Ogłoszenie: REGULAMINY (OGÓLNY, REPUTACJA, B-HOOD)
REGULAMIN OGÓLNY

Mimo luźnego charakteru forum panować muszą podstawowe zasady przyzwoitości, toteż:
 1. Obowiązuje zachowanie kulturalne (z naciskiem na pokorę - pamiętaj, że nie jesteś pępkiem świata).
 2. Posty obraźliwe bądź naruszające czyjeś dobra będą kasowane, a ich autorzy ukarani będą za pomocą ostrzeżeń.
 3. Umieszczanie linków do materiałów pirackich bądź deklarowanie pomocy w pozyskaniu takich materiałów jest bezwzględnie zakazane. Osoby, które nie przestrzegają tej zasady będą ukarane ostrzeżeniem o wysokiej wartości procentowej.
 4. Ostrzeżenia przyznają Moderatorzy bądź Admini według własnego osądu. Ostrzeżenia mogą się przedawniać lub nie. Gdy poziom ostrzeżeń osiągnie wartość 80% użytkownik zostanie zbanowany na okres tygodnia. Poziom ostrzeżeń równy 100% oznacza zbanowanie na stałe.
 5. Jeśli użytkownik (czyli Ty!) zauważy posty naruszające punkty tego oraz poniższych regulaminów - niech użyje przycisku "ZGŁOŚ". Pozwoli to moderacji sprawniej reagować. To użytkownicy tworzą forum i sami muszą dbać o jego poziom.
 6. Jeżeli kiedykolwiek przyjdzie Ci do głowy opuścić to forum - wiedz, że wraz z ewentualnym usunięciem konta nie ma możliwości usunięcia napisanych przez Ciebie postów
 7. Napisanie pierwszego posta przez użytkownika odczytuje się jako akceptację regulaminów
ostatnia aktualizacja: 15.11.2012


REPUTACJA

Głównym celem wprowadzenia punktów reputacji było stworzenie pewnego punktu odniesienia wobec ilości postów użytkownika. Chodzi przede wszystkim o pomoc młodym forumowiczom - aby mogli łatwiej ocenić, czy jakaś wypowiedź jest faktycznie wartościowa posiłkując się poziomem reputacji jej autora. Podstawowe zasady:
 1. Ten system to nie zabawka, a więc traktuj go poważnie.
 2. Punkty zasadniczo rozdaje się za posty merytoryczne, pomocne, o tematyce basowej, sprzętowej bądź muzycznej. Na forum pojawiają się różne treści, ale reputacja powinna dotyczyć doświadczenia "okołomuzycznego".
 3. Punkty reputacji nie służą do podziękowań za udaną transakcję handlową.
 4. Punkty nie mogą być przyznawane za posty w tematach z serii Dorób sobie trzecią mordkę.
 5. Niestosowanie się do powyższych postanowień może skutkować jakąś formą kary - słowynym upomnieniem, ostrzeżeniem lub banem. Wymiar kary leży w gestii moderatora.
ostatnia aktualizacja: 02.05.2013


REGULAMIN BROTHERHOODÓW

W celu uniknięcia problemów z wyszukiwaniem oraz zwiększeniu przejrzystości proszę stosować się do następujących punktów:
 1. Użytkownik chcący założyć brotherhood musi wysyła wiadomość administracji. Wiadomość powinna zawierać nazwę oraz ewentualny regulamin bractwa. Jeśli odpowiedź administracji będzie pozytywna, użytkownik może założyć brotherhood zgodnie z zasadami zawartymi w dalszych punktach.
 2. Nazwa tematu ma strukturę "[dowolny opis] [nazwa marki] B-HOOD".
 3. Pierwszy post tematu jest "skorowidzem" i zawiera przydatne odnośniki oraz listę członków.
 4. Użytkownik zakładający wątek jest odpowiedzialny za aktualizację pierwszego posta.
 5. W pierwszym poście nie umieszczamy zdjęć sprzętu autora.
Przykład do punktu pierwszego:
super duper aszdołn braderhóód - ŹLE
super duper ashdown B-HOOD - DOBRZE

ostatnia aktualizacja: 27.08.2010