad tym co już zrobiliście, ale to tym bardziej powinno Was zmotywować do drobnych korekt.
A dotychczas każdy dobrze Ci radził mając na uwadze jeszcze lepsze brzmienie materiału. To taka koleżeńska rada Wink


RE: Mixy do oceny - Viking - 10-31-2012

(10-31-2012, 11:08 AM)OMSON napisał(a):
(10-30-2012, 10:28 AM)Viking napisał(a): Nie chodzi o syf w brzmieniu, tylko o zbytnią sterylność, brakuje trochę tego brudu, masy, jebanego mięcha Big Grin

No to zasadniczo sprawa dotyka brzmienia i samego charakteru gitar w tym miksie Emotka_2755 To brzmienie obecne, ma taki charakter jak z emulacji, gdzie są za bardzo dojebane niektóre parametry i jest jakby takie cyfrowe skwierczenie. Nie wiem jak to było osiągnięte - ja tylko oceniam jak to teraz gada (a gada słabo - jak widać nie tylko moim zdaniem) Wink

Rumcayz - IMHO szkoda wypuszczać dalej coś, co można zrobić tak, żeby wszystko się zgadzało. Rozumiem spory nakład pracy nad tym co już zrobiliście, ale to tym bardziej powinno Was zmotywować do drobnych korekt.
A dotychczas każdy dobrze Ci radził mając na uwadze jeszcze lepsze brzmienie materiału. To taka koleżeńska rada Wink

Powiem Ci, że z emulacji można wyciągnąć o wiele lepsze brzmienie gitar Smile Te bzyczki u Rustedów niestety nie mają mięcha, przez co całe nagranie traci na brutalności w brzmieniu. If ju noł łot aj min mrgreen


RE: Mixy do oceny - OMSON - 10-31-2012

(10-31-2012, 11:13 AM)Viking napisał(a): If ju noł łot aj min mrgreen

Aj noł mrgreen

Roboczo gitary z emulacji IkMultimedia: http://snd.sc/PGIVcx



RE: Mixy do oceny - Viking - 10-31-2012

(10-31-2012, 11:44 AM)OMSON napisał(a):
(10-31-2012, 11:13 AM)Viking napisał(a): If ju noł łot aj min mrgreen

Aj noł mrgreen

Roboczo gitary z emulacji IkMultimedia: http://snd.sc/PGIVcx

Tu też gitary brzmią chujowo Tongue Ale bas zacnie. Łatyzyt ?


RE: Mixy do oceny - OMSON - 10-31-2012

(10-31-2012, 01:09 PM)Viking napisał(a):
(10-31-2012, 11:44 AM)OMSON napisał(a):
(10-31-2012, 11:13 AM)Viking napisał(a): If ju noł łot aj min mrgreen

Aj noł mrgreen

Roboczo gitary z emulacji IkMultimedia: http://snd.sc/PGIVcx

Tu też gitary brzmią chujowo Tongue Ale bas zacnie. Łatyzyt ?

Ampeg SVX + Spector Big Grin A co do gitar - to wiem nawet co Ci przeszkadza (trochę przesadziłem z EQ) Wink


RE: Mixy do oceny - Rumcayz - 10-31-2012

Kurcze, absolutnie rozumiem to o czym mówicie, ale założenie było całkiem odwrotne niż brutalne gitary, miały być raczej ostre, wyraźne i niezbyt rozwalone w paśmie- głównie dlatego nagraliśmy po jednej ścieżce gitar na stronę. To jest chyba najwolniejszy nasz numer, ale gdzie indziej byłaby mega sieka. Przesłuchajcie to, mniej więcej w to celowaliśmy. Żeby było ciekawiej szarpidrutom brzmienie które osiągnęliśmy bardzo się podoba Wink jak coś to nagrywali na Deanach V79 i ML z SD SH13 przez Mese Dual Rectifire i Marshalla DSL2k dopalone przez kostkę MXR'a. Zresztą brzmi to gdzieś pośrednio między AJFA, a Cowboys from Hell. Albo ja już totalnie głuchy jestem ;(




RE: Mixy do oceny - Viking - 10-31-2012

(10-31-2012, 04:47 PM)Rumcayz napisał(a): Kurcze, absolutnie rozumiem to o czym mówicie, ale założenie było całkiem odwrotne niż brutalne gitary, miały być raczej ostre, wyraźne i niezbyt rozwalone w paśmie- głównie dlatego nagraliśmy po jednej ścieżce gitar na stronę. To jest chyba najwolniejszy nasz numer, ale gdzie indziej byłaby mega sieka. Przesłuchajcie to, mniej więcej w to celowaliśmy. Żeby było ciekawiej szarpidrutom brzmienie które osiągnęliśmy bardzo się podoba Wink jak coś to nagrywali na Deanach V79 i ML z SD SH13 przez Mese Dual Rectifire i Marshalla DSL2k dopalone przez kostkę MXR'a. Zresztą brzmi to gdzieś pośrednio między AJFA, a Cowboys from Hell. Albo ja już totalnie głuchy jestem ;(


Kierując się brzmieniem z AJFA nie można dobrze brzmieć Tongue Sam James się przyznawał nie raz, że to najgorsza brzmieniowo płyta w ich dorobku (chodzi też o brzmienie gitar).
A bzycząca gitara Dimebaga ma masę dołu i szybkości tranzystora. Waszym gitarom brakuje tego dołu bardzo. Bzyk jest, ale tylko w górnym paśmie, u Jamesa czy Dimebaga (obaj wycinają mocno środek) jest bzyk i masa. Tu słucham po raz kolejny waszego nagrania i domyślam się, że masę miał robić bas, ale trochę to nie wyszło. Jednak ten bas jest trochę za mocno wyeksponowany.
Kurwa, nie umiem napisać dokładnie tego o czym chciałbym powiedzieć Tongue


RE: Mixy do oceny - Rumcayz - 10-31-2012

No cóż, dla mnie oprócz kwestii ściszenia basu AJFA i Black to dwa najlepiej brzmiące albumy mety Big Grin
To nie tak, że u nas gity nie mają dołu, tylko on raczej jest tam w miksie gdzieś schowany na wysokości garów i basu (dokładnie tak miało być - dół miał robić bas). Cały miks jest dosyć jasny, może to też kwestia tego. Ale w takim razie jeszcze posiedzimy nad materiałem i może coś wymyślimy Wink Choć z naszej perspektywy bym zostawił jak jest Emotka_2755


RE: Mixy do oceny - Viking - 10-31-2012

(10-31-2012, 05:28 PM)Rumcayz napisał(a): No cóż, dla mnie oprócz kwestii ściszenia basu AJFA i Black to dwa najlepiej brzmiące albumy mety Big Grin
To nie tak, że u nas gity nie mają dołu, tylko on raczej jest tam w miksie gdzieś schowany na wysokości garów i basu (dokładnie tak miało być - dół miał robić bas). Cały miks jest dosyć jasny, może to też kwestia tego. Ale w takim razie jeszcze posiedzimy nad materiałem Wink

Może właśnie jest zbyt jasny ?! Spróbujcie trochę tej jasności przygasić i zapodaj próbki Smile
Emotka_2755


RE: Mixy do oceny - Rumcayz - 10-31-2012

Jak nam starczy godzin w studio to popróbujemy, póki co trzeba doprowadzić resztę materiału do takiego poziomu Wink A niestety przy właściwie zerowym otriggerowaniu, minimalna zmiana charakteru w czymkolwiek od razu rozwala cały miks ;/
Osobiście ja do tego brzmienia nic nie mam i jak najbardziej nie wstydziłbym się go wypuścić. Pytanie - słuchaliście z mp3, czy z soundclouda? jeśli z SC to polecam mp3, brzmi wszystko 1000x lepiej (i nieco ciemniej) Wink


RE: Mixy do oceny - Majek - 10-31-2012

Rumcayz nie odsłuchiwałem tego na monitorach, więc nie wypowiem się dokładnie... ale po odsłuchaniu na słuchawkach stwierdzam, że najwięcej uwagi bym zwrócił na pogłosy zarówno na instrumentach jak i wokalu. Obecne robią sporo bałaganu. Fakt, że kiedyś tak się kręciło, ale myślę, że warto szukać czegoś nowego aniżeli odgrzewać kotlet sprzed 20-25 lat Smile

Po ogarnięciu tego tematu będą większe możliwości ukręcenia brzmienia, zrobi się selektywniej i instrumenty będą bardziej na mordzie Smile


RE: Mixy do oceny - Burning - 10-31-2012

Rumcayz, co ma trigger do miksu? Huh
ja z mika kręcę totalny klik na stopie... kwestia bramki, kompresji i eq